Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
Opis Twojego forum

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nowelizacja ustawy o swobodzie gospodarczej
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Aktualności
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
moa
Gość

PostWysłany: Wto Mar 10, 2009 2:34 pm    Temat postu: nowelizacja ustawy o swobodzie gospodarczej Odpowiedz z cytatem

Czy cos juz wiadomo jaki bedzie miala wplyw nowelizacja ustawy o swobodzie gospodarczej na przeprowadzanie czynnosci kontrolnych? Jak to bedzie wygladalo w praktyce? co z zawiadamianiem strony o zamiarze podjecia kontroli? Czy Sekcji zywnosci tez to bedzie dotyczylo?
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Nie Gru 11, 2016 5:14 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sansei
Moderator

PostWysłany: Wto Mar 10, 2009 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No narazie wyląda, że będziemy zawiadamiać na piśmie z potwierdzeniem odbioru, choćprawnicy jeszcze analizują i jest kilka ale.... ogólnie strasznie, moim zdaniem osłabia się ustawę o PIS, co sie stanie z tym, że "sanepid" może kontrolować o dowolnej porze itp...... kontrola zapowiadana tydzień przed...... to siemija z celem chyba....
W żywieniu to wogle by była paranoja, nie wiem jak GIS mógł na coś takiego pozwolić! Siedzą tam chyba tylko "dziadki" i pilnują swego stołka i reszta im wisi, bo i tak albo uciekną na emeryturę, albo sie po znajomości gdzieś załapią, a po co mają walczyć o coś...
Ogólnie to chyba GIS sobie wszystko olewa i doprowadzi do naszego upadku, tylko dodaje wymagań, a nic nie walczy o dodatkową kasę na pensje, sprzęt, czy nawet więcej stanowisk by wszystko wykonywać, owszem w lab ograniczają, a do nadzorów dorzucają ....
A teraz tym informowaniem to wogóle nam rozwalą pracę, to co teraz chyba góra 4 zakłady skontroluje, bo trzeba bedzie terminów zawiadomień pilnować, roboty - nowe załączniki też masywne... ehhh jeszcze troche i wszystko runie jak tak dalej będzie taka tendencja...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
generał
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Wto Mar 10, 2009 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sekcji żywności to niedotyczy gdyż rozporządzenie (WE) 882 mówi że kontrole są dokonywane bez wczesniejszej zapowiedzi, a jak wiadomo prawo wspólnotowe ma pierwszeństwo przed krajowym. Samo wyłączenie tez znajduje sie w nowelizacji ustawy o swobodzie działalnosci gospodarczej gdzie jest napisane: Zawiadomienia o zamiarze wszczęcia kontroli nie dokonuje się, w przypadku gdy:
1) kontrola ma zostać przeprowadzona na podstawie bezpośrednio stosowanych przepisów powszechnie obowiązującego prawa wspólnotowego albo na podstawie ratyfikowanej umowy międzynarodowej
Powrót do góry
Zośka
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Wto Mar 10, 2009 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie też już od jakiegoś czasu piszą te zawiadomienia o wszczęciu postępowania administracyjnego i wręczają je podczas kontroli, ale nie dotyczy to żywności, która pracuje bez zmian w tej kwestii.
Powrót do góry
Sansei
Moderator

PostWysłany: Wto Mar 10, 2009 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To już wogóle paranoja z tym zawiadomieniem o wszczęciu... przecież wiadomo, że jak są jakieś uchybienia przy protokole to sieinformuje, że będzie decyzja itp, a tak dodatkowy papier jeszcze, ta biurokracja nas zaleje! Jeśli jużkonieczne jest takie informowanie, to czy nie można było nam, życia ułatwić i tak by i przepisowi sie dało zadości i jak mamy różne info przy protokołach, jak to o 7 dniach do odwołania, to czy nie można było odrazu wstawić regułki w stylu, że "W przypadku stwierdzenia uchybień, protokół z kontroli stanowi dowód wszczęcie postępowania..." czy jakos tak?
Tylko wszystko pod górę i by naszą mobilność zmniejszyć i załadować nas biurokracją, byśmy siedzieli na miejscu i zamiast chodzić w teren brnąć w biurokracji i siedzieć tylko pisząc kolejne świstki nie wnoszące faktycznie wiele do sprawy!
Powrót do góry
rob
Gość

PostWysłany: Wto Mar 10, 2009 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W niektórych przypadkach może i będzie lepiej gdy będzie istniała możliwości informowania o przybyciu kontroli (wykluczam oczywiście żywność). Kontrolowanie o każdej porze i nawet w mieszkaniu to moim zdaniem relikt przeszłości (nawet policjant nie ma takich uprawnień ). Ale u mnie bez zmian działam z zaskoczenia - ciekawe kiedy znajdzie się obcykany pracodawca w przepisach i nie umożliwi mi przeprowadzenie z powodu uchybienia - tj braku zawiadomienia na piśmie. Teraz prawie wszyscy informują o kontroli straż, izba skarbowa, zus. Hmmm nowe załączniki - ciekawe kiedy człowiek będzie miał czas na rzeczywistą kontrolę - przyszłościowo kontrola będzie polegała na wypełnieniu kilkunastu załączników co zapewne zajmie dwa dni plus dwa dni na sprawy papierowe i w sumie jedna kontrola na tydzień.
Powrót do góry
Sansei
Moderator

PostWysłany: Wto Mar 10, 2009 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie te papiery nas utopią, a jeszcze jak się chodzi pojedyńczo na kontrolę...... tak to by jeden wypełniał, a drugi niejako oglądał i dyktował, czy wogóle można by się podzielić działami jakoś....

Rob jak ty to robisz z tym z zaskoczenia? Zawsze jest pracodawca/właściciel na miejscu :> Czy upoważniona osoba? U mnie to by wiele kontroli nie wyszło, bo albo szefa by nie było, albo osoby upoważnionej, a taki telefon dzień wcześniej czy dwa, że przyjdę, to co innego niż informowanie na przeszło tydzień wcześniej.
A co jak sie znajdą przyjemniaczki, co nie będą odbierać takiej informacji - nie będzie potwierdzenia, to co nie zkontrolujemy go?
Ehh zaczyna mnie to wszystko....

aaaa co tam szkoda nerwów, te wszystkie starania góry powodują, że coraz mniej mi zależy, a taki miałem zapał i "misię" od kilku lat, ale ostatnie około pół roku bardzo skutecznie to we mnie gaszą, ci na górze. Niech im będzie niech wymyślają, ale potem niech się nie dziwią, że plan nie wyrobiony jak tyle nowości bez wcześniejszej zapowiedzi i dania czasu, wprowadzają i tyle jeszcze utrudnień, ciekawe ile jeszcze człowiek się pomyli i błędów będzie. No ale tak jak wrzucają nagle nowe załączniki, nie ma kiedy się przygotować, a przecież nie będę się ich uczył na kontroli...... ehh się odechciewa... :/
Powrót do góry
moa
Gość

PostWysłany: Sro Mar 11, 2009 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no jak narazie nie wyobrazam sobie pracy z tym wczesniejszym zawiadamianiem o planowanej kontroli, faktycznie bedzie trzeba dodatkowo pilnowac terminow, zeby nie wczesniej niz po 7 dniach i nie pozniej niz 30 dni po. paranoja. no i znowu dodatkowe papiery! Jak to bedzie sie mialo do harmonogramu kontroli (?).
Nie zawsze tez pracodawca upowaznia jakas osobe do uczestniczenia w kontroli podczas jego nieobecnosci, mimo, ze ma taki obowiazek.

Ustawa o PIS straci sens, wszystkie inspekcje wrzucili do jednego wora.

Kolejny problem to taki, skad Stacje w dobie kryzysu wezma pieniadze na wysylanie tych dodatkowych zawiadomien, a ile papieru wiecej pojdzie Rolling Eyes a przeciez nie ma na nic kasy.
Powrót do góry
rob
Gość

PostWysłany: Sro Mar 11, 2009 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozwinę myśl "z zaskoczenia" - w dużych firmach nie ma problemu aby ktoś był podczas kontroli - właściciel lub osoba upoważniona. Ale w małych firmach jak nie ma właściciela to jest problem, raczej właściciel nie chce upoważniać fizycznych pracowników do reprezentowania. Druga sprawa jest właściciel ale mi jest potrzebna osoba która zna odpowiedz na zadawane pytania i wie gdzie są potrzebne dokumenty wtedy kontrol przebiega szybko i bez problemu . Najlepszym rozwiązaniem był by telefon o kontroli. Dawniej byłem po "drugiej stronie" i telefon przed 15 informujący o kontroli w następnym dniu dużo rozwiązywał problemów - nie występował chaos Smile . Ale zawsze znajdzie się "cwaniak" który będzie kombinował - po prostu nie odbierze pisma z Sanepidu i jak przyjdzie zwrot z poczty to cały plan się osuwa
Powrót do góry
Sansei
Moderator

PostWysłany: Sro Mar 11, 2009 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż koszty dodatkowo będą nie tylko na papier, ale przecież i na wysyłkę-pocztę, przecież to musi iść poleconym za potwierdzeniem. Ogólnie panie w sekretariacie - wysyłające pocztę też się ucieszą jak im tyle dojdzie do przygotowania i wysłania i zapewne zechcą to na nas zrzucić, jakbyśmy mieli mało roboty.

Co do tego braku osoby upoważnionej.... mam nadzieję, że przynajmniej teraz tak przygotują wszystko, by jak nie będzie faktycznie takiej osoby to by odrazu szły odpowiedznie decyzje i opłaty, bo teraz to raczej był martwy przepis, bo i tak próbowało sie przyjść kiedy indziej, gdy będzie właściciel... to nam też nieco rozwalało grafik, ale.... jakoś sietak robiło.
A co do dzwonienia, to ja czasem informuję na dzień lub dwa wcześniej, zwłaszcza jak zakład jest w terenie i ja mam na niego wyznaczony samochód, bo z nimi to też kiepsko, ale co jak gościu mówi, że go nie będzie..... a tak dostanie pismo, jak zechce i pomyśli to sam przedzwoni do nas celem dogadania terminu, a i może by mu bardziej odpowiadało, to sam zaproponuje transport Wink
Powrót do góry
KD
Pro User

PostWysłany: Sro Mar 11, 2009 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rob napisał:
Ale zawsze znajdzie się "cwaniak" który będzie kombinował - po prostu nie odbierze pisma z Sanepidu i jak przyjdzie zwrot z poczty to cały plan się osuwa

Moze nie podawajmy gotowych rozwiazan....
Powrót do góry
Sansei
Moderator

PostWysłany: Sro Mar 11, 2009 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy to jest takie podawanie, czy raczej już bazowanie na dotychczasowym doświadczeniu.
Powrót do góry
ewadp
User

PostWysłany: Czw Mar 12, 2009 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co tam sie matwimy koledzy drodzy. w ramach oszczędności prawnicy siedzą w Karpaczu więc coś wymyślą mądrego Smile
Powrót do góry
Sansei
Moderator

PostWysłany: Czw Mar 12, 2009 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już jak prawnicy mają coś wymyslać, to dopiero można zacząć sie bać.....
Witamy nowego zarejestowanego, przy okazji Wink
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Nie Gru 11, 2016 5:14 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ewadp
User

PostWysłany: Pią Mar 13, 2009 7:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję serdecznie za miłe powitanie Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Aktualności Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 4+4 =

Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach