Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
Opis Twojego forum

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

a łapówki??
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co nas boli
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
go??
Gość

PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 6:55 am    Temat postu: a łapówki?? Odpowiedz z cytatem

Czy doliczacie do swoich pensji prezenciki??Ja Pracuję w restauracji gdzie wygląda i pracuje się jak w laboratorium i zawsze wasze koleżanki z kontroli sanepidu maja jakies ale?? Ale w restauracji w centrum Warszawy gdzie warunki sa tragiczne , nie maja nic , zadnych uwag, no tak wchodza do biura i tyle ich widziano na zapleczu , a koperty pełne kasy wynosza , WIĘC NIE MARUDZIĆ MI PROSZE O PENSJE , BO TYLKO WAM KONTROLI NIKU BRAKUJE A WTEDY BY WYSZŁO SZYDŁO Z WORKA
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Nie Gru 11, 2016 5:12 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Agilent
Site Admin

PostWysłany: Sro Maj 07, 2008 7:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mielismy kontrole NIKu i wszytko ok Smile
A jezeli masz dowody na taka nielegalna dzialalnosc to zglos to do odpowiednich organow a nie tylko piszesz o tym na forum, bo to nic nie zmieni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
obserwator
Gość

PostWysłany: Sro Maj 07, 2008 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aqilent sprawdzali SANEPID a nie pracowników hehe biorą i to nie małe sumki
Powrót do góry
Agilent
Site Admin

PostWysłany: Sro Maj 07, 2008 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to sa takie instytucje jak CBA
Jezeli ktos o tym wie to dlaczego tego nie zglasza tylko pozniej sie zali?
Mi tez nie jest milo o tym sluchac, bo takie osoby (a sa na pewno) ktore biora lapowki psuja opinie calej instytucji i pozostalym pracownikom.

Gość

PostWysłany: Sro Maj 07, 2008 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A i tutaj zajżałam , pytasz adminie dlaczego nie zgłasza , na jakim swiecie zyjesz!!!!!! Przeciez musiał by zwinąć działalność bo by mu te cholery ,które by dalej pracowały ( jak by pozostałe pozamykali) nie dały zyć spokojnie. Gotuje się we mnie jak pomyślę o macieju normalnie bym udusiła babsko własnymi rękoma
Powrót do góry
:(
Gość

PostWysłany: Sro Maj 07, 2008 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylo ryby nie biorą
Powrót do góry
go??
Gość

PostWysłany: Czw Cze 19, 2008 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podobno jeśli prezent jest po kontroli to nie nazywa się łapówka tylko dowód wdzięczności pacjenta - chyba w szpitalach też tak jest tyle że tam dowód wdzięczności musi być wręczony przed usługą bo inaczej nie będzie za co być wdzięcznym
Powrót do góry
Sansei
Moderator

PostWysłany: Czw Lis 27, 2008 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczym wy tu.... jakie łapówki, za co, nie wiem jak w innych sekcjach, ale w mojej to decyzji opłaty - czyli te kary finansowe są i tak atak niskie, że bytm się zdziwił, jakby ktoś coś wogóle proponował, nie mówiąc o tym, że mam swój honor i godność oraz, może jestem wyjątkiem i mam pewną misję po pracy w innej firmie i nigdy bym się czymśtakim nie plugawił. A podejście z naszej strony jest i tak łagodne, bo dajemy decyzję by coś zostało wykonane, dajemy na to czas, niejako podpowiadamy jak to zrobić i co powinno być zrobione, w niektórych firmach to czuję się jak bechapowiec, bo raz do roku jestem, zalecę co jest nie tak oni zrobią i kosztuje to ich taniej niż stała opieka bechapowca.... nie mówiąc, że niektórzy pracodawcy, nawet czasem to tak określają, że mają przepraszam za słowo ale to cytacik "dupochron" bo jak my sprawdzimy to będą mieli porządek i gdyby cośsię miało złego wydarzyć...... to często dzięki nam mają przynajmniej porządek w dokumentach a i czasem jeszcze inne sprawy fizyczne załatwione, jak rożne ochrony itp, pomiary, tylko nie każdy jest na tyle rozsądny - pracodawca- by tak do trgo podchodzić, tylko narzekają Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
go??
Gość

PostWysłany: Wto Lis 17, 2009 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że temat łapówek jest. To, czego nie rozumiesz to fakt, że nie cały Sanepid "bierze". Są działy, w których nie ma jak brać, bo zakres działań wyklucza wątki korupcyjne. Z drugiej strony, są działy w których możliwość wystąpienia korupcji jest i podejrzewam, że ciche przyzwolenie na to też jest. Tyle, że ręka rękę myje... dopóki stare struktury nie odejdą i te francowate post-komunistyczne podejście do pracy się nie zmieni to nie ma na co liczyć. Pracuje już tu kilka lat i moje idealistyczne podejście do tej firmy rozbiło się o beton...
Powrót do góry
jag61
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Wto Lis 17, 2009 11:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łapówki?? - A i owszem miałem propozycje... nawet takie "nie do odrzucenia" ...
Ba - było też wciskanie "na siłę"...
Wiecie co, krew się gotuje/"żyła" chodzi jak to słyszę... - (choć wiem, że znajdą się tacy co biorą - niestety - jak wszędzie)...
Ech.. lepiej nic więcej nie napiszę...

Aguśka
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Sro Lis 18, 2009 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koleżanka opowiadała jak jej na kontroli facet wciskał pieniądze. nie udało mu się więc na pożegnanie podał rękę z banknotem i wcisnął jej do reki. wcisnęła mu to do kieszeni i powiedziała, że jak jeszcze raz to zrobi to ona poinformuje kogo trzeba.
Powrót do góry
wogo
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Sro Lis 18, 2009 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aguśka pisze o banknocie, a co powiecie na propozycję łapówki w wysokości... rocznej pensji? A miałem taki przypadek [tzn. taką propozycję].
Powrót do góry
jag61
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Sro Lis 18, 2009 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to nieźle Cię "ocenili" Smile))
Ale nie miałeś wzięcia pod mankiet i "seksownym" szeptem "zaproszenia" na "wieczorne oglądanie filmów..."...
Nie, żebym nie był.. hm.. "tolerancyjny" (ta sam pć Wink ) - ale nieźle wtedy zgłupiałem....... (a sprawa była ewidentnie "prokuratorska")

Sansei
Moderator

PostWysłany: Sro Lis 18, 2009 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm a jak by tak była oferta od płci przeciwnej hmmm kurcze Very Happy mi się tam nie przytrafiła, czy jakiś nieprzystojny Sad czy zbyt zasadniczy, niedostępny i szorstki Wink Very Happy Laughing
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Nie Gru 11, 2016 5:12 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jag61
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Czw Lis 19, 2009 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Dowcip" polegał na tym, że to nie był "płeć przeciwny".... :> Confused o_O :shaking:
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co nas boli Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 2+4 =

Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach