Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
Opis Twojego forum

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kwalifikacje pracowników w sanepidach
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Aktualności
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nowa
Gość

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 8:35 am    Temat postu: Kwalifikacje pracowników w sanepidach Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś ma jakieś namiary na projekt rozporządzenia dotyczący kwalifikacji pracowników w poszczególnych działach stacji ??? Kiedyś coś takiego przemknęło mi przed oczami, ale szybko to usunięto z mojej poczty ( władze w administracji się pomyliły, bi przecież wszystko jest tajne). Były tam dokładne kierunki studiów i specjalizacje wymagane na wszystkich stanowiskach w stacji. Czekam na odzew. Very Happy
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 7:38 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aguśka
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten projekt jest pokreślony, są dopiski do niego, mało z tego konkretów wynika. ciągle coś w nim zmieniają, nie jest to czytelne, przykład (bez skreśleń i bocznych komentarzy, z WORD się tak nie da skopiować):

Zał. Nr 1

KWALIFIKACJE WYMAGANE NA POSZCZEGŁÓŁNYCH STANOWISKACH PRACY
W PIONIE EPIDEMIOLOGII (w nadzorze)

Lp. Stanowisko Wykształcenie Tytuł zawodowy Kwalifikacje specjalne Staż pracy w EP
1. Kierownik Działu/
Oddziału/
Sekcji Wyższe IIo Tytuł zawodowy lekarz, lekarz dentysta, lekarz weterynarii, magister na kierunku:
- farmacja,
- pielęgniarstwo,
- biologia Specjalizacja mająca zastosowanie w ochronie zdrowia:
- Epidemiologia
- Choroby zakaźne
- Zdrowie publiczne
lub
Studium podyplomowe z zakresu:
-epidemiologii
-zdrowia publicznego
5 lat
2. Starszy asystent Wyższe IIo Tytuł zawodowy lekarz, lekarz dentysta, lekarz weterynarii, magister na kierunku:
- farmacja
- pielęgniarstwo
- biologia Specjalizacja mająca zastosowanie w ochronie zdrowia:
- Epidemiologia
- Choroby zakaźne
- Zdrowie publiczne
lub
-epidemiologii
-zdrowia publicznego
5 lat
3. Asystent Wyższe IIo Tytuł zawodowy lekarz, lekarz dentysta, lekarz weterynarii, magister na kierunku:
-farmacja
-pielęgniarstwo
- biologia
2. Tytuł zawodowy licencjata na kierunku

Specjalizacja mająca zastosowanie w ochronie zdrowia:
- Epidemiologia
- Choroby zakaźne
- Zdrowie publiczne
lub
-epidemiologii
-zdrowia publicznego
3 lata
4. Młodszy asystent Wyższe IIo
Wyższe Io Tytuł zawodowy. lekarz, lekarz dentysta, lekarz weterynarii, magister lub licencjat na kierunku:
-farmacja
-pielęgniarstwo
- biologia

- zdrowie publiczne
- 1 rok
5. Stażysta Wyższe IIo
Wyższe Io Tytuł zawodowy lekarz, lekarz dentysta, lekarz weterynarii, magister lub licencjat na kierunku:
-farmacja
-pielęgniarstwo
- biologia

- zdrowie publiczne
- -
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aguśka ale czy widziałaś kiedyś cały projekt czy tylko załączniki, bo u mnie same załączniki przysyłają-nic o okresie przejściowym/dostosowaniu...
Powrót do góry
Nowa
Gość

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie, a nam się udowadnia, że nie mamy kwalifikacji, a tu personel wykształcony po zęby Laughing
Ale to oczywiście jest projekt, czy już wiadomo kiedy wejdzie w życie?
Powrót do góry
generał
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 5:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystkie rozporządzenia (kwalifikacje, wykaz labolatoriów z terenem działania, wymagania na inspektorów itp.) maja wejść po uchwaleniu nowelizacji ustawu o PIS a ta ma być podobno gotowa na 1 stycznia 2010
Powrót do góry
jag61
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 5:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zdążę przed wyjazdem w teren - to wrzucę załącznik na cały nadzór - ewentualnie po powrocie..
Powrót do góry
neta
User

PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy to rozporządzenie zawiera wymagane kwalifikacje tylko dla sekcji nadzorowych czy wszystkich?
Powrót do góry
Zośka
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko nadzór
Powrót do góry
jag61
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 11:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorki, że dopiero teraz - ale rano nie zdążyłem a po powrocie nie miałem głowy do tygo..
Ale, zgodnie z obietnicą: Arrow PLIK .

"Zestaw" jest spakowany zipem (~ 75 kB).
Powrót do góry
go??
Gość

PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy mam przez to rozumieć, że osoby pracujące w nadzorze, posiadające jedynie wykształcenie średnie będą podlegały w pierwszej kolejności racjonalizacji zatrudnienia?
Powrót do góry
jag61
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tego to najstarsi górale nie wiedzą.... Sad
Z pisma przewodniego nic nie wynika - czy do nowo zatrudnianych, czy dla wszystkich... Jeśli dla wszystkich - to u mnie zostały by się chyba 3 osoby...
(albo 4) ...
No i oczywiście tylko z wyższym Confused
Nie napisali też nic o jakimś "okresie dostosowawczym, ale biorąc pod uwagę, że przedwczoraj (przed 15-ą) dostaliśmy "nowe" załączniki/formularze kontrolne - z datą stosowania od 3 sierpnia bodajże, to nie ma się czemu dziwić....
Tak, że "technicy adieu" (chyba...) Confused czas odejść do lamusa... lub do innej pracy...
Powrót do góry
Sansei
Moderator

PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie jak to u nas bywa, jak ktoś ma plecy i jest w układziku to i by po podstawówce został Wink A jak nie.......... to czemu sie nie dokształcał przez tyle czasu?! Przecież już dobre kilka lat było wiadomo, że trzeba podnosić kwalifikacje i sporo osób kończyło zaoczne, podyplomówki itp i jak sie niktórym udowało to jeszcze korzystali z różnych funduszy itp. nie mówiąc że potem niektórym dostało siejeszcze po awansie...... no ale powiedzmy, ze coś robili, nie osiedli na laurach po dostaniu sie do pracy ..... wiem wiem, kiedyś wystarczało średnie itak dalej, no ale to było kiedyś, teraz niemal wszędzie (no może przedewszystkim w "państwówce") liczy się jednak papierek....
Powrót do góry
jag61
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taaa - papierek...
Wiesz. Sansei, jak się ma córkę w liceum/na studiach, żonę na minimalnej krajowej-bezrobotną-na minimalnej" i jednocześnie słyszy "idź na studia - nie mam kasy - weź pożyczkę.." - to co byś zrobił ? Mnie zatrzęsło... Ja się głowię, gdzie i jak dorobić trochę co by się dało w miarę normalnie przeżyć ( bo żyć to raczej się nie da..)
O dofinansowaniu ze stacji nie wspomnę ( decyduje dyrektor - nieprawdaż ?) - jeśli będzie miał do wyboru - technik na studia i z wyższym na podyplomówkę - co wybierze? Jakby nie patrzeć podyplomówka tańsza... Może w innych stacjach jest inaczej - tego nie wiem....
Oczywiście masz rację - trzeba było wcześniej studiować - mea culpa -= popełniłem ten błąd i "olałem" swego czasu studia - przez co od ładnych kilku lat "pluję sobie w brodę" - ale cóż...
Jak napisałem wcześniej - to co robię naprawdę mnie interesuje - do idiotów też siebie nie zaliczam - tylko co z tego...
Ech, nie chcę na razie o tym myśleć - póki co mam jeszcze dwie ręce....
Powrót do góry
wogo
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W niektórych działach [sekcjach] otwiera się możliwość awansu.
Na przykład w Nadzorze Zapobiegawczym.
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 7:38 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
go??
Gość

PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sanepidach nawet po studiach zarabia się kiepsko. Nie ma motywacji do dokształcania się. Jedynie nieliczne osoby zazwyczaj na kierowniczych stanowiskach i z długim stażem pracy dostają w miarę przyzwoite pieniądze. Dlatego nie chcą odchodzić na emeryturę. Tak sprawy mają się w mojej powiatówce. A jak wygląda to u Was?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Aktualności Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 5+4 =

Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach