Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
Opis Twojego forum

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

;)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co nas boli
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ba
Semi-pro User

PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 1:06 pm    Temat postu: ;) Odpowiedz z cytatem

co nas boli? kasa -przyszła to i pojdzie , ale głupota ludzka to dopiero boli
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Sob Gru 10, 2016 7:30 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ba
Semi-pro User

PostWysłany: Pią Lip 13, 2007 7:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w starostwie jest okienko kasowe , a tam taka piakna karteczka
" kasa czynna od 8,00 do 15,00 - po godz 15,00 opłaty nalezy dokonywac w banku jakimśtam"
idziemy do banku a tam Very Happy karteczka
bank czynny w godzinach od 8,00 do 15,00
Laughing
Powrót do góry
lukasz
Semi-pro User

PostWysłany: Sro Sie 01, 2007 8:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę Was, nie wspominajcie lepiej o Starostwie. Właśnie w tej chwili jestem w tym miejscu. Mam praktykę w Wydziale Ochrony Środowiska.

1. Drętwa atmosfera.
2. Siedzi jakiś burak i myśli, że jest Bogiem, bo już tu trochę ptacuje.
3. Wczoraj Naczelnik mi powiedział, ze nic mi nie da do roboty bo ja nic nie potrafie. Spojrzałem na Niego "spod byka" to powiedział "no wiesz to co my tutaj robimy"
4. Na dziś miałem przynieść indeks, bo Naczelnik chciał zobaczyć przedmioty.
5. Stwierdzenie Naczelnika: "Dużo chemii macie na studiach"
6. Odpowiedziałem, że głównie wykorzystujemy to (jak na razie) do monitoringu środowiska. Dziwnie na mnie spojrzał
7. Powiedział, że mam czytać sobie Prawo Wodne, POŚ i Ustawę o odpadach, bo on i tak mi nic nie da.
8. Moje stwierdzenie - miałem przedmiot Prawo Ochrony Środowiska i znam te ustawy niemal na pamięć.
9. On na to - "To poczytaj..."
10. Ja pier... co za idiotyzm
11. Więc siedzę tu 8 godzin i bezproduktywnie marnuję czas. Zaraz zacznę czytać dokumenty, które są na tym forum. Bo wczoraj przeczytałem wszystkie posty na tym forum.
12. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA nudzę się Sad

13. ...ostatni pnkt. - studenta ma się za ścierwo bez mózgu

Ba
Semi-pro User

PostWysłany: Sro Sie 01, 2007 9:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

współczuje
ja miałam praktyke w rafinerii gdańskiej i było suuuuuuuuuper Laughing
was tam z przydziału wsadzili czy sam sobie to zgotowałeś?
Powrót do góry
lukasz
Semi-pro User

PostWysłany: Sro Sie 01, 2007 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tzn od poczatku lipca mialem praktyke w lab analizy wody i na oczyszczalni sciekow - bylo superek, a to w celu rozliczenia sie za stypendium z Wojewodzkiego Funduszu Ochrony Srodowiska i Gospodarki Wodnje w Gda. wiec sam sobnie zgotowalem ten los bo moglem jechac do Szymbarku, ale chcialem miec na miejscu.

Ale przed chwila ten "burak" jak go nazywam - przemowil i powiedzial ze trzeba cos mi dac do roboty ehehe Smile

w koncu moze cos porobie

Ba
Semi-pro User

PostWysłany: Nie Sie 05, 2007 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i co to była za robota? szybki kurs parzenia kawy?
Powrót do góry
lukasz
Semi-pro User

PostWysłany: Nie Sie 05, 2007 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z grubsza siedzenie na dupie i czytanie ustawy, ktora notabene niemal na pamiec znam, bo mialem ja na studiach. (rzecz tyczy sie prawa wodnego)
Ba
Semi-pro User

PostWysłany: Pon Sie 06, 2007 7:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a u nas na studiach madrzy ludzie mowili ze INTELIGENTNY człek zawsze potrafi znaleźć taki przepisik i nie powinno sie ich uczyć na pamiec , zeby głowy nie obciazac.
a przepiski i tak sie czesto zmieniaja
Powrót do góry
lukasz
Semi-pro User

PostWysłany: Pon Sie 06, 2007 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie powiedzialem, ze znam kazdy artykul. wiem gdzie co jest, i mniej wiecej (bardziej wiecej) jak co sie robi
Sansei
Moderator

PostWysłany: Czw Lis 27, 2008 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie boli ciągłe kontrolowanie tych samych firm, i nie dziwię się, że inni się wkurzają że ciągle ich nachodzimy, gdy inni mają spokój bo się nie zgłosili, a sami nie chcą podać co to za inni, takie źle rozumiane kapusiostwo...i nierówna konkurencja. I denerwuje mnie , że jak już mówią, że są tacy co ich nie kontrolujemy, to potem nie chcą podacjacy, przecież nie powiem kto ich wsypał Wink A ogólnie to mnie wkurza ta kiepska info o konieczności zgłoszenia się do sanepidu pracodawcy....bo wiele osób to poprostu z niewiedzy a część z premedytacją się nie zgłasza. Powinien być system, ze np nie dostanie nipu, regonu czy czegoś tam jeszcze np z ZUSu, jeśli nie przedstawi potwierdzenia z sanepidu, że się zgłosił. Przecież to chodzi o bezpieczną zdrową pracę, zdrowie publiczne i zapobieganie chorobom zawodowym.... komu jak komu ale zusowi powinno na tym szczególnie zależeć.... no i może jeszcze KRUSowi....
Powrót do góry
Jozin z Bazin
Semi-pro User

PostWysłany: Sob Gru 27, 2008 5:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powinno być tak że podczas zgłaszania nowej firmy w urzędzie (miejski, starostwo itp), fakt ten jest zgłaszany ,,automatycznie " do sanepidu - osoba prowadząca działalność ma obowiązek spełniać przepisy, jeśli chce to prosi nadzór zapobiegawczy (płatnie) o zaopiniowanie projektu i odbiór (ale nie musi) może to zlecić innej firmie. Jeśli jednak podczas kontroli nadzoru bieżącego zostanie wykazana nieprawidłowość wtedy kary powinny być dotkliwe!
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Sob Gru 10, 2016 7:30 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sansei
Moderator

PostWysłany: Sob Gru 27, 2008 11:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram, obecny system jest zły, niby jest obowiązek, ale jakoś kiepsko jest z jego respektowaniem, rozumiem że kilka firm z niewiedzy go nie dotrzymuje co jednak nie zwalnia z obowiązku, część firm to wręcz z premedytacją to robi. Wogóle właściwie nie ma kar za brak zgłoszenia pracodawcy do sanepidu (no chyba, ze ktoś jakąś nałożył, to niech da znać jak). Gdyby tak kary były bardzo dotkliwe, za brak zgłoszenia, to już wielu tych "nie wiedzących" o obowiązku, by się dowiedzaiło. Przydała by się takak akcja w stylu, do tego i tego dnia będzie abolicja i kto się zgłosi nie poniesie żadnych konsekwencji a już wszyscy pozostali znaczne, włącznie z czasowym zamknieciem działaności np.
Choć to by było pewnie doraźne rozwiązanie. Ogólnei to właśnie powinno być systemowo załatwione, przez autoamtyczne przesyłanie informacji między urzędami. A u nas z tym to jest tragedia. Może i by taki systemik dobrej informacji pomagał prcodawcom, bo załatwiając sprawę w jednym urzędzie inne by jużmiał z głowy Wink

Mnie dziwi, że np taki ZUS nie wymaga (pewnie nie ma prawa, a powinien mieć takowe), potwierdzenia zgłoszenia do sanepidu pracodawcy. Przecież taka sekcja higieny pracy ma w jednym z głównych założeń przeciwdziałanie powstawaniu chorób zawodowych. A kto potem buli kasę w przypadku "powstania" takiej choroby jak nie ZUS, a w części, była by szansa im zapobiec, gdyby była kontrola i ewentualnie nakazano by stosowanie odpowiednich "środków" ochronny..... no tak ale co tam ZUSowi bedzie zależeć, to chora instytucja, a pieniążki przecież i tak nie ich, więc co się bedą przejmować............
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co nas boli Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 2+3 =

Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach