Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przepisy, a pies w salonie fryzjerskim.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szymonm21
User


Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 1

PostWysłany: Czw Lis 22, 2007 10:03 am    Temat postu: Przepisy, a pies w salonie fryzjerskim. Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich chciałbym sie dowiedziec pewna rzecz ! prowadze salon fryzjerski i chce sie dowiedziec czy jest jakis przepis w sanepidzie który mówi o tym ze nie można trzymac w takim salonie psa? mam labradora i niemam z kim go zostawiac przez caly dzien i chce go brac ze soba do pracy ale niewiem wlasnie czy sanepid nie bedzie sie czepial o to?? z góry dziekuje za odpowied i pozdrawiam


Szymon

Zmodyfikowałem tytuł, bo zpoprzedniego za mało wynikało -był zbyt ogólny. Proszę o lepsze precyzowanie nazw tematów!
Moderator
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia



Dołączył: 11 Gru 2016
Posty: 67

PostWysłany: Nie Gru 11, 2016 5:14 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sansei
Moderator


Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 774

PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu chyba lepszy dział, moze ktoś zauważy. Jeśli jeszcze aktualne.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grave Digger
User


Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 13

PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgodnie z § 9 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 17 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnych, jakim powinny odpowiadać zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu i odnowy biologicznej (Dz.U. 2004 nr 31 poz. 273) niedopuszczalne jest wprowadzanie zwierząt do zakładu, więc niestety będziesz musiał swojego psa trzymać gdzie indziej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gusia
Gość





PostWysłany: Sro Lip 15, 2009 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm czy tak samo wyglada sprawa trzymania kota w kawiarni?
Powrót do góry
Sylwia



Dołączył: 11 Gru 2016
Posty: 67

PostWysłany: Nie Gru 11, 2016 5:14 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Czw Lip 16, 2009 8:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiście, że tak!
Wg Rozporządzenia (WE) Nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie higieny środków spożywczych, załącznik II rozdział IX pkt 4: muszą istnieć odpowiednie procedury, aby zapobiec dostępowi zwierząt domowych do miejsc, gdzie żywność jest przygotowywana, przetwarzana lub składowana.
W nowelizacji do ustawy o bezpieczeństwie żywności wprowadzono obowiązek posiadania przez zakład procedur dotyczących wstępu osób niewidomych z psem przewodnikiem - ale musi być zapewnione bezpieczeństwo żywności - czyli psa powinno się izolować od środków spożywczych.
To jedyne odstępstwo.

W innym wypadku zwierzęta są w zasadzie jak szkodniki - stwarzają takie samo zagrożenie...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 4+3 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum




Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group