Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
Opis Twojego forum

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

kierownik techniczny
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Ogólnie...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nella
User

PostWysłany: Nie Mar 22, 2009 7:18 pm    Temat postu: kierownik techniczny Odpowiedz z cytatem

usunięty

Ostatnio zmieniony przez Nella dnia Wto Lut 22, 2011 2:53 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 9:40 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość

PostWysłany: Nie Mar 22, 2009 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tez pracuje na stanowisku kier technicznego. mysle ze wygodnictwo kierownikow laboratoriow wypaczylo te funkcje. swoje obowiazki za ktore maja placone, zwalili na kierownikow technicznych. ja nie mam nic placone a zakres moich obowiazkow znacznie sie poszerzyl.
Powrót do góry
Sansei
Moderator

PostWysłany: Pon Mar 23, 2009 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie możecie zrezygnować z tej funkcji? Może jak by to miało spłynąc na innych, to by pomyśleli Wink
Powrót do góry
Agilent
Site Admin

PostWysłany: Pon Mar 23, 2009 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pierwsze slysze o takiej funkcji... a czym taka osoba sie zajmuje? mozecie to jakos przyblizyc, bo mnie zainteresowalo.
User

PostWysłany: Pon Mar 23, 2009 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usunięty

Ostatnio zmieniony przez Nella dnia Wto Lut 22, 2011 2:54 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Sansei
Moderator

PostWysłany: Pon Mar 23, 2009 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym tam nic ekstra za darmo nie brał na siebie Wink Może zaproponują dodatek jakiś, to wtedy może warto rozważyć, ale to już sprawa indywidualna Wink Powodzenia
Powrót do góry
Nella
User

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usunięty

Ostatnio zmieniony przez Nella dnia Wto Lut 22, 2011 2:54 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Mona
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Sro Cze 30, 2010 8:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kierownik techniczny to osoba ustalona w PN-EN ISO/IEC 17025 która podobnie jak Kierownik ds. Jakości - ma określone zadania systemowe do wypełnienia.

Auditorzy bardzo wnikliwie analizują istnienie i działania tych kierowników.

U nas w systemie KT zrobiono urzędujących KL. Można postąpić inaczej, to już kwestia zarządzania Laboratorium. A czy za dodatkowe obowiązki wynikające z działania w SJ są dodatkowe pieniądze - to już temat na inną dyskusję. Sad

U nas był problem z osobami zastępującymi KL (i KT zarazem). W systemie zastępstwa są obowiązujące. Nazwaliśmy ich z przyzwyczajenia zastępcami, a potem okazało się, ze nie ma takiego stanowiska w rozporządzeniu o organizacji stacji sanitarnych - i trzeba było przerabiać część dokumentacji Shocked
Powrót do góry
bleee
Gość

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to zazdroszczę Nelli że mogła się "tego" zrzec. Ja też mam tę wątpliwą przyjemność być Kierownikiem Technicznym. Nie mam z tego nic, jedynie o 3% większy dodatek kontrolny, a odpowiedzialność o........... Kierownik poza K ds. J zajmuje się wdrożeniem, prowadzeniem i doskonaleniem systemu jakości w komórce, czyli wszystkie papiery, szkolenia, organizacja pracy, każda praca którą zleca Kierownik Lab itp. i ... praca manualna co ją zrobić przy badaniach trzeba. Fajnie jak jest zgrana załoga i w miarę kumata, to można rozłożyć obowiązki na wszystkich bez większych obaw o skutki, i każdy ma świadomość że jest trybikiem w maszynce naszej ukochanej Inspekcji. Niestety ja tak nie mam....
Nie wiem jak u innych ale wiem że w PSSE to stanowisko to norma, jak nie ma sekcji, nie muszą płacić normalnym Kierownikom zgodnie z tabelą, a robotę mają zrobioną. Natomiast w WSSE są zazwyczaj sekcje więc Kierownik Techniczny to inaczej Kierownik Sekcji, ale już zapłacić muszą. Jak były na kontroli dziewczyny z WSSE to w raporcie o mnie pisały P.O. Kierownik Confused .
Powrót do góry
bleee
Gość

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodałabym do tego jeszcze przetargi, zamówienia, opracowywanie i wprowadzanie nowych metodyk badawczych, sterowanie jakością, prowadzenie auditów itp.
Powrót do góry
Nella
User

PostWysłany: Pon Wrz 06, 2010 8:39 pm    Temat postu: Refleksja Odpowiedz z cytatem

usunięty

Ostatnio zmieniony przez Nella dnia Wto Lut 22, 2011 2:55 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
bleee
Semi-pro User

PostWysłany: Pon Wrz 13, 2010 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nella jak uzasadniłaś chęć rezygnacji jeśli wolno spytać? Wygarnęłaś wszystkie swoje żale czy wymyśliłaś jakiś inny powód?

Ja zbieram się do takiej rozmowy ale moja przełożona to taki typ człowieka że wszystko musi iść po jej myśli inaczej obraża się jak dziecko - dosłownie. Szczerze mówiąc wykańcza mnie ta sytuacja od jakiegoś czasu psychicznie, tak że zaczęłam chodzić do pracy jak za karę i przestaję lubić to co robię.
Powrót do góry
raffito
Pro User

PostWysłany: Czw Paź 07, 2010 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ale wiem że w PSSE to stanowisko to norma, jak nie ma sekcji, nie muszą płacić normalnym Kierownikom zgodnie z tabelą, a robotę mają zrobioną. Natomiast w WSSE są zazwyczaj sekcje więc Kierownik Techniczny to inaczej Kierownik Sekcji, ale już zapłacić muszą.

Ja pracuję w PSSE jestem w sekcji E w nadzorze. U nas jest tylko "kierownik nadzoru" a w reszcie sekcji (HŻŻ, E, HK) są tzw. "osoby odpowiedzialne za pracę sekcji" (jakkolwiek to brzmi jest to odpowiednik kierownika). Uzasadnienie jest jedno "Jak jest kierownik nadzoru to nie może być jeszcze kierowników sekcji". Oczywiście robię to wszystko "Ku Chwale Ojczyzny" Laughing
bleee gdzie jest napisane że mogą być kierownicy sekcji i że trzeba im za to zapłacić jestem tym zainteresowany
Powrót do góry
bleee
Semi-pro User

PostWysłany: Pią Paź 08, 2010 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tabeli ze stanowiskami są wyszczególnieni kierownicy sekcji (komórki, oddziału) to już inna grupa jak dobrze pamiętam XIX, co za tym idzie inne widełki no i dodatki funkcyjne.

Na pewno nie ma funkcji Kierownika ds. Technicznych w tym rozporządzeniu.
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 9:40 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mona
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Pon Paź 11, 2010 9:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mylicie pojęcia. Kierownik Sekcji/Laboratorium to stanowiska wynikające ze struktury instytucji, zgodne z rozporządzeniem MZ i ustalone w Regulaminie (kiedyś organizacyjnym, obecnie porządkowym) PSSE.
O ile pamiętam, aby sekcja miała kierownika, muszą w niej pracować minimum trzy osoby. Inaczej są to stanowiska pracy do określonych spraw, a kierować może nimi kierownik nadzoru. Możliwe, że nie ma obowiązku powoływania kierowników sekcji.

Kierownik techniczny, podobnie jak Kierownik ds. jakości to pojęcia wynikające z wprowadzenia systemu zarządzania w danej jednostce. To dodatkowe obowiązki, które powierza się określonej osobie wywodzącej się z danej Sekcji/Laboratorium. Za tym mogą iść, ale nie muszą dodatkowe pieniądze. Te stanowiska i zakresy obowiązków ustalone są i opisane w dokumentacji systemu zarządzania.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Ogólnie... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 3+3 =

Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach