Autor Wiadomość
Gość
PostWysłany: Sro Cze 23, 2010 9:22 pm    Temat postu:

Dziękuję ślicznie za udzielenie mi wszystkich informacji były mi one bardzo przydatne
Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego Very Happy
Zośka
PostWysłany: Wto Cze 22, 2010 2:44 pm    Temat postu:

dokumenty? wszystkie... umowy na odbiór odpadów - stałe i płynne, wynik badania wody (kiedyś był wymagany, teraz to jest trochę skomplikowana sprawa- raczej nie powinien być wymagany, ale różnie to w rzeczywistości bywa...), dokumentacja GHP i HACCP (o ile jest na danym terenie wymagany...) tak naprawdę, dużooo zależy od tego jakie są zwyczaje na danym terenie

co do projektu technologicznego - to też różnie bywa - w zasadzie jeśli obiekt funkcjonował i nie było większych zmian, to raczej nie, ale tak jak już pisałam: wszystko zależy od osób, które przyjdą na odbiór - jak rozumiem chodzi tylko o odbiór z sekcji Higiny Żywności

najłatwiej będzie jak składając wniosek o odbiór, podejdzie Pani do kogoś z działu i spyta jakich dokumentów oczekują...
Gość
PostWysłany: Pon Cze 21, 2010 2:44 pm    Temat postu:

Dziekuje za odpowiedz
CZy mogłaby pani napisac mi jeszcze jakie dokumenty sa mi potrzebne do takiego odbioru i czy w ogóle jakieś mi są potrzebne?
Czy to sie odbywa jak na zasadach nowego odbioru wg nowego prawa?
Bo projektu technologicznego nie posiadam ani innych dokumentów także nie wiem co mam do takiego odbioru przygotować?
Poprzedni właściciel nie wie, ponieważ on nie musiał nic takiego składać.
Zośka
PostWysłany: Nie Cze 20, 2010 5:10 pm    Temat postu:

Na te pytania nie da się odpowiedzieć, niebędąc na miejscu...
wszelkie wymagania znajdzie Pani w rozporządzeniu 852/2004 w sprawie higieny środków spożywczych, szczególnie załącznik II
Gość
PostWysłany: Nie Cze 20, 2010 9:18 am    Temat postu:

Dziękuję bardzo za odpowiedz podniosło mnie to troche na duchu ale mam jeszcze jedno pytanie zwiazane z odbiorem budynku.
Tak jak pisałam powyzej budynek już ma kilkanascie lat.Jest to kiosk handlowy blaszany,który ma powierzchnię 20 metrów kwadratowych.Toaleta z umywalką jest w jednym pomieszczeniu nie jest zbyt duza,nie posiadam drugiej umywalki,wysokość budynku w środku to ok.2m40cm.Wszelkie zmiany związane z zwiekszeniem wysokości są raczej niemożliwe.
Chcę tu zaznaczyć,że dokonałam prace remontowe polegajace na odmalowaniu budynku w wewnątrz i na zewnątrz.Prosze mi uwierzyć,ze budynek wyglada o wiele lepiej niz kiedy go nabyłam.
Dlatego nie robiłam większych prac remontowych gdyz byłam poinformowana,że obiekt zostanie przepisany z właściicela na właściciela i nie będzie potrzebny ponowny odbiór i tak jak pisałam wyzej mam dokument od Sanepidu,iz lokal znajduję sie pod ich nadzorem.
Czy mam jakieś realne szanse aby Sanepid dokonał odbioru budynku w takim stanie jakim sie obecnie znajduje?
[/b]
Zośka
PostWysłany: Sob Cze 19, 2010 7:43 am    Temat postu:

Z ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia:
Art. 64. 1. Podmioty działające na rynku spożywczym lub na rynku materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością składają wniosek o wpis do rejestru zakładów albo o zatwierdzenie zakładu i o wpis do rejestru zakładów, w terminie co najmniej 14 dni przed dniem rozpoczęcia planowanej działalności, w formie pisemnej, według wzorów określonych odpowiednio na podstawie art. 67 ust. 3 pkt 2 i 3.


Proszę po prostu złożyć wniosek o zatwierdzenie i wpis do rejestru zakładów. Wtedy mają 14 dni na odebranie sklepu i wydanie decyzji. Odbiór to nic strasznego, przyjdą, obejrzą, może trochę pouczą i wydadzą decyzję.
To, że obiekt działał pod nadzorem nie zmienia faktu, że jest Pani zupełnie nową stroną i decyzja musi być wydana na Panią.

Gdyby obiekt był w rejestrze pewnie by po prostu wystarczył wniosek o zmianę danych:
1a. W przypadku zmiany danych podmiot działający na rynku spożywczym lub na rynku materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością składa wniosek o dokonanie zmian w rejestrze zakładów, w formie pisemnej, według wzoru określonego na podstawie art. 67 ust. 3 pkt 4, w terminie 30 dni od dnia powstania zmiany.

rzecz w tym, że jeśli obiekt działał od 12 lat, to prawdopodobnie nie jest w rejestrze, który powstał dopiero w 2007r i w którym (zgodnie z wolą ustawodawcy) uwzględniono obiekty działające od 2001r., na podstawie poprzedniej ustwy o warunkach zdrowotnych żywności i żywienia z 2001r...

wzory obu wniosków znajdzie Pani np. tu:
http://www.psse.waw.pl/PssePageContent.aspx?PsseID=39&MenuID=71
Gość
PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 12:03 pm    Temat postu: decyzja sanepidu o sprzedaży produktów

Witam wszystkich
Przejęłam niedawno sklep spożywczy,który był prowadzony przez ponad 12 lat.mój kłopot polega natym,że chciałam sklepik przepisac z właścicielas na własciciela.Wcześniej dowiadywałam sie,że tak mogę zrobić i ze nie bedzie problemów z tym zwiazane.Tym bardziej,że byłam osoba bezrobotną i starałam się o przyznanie dotacji na założenie swojej działalności gdy w Urzędzie pracy dowiedzieli sie,że to będzie sklep spożywczy zarządali pisma z sanepidu,że budynek jest pod nadzorem sanepidu i takowe dostałam.Po czy gdzie juz pieniadze mi przyznali wszystko juz kupiłam łącznie z towarem i wysłalam pismo o przepisanie z właściciela na właściciela do sanepidu dostałam informacje,że nie moge tego przepisać gdyż potrzebuje decyzji co moge sprzedawać w lokalu gdyz poprzedni właściciel tej decyzji nie miał.Moje pytanie dotyczy,czy rzeczywiście potrzebuje tej decycji i czy potrzebny jest ponowny odbiór budynku jak ta pani twierdziła Question
Dla mnie to jest nie logiczne gdyz pismo od nich posiadam,iż budynek jest pod nadzorem sanepidu.


Załóż bezpłatnie forum phpbb2 lub phpbb3 na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group