Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
Opis Twojego forum

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Prożba o pomoc w sprawie zatrudnienia staż/etat?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Jestem nowy w sanepidzie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DoMisia
Gość

PostWysłany: Pon Sie 31, 2009 9:23 pm    Temat postu: Prożba o pomoc w sprawie zatrudnienia staż/etat? Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,

Mam pytanie odnośnie zatrudnienia w sanepidzie. Jestem mgr technologii żywności i chciałabym pracować w sanepidzie jako etatowy pracownik. W związku z tym mam pytanie czy muszę odbyć najpierw pół roku stażu (np staż z Urzędu Pracy), czy mam możliwość odrazu pracy na normalnym etacie? Proszę pomóżcie Smile
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 9:38 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jag61
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Pon Sie 31, 2009 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż - w stacji w której pracuję - raczej na pewno była byś na stażu (zatrudniona jako stażystka - pensja ~ 1,2 kzł..Smile
A jak długi czas - hmmm - to mogło by być różnie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KD
Pro User

PostWysłany: Wto Wrz 01, 2009 7:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak bedzie wolny etat to odrazu mozesz na niego wskoczyc. A stanowisko - jak masz ogolny staz pracy ponizej 1 roku to bedzie to "stazysta", a jak masz wiecej niz rok (potwierdzone swiadectwami pracy w poprzednich zakładach) to bedzie "ml. asystent".
Powrót do góry
wogo
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Wto Wrz 01, 2009 8:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat: "to będzie "mł. asystent"".
I tak bardzo, bardzo długo [aż np. uzyskasz specjalizację medyczną - tak było w "moich czasach"]. Może coś się zmieniło na lepsze, ale wątpię...
Dlatego zastanów się bardzo mocno...

Druga sprawa, że praca w HŻ stanowi niezłą praktykę przed ewentualną współpracą z biurem projektowy. Za całkiem inne pieniądze.
Poza tym, gdy los rzuci Cię na drugą stronę barykady, czyli do zakładu produkującego lub przetwarzającego żywność, będziesz wiedzieć DLACZEGO sanepid "się przyczepia", i to będzie Twoim wielkim atutem w rozmowie z pracodawcą.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Wto Wrz 01, 2009 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie za odpowiedź, bardzo mi pomogliście. Chciałam się jeszcze Was zapytać jak wygląda kwestia wynagrodzenia na dzień dzisiejszy dla stażysty i dla młodszego asystenta?
Powrót do góry
KD
Pro User

PostWysłany: Wto Wrz 01, 2009 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas stazysta ok. 1000 zl. na reke, ml. asystent ok 1300 zl.
Powrót do góry
Agilent
Site Admin

PostWysłany: Wto Wrz 01, 2009 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jakos strazysta mialem 860 na reke; ml asystent okolo 1100
jednym slowem dramat ... chyba ze masz dobrze zarabiajacego malzonka Wink

PostWysłany: Wto Wrz 01, 2009 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A z czego wynikają różnice, że jedni młodsi asystenci mają 1100zł a inni 1300zł na rękę. Czy możliwy jest awans na np inspektora, jeśłi tak to po jakim czasie i jaki ma to wpływ na wynagrodzenie? Bardzo dziękuję za poprzednie odpowiedzi, bo niestety nigdzie nie mam na ten temat napisane w necie.
Powrót do góry
wogo
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Wto Wrz 01, 2009 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Różnice o które pytasz wynikają ze stażu i z "kondycji finansowej" fabryki [pamiętaj o tzw. widełkach]. A staż w Inspekcji Sanitarnej niektórzy młodsi asystenci mają dłuuuugi...

A jak awansować?

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 9 września 2002 r. w sprawie organizacji i sposobu działania stacji sanitarno-epidemiologicznych.
(Dz. U. Nr 162, poz. 1342)

http://www.portalmed.pl/xml/prawo/medycyna/medycyna/r2002/021342s

+ zmiana ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 21 grudnia 2004 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie organizacji i sposobu działania stacji sanitarno-epidemiologicznych
(Dz. U. Nr 285, poz. 2868)

http://www.portalmed.pl/xml/prawo/medycyna/medycyna/r2004/042868

Teraz już wiesz dlaczego staż młodsi asystenci mają długi. No, to powodzenia... Confused

Ostatnio zmieniony przez wogo dnia Sro Wrz 02, 2009 10:14 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
KD
Pro User

PostWysłany: Wto Wrz 01, 2009 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak tak, dobrze zarabiajacy malzonek to podstawa, ale na tym forum chyba sie takiego nie znajdzie he he
Powrót do góry
generał
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Sro Wrz 02, 2009 8:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ktos wie jak wygląda sprawa z starszymi technikami (nadzór). U mnie w stacji jest ich sporo a w wymienionych wyżej rozporządzeniach nieznalazłem takiego stanowiska
Powrót do góry
go??
Gość

PostWysłany: Sro Wrz 02, 2009 9:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja byłam najpierw przez kilka miesięcy stażystką z urzędu pracy (całe 460 zł na rękę-teraz podobno mają 700), później byłam zatrudniona na stanowisku stażysta w sekcji HŻŻiPU ok. 1000 na rękę, a teraz młodszy asystent ok. 1300 zł na rękę. jeśli przepracujesz w sumie 3 lata w danej komórce i zrobisz odpowiednie studia podyplomowe (w przypadku HŻŻ musi to być związane z bezpieczeństwem żywności lub zdrowiem publicznym wg tego co już wymyślają...), to jeśli akurat będzie kasa na przeszeregowanie możesz liczyć na stanowisko asystent i 150 zł brutto podwyżki, potem jeszcze 2 lata i stanowisko starszy asystent i kolejne 150 zł podwyżki.

Szanse na zatrudnienie w sanepidzie??? zależy od miasta i od tego czy koleżanki instruktorki odejdą na emeryturę czy też odejdą ale nadal będę pracowały....

i w inspekcji sanitarnej inspektorem jest tylko dyrektor... to nie służba cywilna...
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Sro Wrz 02, 2009 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi.
Wcale nie jest tak źle w tym sanepidzie Smile. No oczywiście jeśli znajduje sie on w miejscu zamieszkania. Wniosek z tego, ze w ciągu kilku lat jest szansa wyższych zarobków w granicy 1600zł.
A jeszcze chciałabym się Was zapytać odnośnie organizacji pracy. Mój sanepid w Żyrardowie nie ma laboratorium, zajmuje się przede wszystkim inspekcjami itp. Czy ja jako stażysta lub młodszy asystent mam szansę chodzić na inspekcje (wiadomo z kimś), żeby się uczyć? Boję się, że w moim sanepidzie posadzą mnie na rok przy biurku i tyle, a ja chciałabym się czegoś nauczyć.
Powrót do góry
wogo
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Sro Wrz 02, 2009 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generale, chyba starszy technik wymieniony jest w p.12 tabeli pierwszej rozporządzenia
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 9:38 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wogo
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Sro Wrz 02, 2009 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DoMisiu [lub Gościu], jeszcze raz to przemyśl.
Podam Ci swój, może nietypowy przykład:
Bylem młodszym asystentem w NZ Powiatowej [wcześniej Terenowej] SSE. Po 3 latach terminowania zapytałem dyrekcję nieśmiało o awans [cóż za brak wyczucia i grubiaństwo]. I cóż usłyszałem: specjalizacja medyczna lub ukończenie podyplomowych [płatnych, kilka tysięcy] studiów w Szkole Zdrowia Publicznego w Łodzi, na mój koszt, w czasie urlopu wypoczynkowego. Potem mogę jeszcze raz zapytać o awans... a jak będą pieniądze w budżecie, to i o podwyżkę. Policzyłem, że aby wyjść "na zero" musiałbym pracować w stacji jeszcze kilka lat, nie licząc zmarnowanych urlopów.
Uznałem, że mgr inż. z pełnymi uprawnieniami projektowymi i wykonawczymi, zdanym egzaminem na rzeczoznawcę sanitarnohigienicznego i rzeczoznawcę bhp da sobie radę poza Inspekcją. Odszedłem z Inspekcji po 6 latach pracy - jako młodszy asystent.
Ale, jak zaznaczyłem na początku, mój przykład jest może nietypowy.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Jestem nowy w sanepidzie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 3+1 =

Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach