Autor Wiadomość
aphygaqu
PostWysłany: Czw Lut 01, 2024 11:46 am    Temat postu:

dziękuję
EliaT
PostWysłany: Sro Sty 24, 2024 10:23 pm    Temat postu:

Zima to czas, kiedy warto zadbać nie tylko o ciepłe ubrania, ale również odpowiednie buty, które zapewnią wygodę i komfort, gdy temperatura spadnie poniżej 0 stopni Celsjusza. Jakie buty wybrać? Tu znajdziecie mini przewodnik po butach damskich na zimę https://bielsk.eu/kraj-swiat/44591-buty-na-zime-styl-komfort-i-cieplo
Mona
PostWysłany: Pią Sty 14, 2011 10:25 am    Temat postu:

To opracował GIS

PODSTAWOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE ZASAD ORGANIZOWANIA I NADZOROWANIA WYPOCZYNKU DLA DZIECI I MŁODZIEŻY.

Wymagania dotyczące organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży określa rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 stycznia 1997r. w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania (Dz. U z 1997r. Nr 12, poz. 67 z późn. zm.).

Od 1 marca 2010r. obowiązuje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 9 grudnia 2009r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania (Dz. U. z 2009r., Nr 218, poz. 1696).


Najistotniejsze zmiany dotyczące organizacji wypoczynku po 1 marca 2010 roku:

1. Wypoczynek zgłasza się do Kuratora Oświaty właściwego dla miejsca siedziby organizatora.
2. Likwidacja karty kwalifikacyjnej obiektu i zastąpienie jej formularzem zgłoszenia wypoczynku.
3. Rozporządzenie wprowadza dwa formularze zgłoszenia: załącznik Nr 1 i 2
4. W ciągu 7 dni roboczych od zgłoszenia Kurator Oświaty wydaje organizatorowi zaświadczenie o zgłoszeniu wypoczynku i umieszcza dane zgłoszonego w ogólnopolskiej elektronicznej bazie wypoczynku.
5. Organizator na potrzeby zgłoszenia wypoczynku nie przedstawia żadnych dokumentów od właściwego terenowo Państwowego Inspektora Sanitarnego. Po rozpoczęciu wypoczynku, jego przebieg będzie nadzorowany m.in. przez Państwową Inspekcję Sanitarną.
6. Organizator w formularzu zgłoszeniowym wypoczynku składa oświadczenie, że "uczestnicy
wypoczynku będą zaopatrywani w wodę przeznaczoną do spożycia o odpowiedniej jakości". Po rozpoczęciu wypoczynku powinien dysponować aktualnym, pozytywnym wynikiem badania wody. Obiekt zaopatrywany w wodę z wodociągu publicznego: badanie mikrobiologiczne; z wodociągu własnego: badanie mikrobiologiczne i fizykochemiczne.

Inne ważne informacje dotyczące organizowania wypoczynku dzieci i młodzieży

1. Żywienie uczestników wypoczynku powinno odbywać się w odpowiednich warunkach, zgodnie z zasadami higieny oraz racjonalnego żywienia określonymi w przepisach prawa żywnościowego.
2. Możliwość skorzystania z kąpieli reguluje przepis rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 maja 1997r. w sprawie określenia warunków bezpieczeństwa osób przebywających w górach, pływających, kąpiących się i uprawiających sporty wodne (Dz. U. z 1997r. Nr 57, poz. 358). Między innymi:

* na obszarze wodnym strzeżonym winno być wydzielone, oznakowane miejsce przeznaczone do kąpieli, zaznaczone strefy dla małych dzieci i nieumiejących pływać.
* kąpieliska muszą być wyposażone w urządzenia sanitarne,
* uczestnicy wypoczynku korzystają z wyznaczonych kąpielisk pod opieką wychowawcy i przynajmniej jednego ratownika. Muszą być zapoznani z regulaminem bezpiecznego korzystania z kąpieliska,
* woda w kąpieliskach powinna spełniać wymagania rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 16 października 2002r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda w kąpieliskach (Dz. U. z 2002r. Nr 183, poz. 1530).

3. W zakresie organizacji obozów pod namiotami obowiązuje Instrukcja Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie wymagań higieniczno-sanitarnych dla stacjonarnych obozów pod namiotami. uczestnicy wypoczynku korzystają z wyznaczonych kąpielisk pod opieką wychowawcy i przynajmniej jednego ratownika. Muszą być zapoznani z regulaminem bezpiecznego korzystania z kąpieliska,

Poczytaj, może znajdziesz odpowiedź na swoje pytania?
Zośka
PostWysłany: Pią Sty 14, 2011 8:28 am    Temat postu:

nie bardzo rozumiem gdzie byłyby w takim razie przygotowywane te śniadania i kolacje? gdzie jest ten zlew dwukomorowy?
Tusia
PostWysłany: Sro Sty 12, 2011 12:32 am    Temat postu: zimowisko

Witam serdecznie. Bardzo prosze o odpowiedź na - być może proste, ale dla mnie ważne - pytanie: jak wygląda sprawa wyrażenia zgody na organizację obozu zimowego w przepięknym, nowo wyremontowanym o wysokim standardzie budynku, w którym nie ma kuchni. Jest tylko zlewozmywak dwukomorowy, pomieszczenia wydzielone na jadalnię i mała lodówka - właściwie chłodziarka z małym zamrażalnikiem. Jesteśmy umówieni z pobliskim pensjonatem na dowóz obiadów (catering), ale nie wienm, czy mogę w "moim" budynku podawać dzieciom (czyli przygotowywać też) śniadania i kolacje. Będę wdzięczna za odpowiedź...


Załóż bezpłatnie forum phpbb2 lub phpbb3 na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group