Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
Opis Twojego forum

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szkodliwe warunki
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co nas boli
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agilent
Site Admin

PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 1:11 pm    Temat postu: Szkodliwe warunki Odpowiedz z cytatem

Tak z ciekawosci zapytam. Wiadomo, ze w labo zawsze sie pracuje z czyms szkodliwym lub tez w uciazliwych war. pracy.
Czy ktos w jakiejs stacji ma to stwierdzone oficjanie i bierze z tego tytułu jakies profity?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sylwia

PostWysłany: Nie Gru 04, 2016 4:57 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sansei
Moderator

PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponoć teraz szykują sie jakieś zmiany list itp, chocto zapewne dotyczy tylko wcześniejszych przejść na emeryturę Wink Z tego co wiem obecnie, to chyba radiologia ma skrócony czas pracy i łapie siena wcześniejsze emerytury?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agilent
Site Admin

PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy na ewmerytury ale faktycznie leca do domu o 12:30
Nie rozumiem natomiast dlaczego to dotyczy rowniez nadzoru radiologii. One nie chodza na pomiary. To jakie maja narazenie? To juz wieksze mam jak, bo w detektorze od GC mam materiał radioaktywny Smile

Moderator

PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm ale kontrolują obiekty gdzie może występować promieniowanie Wink Zresztą powiedz, ze im odbierzesz przywileje emerytalne, a zarzucą cie powodami czemu nie można tego zrobić i jak bardzo są narażone Wink
Powrót do góry
nereis
User

PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja pracuje na dwusiarczku węgla, więc też powinnam sobie powalczyć o jakieś dodatki za szkodliwe.
Powrót do góry
Sansei
Moderator

PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czemu nie walczysz? :>
Powrót do góry
generał
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się że wszyscy mamy skrócony czas pracy 7 35 a nie 8 godzin.
Powrót do góry
Sansei
Moderator

PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to jest ze względu na warunki szkodliwe? :>
Powrót do góry
jag61
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm - sorki, że dopiero teraz Wink - ale dopiero teraz tu zajrzałem Smile.
Otóż..
Radiologia - a i owszem pracuje do 12 30 - ale to jedyny "profit" który się ostał (nie ma wcześniejszych przejść na emeryturę) Smile. Jedynie ci, którzy mają naprawdę duuużo lat pracy w tym dziale mogli (mogą?) skorzystać z tego, że pracowali w I-szej kategorii narażenia .
Ale wdepnąć w niezłe "g..o" można...

Agilent
Site Admin

PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz praktycznie kazdy w labo moze w nie wdepnac - wentylacja nie jest doskonala a rozne rzeczy w powietrzu sie unosza. U nas na pracowniach w szafkach i drzwiach wszystkie zamki i zawiasy koroduja w kilka mc. Smile
Hałas, ozon, rozpuszczalniki, promieniowanie ... to jest codziennosc w labo.
Mysle, ze wiecej materiałów radioaktywnych (Ni63) jest w jednym chromatografie z detektorem ECD niz w oddziale radiologii Smile
Niestety ktos to sobie policzyl tak, ze wychodza wartosci progowe dla najwyzszych dopuszczalnych i nie ma przekroczen.
A jak sa to komu sie poskarzysz? Sanepidowi ? Smile

Moderator

PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie i pod latarnią najciemniej, a jak już się robi kontrole "samych siebie" to z odgórnym założeniem, że mają być pozytywne, zresztą jak w ciągu jednego dnia skontrolować tak duży zakład?! Rozumiem, że można nie wystawiać decyzji itp. ale jakieś zalecenia można by dopuścić choćby jako takie luźne uwagi co by tu można było poprawić....ehh ale to chyba bardziej już na inny wątek pasuje.

Można też do PIP poskarżyć, może oni coś zrobią Wink Laughing
Powrót do góry
jag61
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Sro Gru 02, 2009 6:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aqi - jak wcześniej gdzieś wspomniałem - w OAI mam sporo dobrych znajomych a na dodatek co roku piszemy sprawozdanie do PAA z nadzoru nad źródłami stacji Wink - więc wiem co jest w ECD Smile Dlatego mogę z pełną świadomością powiedzieć, że się mylisz Smile (przynajmniej jeśli chodzi o nas Wink - wiem co mam w szafie pancernej z piękną "koniczynką" Wink).
Oczywiście, jeśli chodzi o np CS2 (czy inne rozpuszczalniki) - to jak najbardziej prawda..
Kwasy - hmm - jakbyś zajrzał do szafki pod dygestorium u mnie - to byś się poczuł "jak w domu" Wink. UV, piszesz - hmm... ze świetlówek ? Wink bo chyba nie z UV/VIS ? (pomiarówka jest zamknięta i chyba nie włączy się lampy przy otwartej komorze? (teraz gdybam).. Hałas - no tak, u nas wystawili jeden generator "landarę" na korytarz - on nieźle hałasuje... Ozon - hmmm - teoretycznie tak - ale jeśli nie produkujesz go w generatorze, to chyba więcej go powstaje przy dużym ksero? No i jeszcze wysoka lub niska temperatura..
Dobra - to wszystko jest "własne" i pomijając fakty takie jak prawidłowe i w odpowiednich miejscach odciągi miejscowe itp - większości zagrożeń da się uniknąć (bo wiesz co i jak) - pisząc o "wdepnięciu" miałem na myśli, że idąc w teren nie wiesz na co natrafisz ( a podstawowy sprzęt ochronny to fartuch z gumy ołowiowej o ekwiwalencie max 0,5 mmPb) nie mówię już o wyjazdach na zdarzenia radiacyjne - tam dopiero może być jazda Smile..
Ale, ale - nie chodziło mi o "przerzucanie się" - zdaję sobie sprawę z różnych "stacyjnych hm "niedoskonałości" (??) - i dobrze by było, gdyby można było je naprawić...

Agilent
Site Admin

PostWysłany: Sro Gru 02, 2009 8:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to nie wiem co ty tam masz w szafie, bo nasza radiologia ten wzorzec cezu co ma to chyba bardziej radioaktywny od niego jest ruski zegarek Razz
Nigdzie nie pisalem o UV czy UV/Vis - piszac o promieniowaniu mialem na mysli raczej promieniowanie elektromagnetyczne - tyle sprzetu musi cos generowac.
Ozon nie teoretycznie tylko praktycznie. Lampa FL (ksenonowa) wymaga chlodzenia strumieniem powietrza. Powietrze ocierajac sie o nagrzana, swiecaca lampe jonizuje sie i tworzy sie ozon. I sa to takie ilosci, ze u nas wychodza na poziomie granicznym z dopuszczalnym. Zalezy w ktorym miejscu pomieszczenia sie mierzy, bo tuz za Fl'em miernik potrafil zamknac skale Smile
Co do unikania zagrozen. Czesci da sie uniknac ale czesci nie. Na zapachy rozpuszczalnikow jestes narazony tak czy inaczej, bo masek nikt nam nie kupi a dygestorium nie zalatwia tego w 100%. To samo jest ze spozadzaniem wzorcow. Czesto stezonych i szkodliwych zwiazkow (wwa, formaldehyd, pestycydy itd) a przy wadze nie masz dygestorium wic jest ryzyko "wdechniecia" sobie tego.
A halas jest uciazliwy, bo jak ci codzienna nad glowa daje stado buczydelek to do samego jazgotu jestes zjechany.
I tak z ciekawosci - miales jakis wyjazd do tej pory na jakies zdarzenie radiacyjne?

Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Sro Gru 02, 2009 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ta ja mam troszkę więcej (na razie Wink )
Co do ozonu - wiem jak powstaje Wink - a przy takim ustawieniu (lampa kseno) - hmmm ... dlatego napisałem o odciągach miejscowych (logika pracy z danym sprzętem - u nas porobili - poprawiło się, choć pewnie można by było podyskutować o skuteczności ..) . co do przygotowywania wzorców i próbek - no cóż w pomieszczeniu z dygestorium, owo tak "ciągnie", że jest problem z otwarciem drzwi, choć ja bym się czepił (znów Wink "logicznego" ciągu prac przygotowawczych - ale jak zwykle "ograniczenia pomieszczeniowe" ...).. Co do "tła dźwiękowego" - napisałem o najgłośniejszym, choć wiem, że reszta po pewnym czasie "wgryza się" w mózg i jest raczej nie do uniknięcia (znam coś takiego z autopsji, choć inny sprzęt i warunki..).
Co do zdarzeń - to przez te parę latek mojej pracy w tym dziale byłem chyba na 8-miu czy raczej 10-ciu ( z czego ponad połowa to "trafione" Wink ) - a w sumie w tym okresie było kilkanaście... ( w tym roku, aż dziwne - tylko 1 ... Rolling Eyes ).
Zresztą, przy rtg też "można sobie dać" (znaczy dostać)....
P.s.
Jak napisałeś o odczynnikach, przypomniały mi się laborki i n.p. otrzymywanie kwasu benzoesowego czy nitrobenzenu (w tym drugim przypadku ćwiczenia skończyły się już po 2,5 h - tak wszystkich "bańki" nasuwały..
P.s.2
Swego czasu, jak się odezwałem n.t. ewidentnej głupoty (rury wyciągu w spalarni żywnościowej - mineralizacja z kwasem azotowym - zrobili z blachy stalowej ocynkowanej XD) - to usłyszałem, żebym się "nie wcinał w nie swoje sprawy" Smile co też zrobiłem (oficjalnie - prywatnie zawsze będę wyśmiewał głupoty Wink ). A oczywiście w tym roku całość wymieniali na kwasówkę - płacąc ponownie Smile - ale to taki wtręt Wink

Sylwia

PostWysłany: Nie Gru 04, 2016 4:57 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Agilent
Site Admin

PostWysłany: Sro Gru 02, 2009 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Waga analityczna b. precyzyjna musi byc w pokoju wagowym o okreslonych parametrach. Jednym z nich jest wlasnie brak ruchu powietrza. A wiec nie mozna sobie zafundowac wyciagu czy postawic takiej wagi pod dygestorium, bo to bedzie (albo moze miec) odbicie w wynikach nawazek i zakwestionuje to pierwszy lepszy auditor. I tu jest wlasnie pies pogrzebany.
Nie mozesz w tej sprawie nic zrobic. Oczywiscie jak by zbadac chwilowke zagrozenia i podzielic na godziny pracy (czy jak to tam sie robi) szafa gra ... ale co pochlaniam to moje Wink

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co nas boli Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 4+1 =

Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach