Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
Opis Twojego forum

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kryzys gospodarczy
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Aktualności
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nereis
User

PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 1:22 pm    Temat postu: Kryzys gospodarczy Odpowiedz z cytatem

Czy widać już u Was skutki? jak na razie u mnie mówią tylko o oszczędnościach- może o zmniejszeniu dodatku kontrolerskiego. o redukcji etatów jeszcze nie ma słowa. jak wygląda to w innych stacjach? przerażenie? Sad

edit: zdążyłam napisać i przyszła kadrowa. Z miesięcznym lub trzymiesięcznym wypowiedzeniem dodatku kontrolerskiego. Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Nie Gru 11, 2016 5:13 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grave Digger
User

PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ileż było tego dodatku, że można go odbierać? Coś więcej niż 4%?
Powrót do góry
Sansei
Moderator

PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niektórze stacje, oczywiście te bliżej "żłoba" to ponoć mają / miały nawet po 30%, jakby ich praca sie czymś różniła od naszej.......

Cały kryzys to często ściema, w firmach sietłumaczą, że czegosnie zrobili, bo kryzys, ale jak przejdziesz to go jakoś nie widać, zasuwają, mają robotę.... oczywiście są wyjątki, tylko czasem te wyjątki to i tak cienko przędły i kwestią czasu był upadek, a że akurat teraz wyszło...

A u nas, to kiedy sie nie mówiło o oszczędnościach, a teraz jest dobry pretekst, bo sygnał z góry poszegł, jak kazał rząd, mają być oszczędności i już, to dobry pretekst by móc nieco czystek zrobić.... ehhh
Powrót do góry
Grave Digger
User

PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem górna granica dodatku kontrolerskiego to 25% i tam gdzie tyle dostawali nie było z kolei premii.
Co do kryzysu - gdyby rzeczywiście był on powodem do przeprowadzenia pewnych czystek (oczywiście właściwie rozumianych) to chyba należałoby podziękować mu za nadejście...
Powrót do góry
Sansei
Moderator

PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra może z tymi 30% przegiołem......no ale dostawać 25% dodatku, a nie 10-13% no i przy 5-7% premi to wolę mieć dodatek Wink
Swoją drogą to nie wiem czemu takie rozbieżności w kontrolerskim, czy kontrola w powiatówce tak bardzo sieróżni od wojewódzkiej?
Inna sprawa kto dostaje w danej stacji te dodatki i czy niektórzy to słusznie..... ale spróbuj im zabrać........Wink
Powrót do góry
Grave Digger
User

PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pieniądze idą do stacji wojewódzkich, te dawają swoim pracownikom, a ochłapy, które zostaną trafiają niżej - do powiatowych, więc starcza na kilka procent dodatku i kilkanaście premii (oczywiście dla większości, "wybrańcy" zawsze mają odpowiednio więcej...)
Powrót do góry
Zośka
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurczę, z tego co się orientuje to u mnie w województwie wszystkie powiaty miały po 20% kontrolerskiego, różnie bywało z premią... Ale juz też zaczynają ciąć Sad
Powrót do góry
Grave Digger
User

PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli to prawda to wypada pozazdrościć lokalizacji; swoją drogą 1000% (!!!) różnica w wysokości dodatku to jakaś paranoja. Ale w końcu żyjemy w dziwnym kraju...
Powrót do góry
Jozin z Bazin
Semi-pro User

PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z premią widzę bywa różnie. Z tego co pamiętam to kilka ładnych lat temu w niektórych stacjach wliczono je do podstawy tylko mało kto dziś o tym pamięta. Wyższe premie czy dodatki pomiędzy wojewódzką i powiatówkami to sposób na zróżnicowania zarobów - łatwiej komuś w razie czego zabrać premię niż obniżyć pensję. Osobiście wolałbym aby pochodne były wliczone do podstawy - zawsze to bezpieczniej
Powrót do góry
nereis
User

PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miałam 20% dodatku kontrolerskiego i 7% premii uznaniowej, a teraz nie wiadomo jak będzie. Nie jestem z wojewódzkiej stacji Smile
Powrót do góry
Grave Digger
User

PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jozin z Bazin napisał:
Z premią widzę bywa różnie. Z tego co pamiętam to kilka ładnych lat temu w niektórych stacjach wliczono je do podstawy tylko mało kto dziś o tym pamięta. Wyższe premie czy dodatki pomiędzy wojewódzką i powiatówkami to sposób na zróżnicowania zarobów - łatwiej komuś w razie czego zabrać premię niż obniżyć pensję. Osobiście wolałbym aby pochodne były wliczone do podstawy - zawsze to bezpieczniej

Rzeczywiście, tam gdzie ludzie potrafią myśleć wywalczyli wliczenie premii do podstawy i nikt im teraz krzywdy nie zrobi; głupcy zapłacą za swoją naiwność.
Natomiast różnica między pensjami i dodatkami w stacjach wojewódzkich i powiatowych to - powtórzę - efekt tego, iż wojewódzkie dzielą kasę, a przecież nie potrącą sobie...
A 20% dodatku kontrolerskiego to potwornie dużo - nie dziwię się, że będą ciąć.
Powrót do góry
Jozin z Bazin
Semi-pro User

PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie cięcie dodatku dziwi. Są stacje gdzie mają i dodatek 20% i premię 15% a to dzięki gospodarności Dyrekcji (nie mnożenie niepotrzebnych etatów, mądre wydawanie pieniędzy) Zauważcie, że w niektórych stacjach sekcja/oddział liczy 2 osoby, a w innych 6 i mają podobną ilość obiektów.
Powrót do góry
Agilent
Site Admin

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja jestem z wojewodzkiej i u nas jest tak ze: wojewodzkie labo 10%, wojewodzki nadzor 15% (!! nie wiem z jakiej paki - na moje pytanie dlaczego tak jest ksiegowa odparla, ze zawsze tak bylo ) i powiatowka miala 15% do zeszlego miesiaca ale im polecieli po kontrolerskim w zwiazku z kryzysem (ale nie wiem ile dokladnie)

Co do gospodarnosci... ech to temat rzeka.
Najlepsze jest to , ze ministerstwo co roku zwieksza zakres i ilosc prob a pieniedzy daje tyle samo albo i mniej. Ale to dotyczy tzw. rzeczowki.
Wiec ilosc pracownikow i etetow nie ma znaczenie, bo kasa na pensje idzie spod "grubego palucha" minister Kopacz i jest kasa nietykalna. A w przypadku redukcji zatrudnienia - minister po prostu tej kasy nie da wiec nie da sie zaoszczedzic kasy po przez zmniejsszenie etatow.
U nas oszczednosci juz widac - papieru toaletowego brakuje i srodku czystosci nie kupuaj co jest, w przypadku instytucji sanepidu, malo smiesznym zartem ksiegowosci Wink

Moderator

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nieźle, a z tym "że tak zawsze było to i u nas, poprostu masakra, nawet jak już zrobi siejakąś "rewizję" i zauważy, że komuś coś sieniełusznie należy i niesłusznie to dostawał przez kilka lat, bo jakoś to już tak było, to teraz mu spróbuj zabrać, to dopiero jest krzyk, nie ważne, że dostje cos co mu sienie należy i ktoś inny powinien to dostawać, jak to utrudnia wszelkie reformy zmiany, które na prawdę są potrzebne.
Na różnych sekcjach jest różnie, wiadomo, ale np znam sytuacje w nadzorowych, gdzie zarówno zakładów (przynajmniej od kilu lat) przybywało, a wiekszej kasy za więskszą ilość kontroli nie było, nie było też zwiększenia zatrudnienia w tych stanowiskach, by to wszystko "obrobić", dodatkowo przychodzą nowe zadania itp, a kadry/ksiegowość jak były tak są rozbudowane, tak jeszcze krzyczą, że im ludzi mało, bo siebiedactwa nie wyrabiają z piciem kawki, paleniem papierosków i wypisaniem kilku świstków. I jeszcze przy tym siepomylą Wink Niech zobaczą w innych - prywatnych firmach jak okrojone są te działy i jakoś sobie radzą i siewyrabiają i tyle błędów nie robią, ani wielkiej łaski, że czymś sie zajmą co jest ich obowiązkiem, o wyszkoleniu co poniektórych nie mówiąc Wink
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Nie Gru 11, 2016 5:13 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Agilent
Site Admin

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeszcze tak z ostatniej chwili - pensje zamrożone na amen czyli pewnie nawet te żałosne 2,5 % inflacyjnego nie bedzie :/
Natomiast jeszcze lepsza wiadomosc to, ze ministerstwo dalo pieniedzy tyle, ze starczy do konca kwietnia apozniej "radzcie sobie sami".
Czyli kompletny brak kasy na rzeczówke !!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Aktualności Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 3+1 =

Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach