Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
Opis Twojego forum

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Stażyści...
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Jestem nowy w sanepidzie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xadz
Gość

PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 8:48 am    Temat postu: pytanko Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie u nas w Powiatowej osoby które sa zatrudnione na określony czas maja stanowisko stażysty, nie jest to stażysta z urzędu. Moje pytanie dotyczy tego czy taki to stażysta ma prawo chodzić sam w teren i podpisywać się na protokołach stażysta? Mam pod opieką takiego stażyste i "góra" naciska aby wysłac go w teren.
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 7:36 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sansei
Moderator

PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 10:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No sam to raczej nie, hmm a to nie z urzedu stażysta, tylko jak gdyby wasz? Hmm no najpierw nie chodzi z tobą, niech potem niejako sam większość kontroli przeprowadza, Ty tylko asekuruj. Hmm a zresztą skoro góra naciska, to ich wybór no nie? Niech oni zdecydują jak ma się podpisywać, albo niech mu angaż zmienią Wink
Mam tylko narazie doświadczenie ze stażystą z urzędu pracy - taki owszem chodzi z kimś w teren ale nie sam, po oczywiście jakimś czasie, w którym zapozna sie nieco z teorią i ustawami itp Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agilent
Site Admin

PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy jest to gdzies jakos uregulowane. Chodzi ci o stanowisko - stazysta czyli "prawie" młodszy asystent ale jeszcze bez rocznego stazu. U nas bylo tak, ze niby stazysta nie moze podpisywac sie pod tworzonymi wlasnorecznie instrukcjami czy procedurami ale byly od tego jakies odstepstwa. Pozniej nie puszczali stazystow na szkolenia - tylko asystenci ... co stacja to inne obyczaje.
Wszytko zalezy od tego co ma wpisane w zakres obowiazków/uprawnień.

Gość

PostWysłany: Pon Sty 05, 2009 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem w takiej sytuacji jestem na stażu ale nie z urzedu tylko mam takie stanowisko i mam sama chodzić na kontrolę w teren, czuję się jeszcze nie pewnie i wiem ze nie jestem w pelni przeszkolona a moj kierownik tym sie nie przejmuje. Nic mi nie pokazał, nigdy nie był ze mna w terenie ale sama mam tam juz isc i mam sie podpisywac jako stażysta. Głupia sprawa i dziwna polityka w naszej instytucji a pracować trzeba, tylko co będzie jak ja coś źle zrobię nikt w zakładzie nie będzie się nade mną litował a kierownik też się tym nie przejmie.
Powrót do góry
Sansei
Moderator

PostWysłany: Pon Sty 05, 2009 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewa, to bardzio dziwne, ja raczej sanepid zawsze sobie chwaliłem jako instytucję, w której nie ma pośpiechu, spokojnie cie przeszkolą, poświęcą na to sporo czasu (nie jak w firmach prywatnych, gzie ma sie na to góra tydzień) itp, a tu takie rzeczy?! SZOK!
Ale chodziłaś z kimś innym - z innymi pracownikami w teren na kontrolę itp? Niby szkolenie jest głównie w gestii kierownika i on za nie odpowiada, ale może do tego wytyczyć też swych ludzi Wink Co się przjmujesz, a co źle zrobisz, przecież nie musić "zamykac" kontroli w jeden dzień, pójdź pierwszegodnia, zbierz dane, jeśli czegoś nie będziesz pewna, to umów drugi termin na zakończenie kontroli a w międzu czasie przeanalizujesz sytuacje?

Tak przy okazji do szanownego Moda/Admina, może by tak wydzielić z tego tematu oddzielny temacik o szkoleniu stażysty, a moze i nawet jeszcze jeden w stylu moja pierwsza kontrkola, a może nawet wydzielić coś ala koncik żółtodzioba, gdzie mniej doświadczeni koledzy mogli by prosić o rady, dzielić sie obawami itp. a bardziej sdoświadczeni by doradzali itp, choć i pewnie z takich porad z rozwiązywaniem pewnych problemów, w stylu "w tej sytuacji jednak tak postąpiłem" to by i nie jeden z większym stażem mógł i zapewne by skorzystał Wink Cóż różnie bywa w sekcjach, a czsem i ze śmiałością, a na forum przy nieco większej anonimowości łatwiej jest zapytać, o co czasem niektórzy boją sie pytać w strachu przed naśmiewczą reakcją starszych współpracowników itp Wink Taki koncik żółtodzioba itp mógł by być oddzielny dla każdej sekcji, bo i różnice sa znaczne itp. Troche namieszałem, ale może mnie zrozumieliście;) Pozdrowionka

[...a słowo czynem się stało WinkADMIN]
Powrót do góry
ewa
Gość

PostWysłany: Pon Sty 05, 2009 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak chodziłam na kontrole z innymi pracownikami bylo ich okolo 10 wiecej napewno nie:( u nas jednak tak jest ze liczy sie ilość a nie jakość nie ma mowy o przedłużaniu kontroli na 2 lub wiecej dni z bardzo małymi wyjątkami gdy firma ma kilka obiektów. Dzięki za dobre słowa:)
Powrót do góry
Sansei
Moderator

PostWysłany: Pon Sty 05, 2009 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm to dziwne, a co system jakości na to i na takie szkolenie?! Ile czasu ci dali na nauki? Tzn ile jużna stażu jesteś?
Powrót do góry
ewa
Gość

PostWysłany: Pon Sty 05, 2009 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3 miesiące jestem u nich a system jakości to jakby u nas nie działał wszystko wygląda tutaj jak wolna amerykanka:(
Powrót do góry
Sansei
Moderator

PostWysłany: Pon Sty 05, 2009 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no 3mc to spoko nie za szybko... może tylko mało tego bycia w terenie, tj powinno być około 1 mc na teorie i trochę zapoznanie sie z ustawami, rozporządzeniami itp, tak by choć wiedzieć, że cos takiego istnieje i gdzie tego szukac, a potem w teren, jak najwięcej terenu, przyglądanie sie i potem nawet może pisanie decyzji, tak by miec pogląd na całość, od przygotowanie sie do wyjścia w teren, przez kontrolę, decyzję i kontrolę sprawdzającą. Co to jest 10 kontroli, to powiedzmy niecały miesiąc chodzenia z różnymi osobami, mało. Przykro mi zatem,że trafiłaś na tak słabą jednostkę. Wszystko zmierza niejako by ograniczyć pęd w ilości a raczej by była jakosć... takie mam przynajmniej ostatnio wrażenie po tym co góra nakłada Wink
No i przed samodzielnym wyjściem na jedną dwie kontrolę powinien iśc z Tobą kierownik, potem jeszcze po nich omówić na spokojnie wszelkie nedociągnięcia, dać rady itp, wkońcu kazdy się kiedyś uczył, no nie. I trzeba zrobić tak by nic nie odbywało sie niejako kosztem kontrolowanego, ale i Twych nerwów. Luzik, przecież Twój protokół zatwierdza kierownik, zanim pójdzie decyzja Wink Nie mówiąc o tym, że pewnie go nie ma w terenie Very Happy
Powrót do góry
Agilent
Site Admin

PostWysłany: Pon Sty 05, 2009 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie każdy trafia na spoko kierownika :/
Ja po 2 mc. stażu dostałem walidację do wykonania i to nie z działki w której byłem zatrudniony. Na szczescie, dzieki zyczliwosci kolezanek, poszlo dosyc gladko (ale tez miałem stresiora Wink )

Gość

PostWysłany: Pon Sty 05, 2009 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak pożyjesz Ewo trochę w Sanepidzie - to zauważysz że to jest skostniała Instytucja - w niektórych miejscach trochę zalatuje jeszcze komuną. Ja trochę już pracuję w HP i jestem zaszokowany , że tak jeszcze można pracować i działać. W porównaniu z prywatnymi firmami to sanepid jest "100 lat za murzynami". A co do ISO w Sanepidzie - to totalna porażka, sporo papierów np. ze szkoleń na których nikt się nie wyszkoli - czytanie slajdów to przecież nie jest szkolenie.
Powrót do góry
Sansei
Moderator

PostWysłany: Pon Sty 05, 2009 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram przedmówcę coś w tym jest, ale trzeba też pamiętać, że i takiego wyzysku jak w firmach prywatnych teżnie ma, weekendy i święta wolne, z urlopami też nie ma problemów, no i po pracy nikt cię nie będzie za pół godziny spowrotem ściągał do roboty, no i odpowiedzialność też jest zestopniowana, także są plusy i są minusy Wink Ale fakt jest, że sporo poprawek by się zdało, może nastąpi to ze zmianą pokoleniową, zwłaszcza tych dziadków na samej górze,bo niektóre sprawy to są żenujące...Zresztą jużjakby coś się działo, bo jużniektóre ostatnie zmiany to takie, hmmm co prawda jakby na nowo odkrywanie ameryki, ale cóż, oby tylko z rozwagą a nie byle tylko zmieniać i dopóścić do tego ludzi co na codzień są w terenie, oni na prawdę by potrafili opracować dobre procedury, formularze itp, nie tylko ci na samej górze maja monopol na wiedzę, ba często widać jak mało jej mają wbrew pozorom, nie mówiąc jak przez nich często teoria nie jest możliwa do stosowania w praktyce Wink

Ostatnio zmieniony przez Sansei dnia Pon Sty 05, 2009 9:04 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Agilent
Site Admin

PostWysłany: Pon Sty 05, 2009 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Albo zalozenia systemu jakosci - to mnie najbardziej bawi tzn sposób ich realizacji
Np. ustawiczne ksztalcenie i rozwoj pracownika.
Wydawac by sie moglo, ze to jakos zobliguje "gore" do wysylania ludzi na szkolenia ale sanepid potrafi inaczej....
Zakladamy w systemie, ze w tym roku na kazdy dzial tyle i tyle szkoleni (a kogo interesuja potrzeby i sens dzialania? ) i potem to egzekwujemy.
W praktyce wyglada to tak, ze ja szkole ciebie a ty szkolisz mnie. Temat - malo istotny byle jakos wygladal na papierze Smile
Na koniec roku w papierach sie zgadza - mialo byc 10 szkolen i ...bylo. Czyli szafa gra - plan zrealizowany, pracownicy wyszkoleni ze hoho i w papierach wszytko jest.
Podkresle, ze TYLKO w papierach, bo rzecz jasna zadne szkolenie sie nie odbylo, bo i po co ... po co ma mnie szkolic kolega czy kolezanka z ktora pracuje kilka lat i oboje robimy to samo i oboje tyle samo wiemy to co ja ją moge przeszkolic???? To jak by zalozyc, ze dzieci w pierwszej klasie same nawzajem naucza sie czytac i pisac Smile

Moderator

PostWysłany: Pon Sty 05, 2009 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe no nie, ogólnie założenia słudzne o tym ciągłym udoskonalaniu, ale rozwalające jest to planowanie wszystkiego. Czy my dostajemy wszystkie oferty od wszystkich firm wszystkich szkoleń, by jużprzy planowaniu móc je zaplanować. Planować powinno sie niezbędne minimum, w różnych sprawach, a nie górny pułap, który ciężko jest czasem osiągnąć. A potem sie różne rzeczy naplanuje, przyjdzie coś ekstra z góry do zrobienia i plany biorą w łeb Wink A gdzie czas na "mobilność" itp Wink
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 7:36 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
SL
Gość

PostWysłany: Pon Sty 05, 2009 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak propos: czy kogoś kiedyś wysłano na prawdziwe zewnętrzne szkolenie (nie te organizowane przez Sanepid dla Sanepidu) - a to jest przecież podstawa doskonalenia, a nie kiszenie się we własnym sosie. Dzisiejsze ISO to nie jest to co kiedyś - kiedyś był to prestiż, dzisiaj każdy może to mieć, wystarczy zapłacić odpowiednią kwotę.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Jestem nowy w sanepidzie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 4+4 =

Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach