Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
forum pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Badania do książeczki sanitarno-epidemiologicznej

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
student
Gość





PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 5:59 pm    Temat postu: Badania do książeczki sanitarno-epidemiologicznej Odpowiedz z cytatem

Witam, jestem studentem medycyny i muszę aktualizować swoją "książeczkę zdrowia do celów sanitarno-epidemiologicznych" bo niedługo mija termon jej ważności. Jakiś czas temu wystarczyło zrobić RTG klatki piersiowej i udać się z nim do lekarza rodzinnego. Słyszałem że zmieniły się przepisy, więc mam pytanie: jakie badania mam teraz wykonać i do jakiego lekarza zgłosić się z wynikami? Czy książeczkę może aktualizować każdy lekarz medycyny pracy i jeśli tak to gdzie mogę znaleźć wykaz tych lekarzy dla województwa zachodniopomorskiego?
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 7:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To lekarz nie zna aktualnych rozporządzeń? KAŻDY lekarz ma prawo do aktualizajci ksiązżeczki zdrowia. Nawet rodzinny. I to on decyduje jakie badania należy wykonać i na ile jest się do pracy zdolnym. A z chwilą zmiany pracy należy wrobić książeczkę na nowo od badań kału począwszy.
Powrót do góry
Go??
Gość





PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie do końca jest tak, jak piszesz...

Nie trzeba wyrabiać żadnej nowej książeczki i robić badań kału przy zmianie pracy...

Jest wyraźnie napisane, że należy uzyskać nowe orzeczenie przy każdej zmianie pracy, co oznacza, że to lekarz, do którego się udasz decyduje czy należy powtórzyć badanie kału i jakie zrobić ewentualnie badania...

Lekarz może wydać orzeczenie na rok, dwa lub bezterminowo, ale zawsze należy pamiętać, że tyczy się to tylko danej pracy - każda zmiana miejsca pracy = nowe orzeczenie

a kontroli sanepidu należy pokazać orzeczenie lekarskie, nieważne w jakiej formie - czy będzie to wpis do książeczki czy zaświadczenie lekarskie na osobnym druku (ponieważ nigdzie nie jest sprecyzowane jak dane orzeczenie ma wyglądać), liczy się dopuszczenie do pracy na danym stanowisku
Powrót do góry
student
Gość





PostWysłany: Czw Cze 04, 2009 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
To lekarz nie zna aktualnych rozporządzeń? KAŻDY lekarz ma prawo do aktualizacji książeczki zdrowia. Nawet rodzinny.


Parafrazując: to Gość nie zna aktualnych rozporządzeń? Zgodnie z informacjami jakie uzyskałem w WSSE Szczecin książeczkę zdrowia do celów sanitarno-epidemiologicznych może aktualizować lekarz medycyny pracy na podstawie wykonanego przez siebie badania lub wykonanych badań dodatkowych.

Jeżeli zlecono wykonanie badania RTG klatki piersiowej można przynieść wcześniej wykonane zdjęcie, gdyż jest ono "aktualne" przez 3 lata.
Powrót do góry
karolal
Gość





PostWysłany: Wto Cze 16, 2009 8:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy trzeba nosić przy sobie w książeczce te 3 druczki o badaniach wykonanych przez sanepid( wyniki tych 3 badań)?? Smile
Powrót do góry
Sansei
Prawa ręka Admina


Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 1020

PostWysłany: Wto Cze 16, 2009 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A lekarz Ci nie wpisał wyniku tych badań do książeczki?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zośka
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 167

PostWysłany: Wto Cze 16, 2009 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie musisz, mowa jest wyraźnie o orzeczeniu lekarskim o braku przeciwwskazań do pracy - wystarczy, że lekarz widzi wynik badań i na tej podstawie stwierdza, że możesz pracować przy żywności.

Orzeczenie może byc wpisem w książeczce typu: zdolny do pracy, brak przeciwwskazań itd... lub możesz je otrzymać na osobnym druku (wtedy tez treść powinna być wpisana do książeczki, ale z doświadczenia wiem, że nie każdemu lekarzowi sie chce).

Więc jakiekolwiek stwierdzenie, że jesteś zdolny do pracy z pieczątką i podpisem lekarza MUSI być honorowane przez sanepid
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolal
Gość





PostWysłany: Sro Cze 17, 2009 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wpisał mi te badania do książeczki . chodzi mi generalnie o to czy mimo wpisu nadal muszę nosić przy sobie te 3 świstki papieru, które dostałam w sanepidzie i które lekarz mi wpisał do ksiązeczki...
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sro Cze 17, 2009 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pierwsze zdanie poprzedniej wypowiedzi: NIE MUSISZ
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 2+5 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum