Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
Opis Twojego forum

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Oświata zdrowotna w nowym regulaminie
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Aktualności
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzysiek
Gość

PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 1:27 pm    Temat postu: Oświata zdrowotna w nowym regulaminie Odpowiedz z cytatem

Witam, za chwilę będziemy mieli nową rzeczywistość więc chciałbym zadać pytanie po co komu OZIPZ? jest to twór realnego socjalizmu w żaden sposób nie można zmierzyć wyników pracy tej specyficznej komórki bo .... ich nie ma!. Pijaństwo, narkotyki, palenie tytoniu, otyłość to wszystko jest w naszym pięknym kraju i będzie!, a OZiPZ bierze kasę za co? za pogadanki w szkołach? za roznoszenie plakatów!, ha ha ha gdzie my żyjemy! co o tym sądzicie?
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 3:24 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sansei
Moderator

PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam nie wiem po co oni są, chyba by podrzucać ulotki innym sekcjom, by one robiły za nich, no zrobią czasem jakieś szkolenie (nie więcej niż ze dwa na rok) no i oczywiście festiwal piosenki o zdrowiu i są strasznie styrani przez resztę roku.... Przecież to także niby organ nadzorowy, ale czy ktoś widział by chodzili np. po zakładach i "nauczali" pracowniku o szkodliwości palenia, czy innych zagrożeniach? Tylko nie wystawili kilka plakatów w dużych zakładach gdzie mają na to miejsce, tylko poszli do jakiejś małej klitki.... np. zakładu który ma z 10 spawaczy i coś tam "łata" a nie ma wielkiej stołówki, gdzie można zostawić ulotki, tylko siasć i pogadać....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agilent
Site Admin

PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ee nie przesadzajcie - czasem wyciagaja fantoma do badania raka piersi to mozna pocwiczyc macanie cyckow Smile
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aqi - seksista z Ciebie Wink
A co do Oświaty - hmmm ... Ich "działalność" "ładnie" wygląda w mediach....
I problemów nie stwarzają,,,,
Jak dla mnie - ( gdy ktoś z tego działu to przeczyta, to pewnie się obruszy i obrazi..) mogło by takiego oddziału nie być w tej instytucji.. Żyjemy w XXI wieku i to, co oni robią powinno być robione w szkołach - siłami oświaty...
P.s.
Jestem też ciekaw, po co w stacji stanowisko rzecznika prasowego.....

Sansei
Moderator

PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy u nas to nawet takiego fantoma mają. Za to masę prezerwatyw Wink Ale co tam robi aż 4 osoby <szok>
Zazwyczaj nie chcę odbierać komuś zasług i umniejszać jego pracy, ale to jeden z tych działów, co to zawsze maja czas i na herbatkę i na inne pierdółki/pogaduchy.

Co do rzecznika hmm a to u was jest oddzielne stanowisko, czy po prostu komuś doczepiono? W sumie to inspektor powinien się wypowiadać, a nie zasłaniać się jeszcze rzecznikami... to za mała instytucja na takie rzeczy Wink

Ostatnio zmieniony przez Sansei dnia Pią Lis 06, 2009 3:55 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
KD
Pro User

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sansei napisał:
cherbatkę

Chodzisz w teren i piszesz protokoly?
Powrót do góry
Agilent
Site Admin

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 9:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heje no byk jak nic Very Happy
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sansei - niom "utworzono" takowe parę latek temu XD
No cóż jak się nie wie o czym ma się mówić, to lepiej zatrudnić kogoś kto "zawodowo" leje wodę Wink (obecny, o ile się nie mylę/plotki nie kłamią Wink, "przeszedł" z urzędu wojewódzkiego Smile )
P.s.
U Ciebie TYLKO 4 osoby ?? Wow - cóż za "skromna" ekipa" Smile) U nas jest więcej - ale dokładnie ile - to będę musiał policzyć (po urlopie Wink )

Sansei
Moderator

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorki za byka Embarassed

Hmm co do ilości osób to miałem na myśli tylko tzw promocję zdrowia czy jak tam dokładnie się nazywają.... nie liczyłem higieny dzieci i młodzieży, bo to chyba oddzielna sekcja, choć czasem niektórzy łączą te sekcje w jedną....
Powrót do góry
Kilof
Gość

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej u mnie w powiatówce są 3 osoby! i to już sekcja! a w Hp, Nz, Hdm po jednej łatwy numer, he he
Powrót do góry
alicja
Semi-pro User

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Praca w OZ jest niewymierna, niedoceniana i tych nie... nie.... wymieniłabym jeszcze wiele. Pracowałam w tym obszarze 2 lata - to wiem coś na ten temat, to że tam przetrwałam to tylko wrodzony wdzięk i wyuczona =(nabyta) bezpretensjonalność oraz wizja pracy w innym, pasjonującym mnie wówczas obszarze. Z własnego doświadczenia - współczuje ludziom, którzy muszą udowadniać innym, że oni tam naprawdę pracują, a wyniki ich pracy są żadne lub mało widoczne.
jag61
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Sob Lis 07, 2009 6:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alicjo - pisząc o tym dziale, patrzę pod kątem czym, w/g mnie. winien zajmować się sanepid...
Nie przeczę - w obecnej sytuacji powinna być jednostka zajmująca się tymi sprawami - ale czy na pewno w sanepidzie? Rozumiem, jeżeli by była przy wydziałach zdrowia (czy jak tam się zwą) w urzędach wojewódzkich...
Piszesz też, że jest "niedoceniana".. - hmm.. Jak popatrzeć na naszą stronę internetową, to, poza komunikatami PWIS czy PPIS najwięcej jest "danych" związanych z OZ Smile - więc "ktoś" ich "docenia" (napisałem przecież, że są medialni i bezproblemowi Wink )... Zaś co do "małej widoczności" - to raczej inne działy są mało widoczne - no chyba, że wybuchnie jakaś "afera".. A przecież to ci którzy standardowo chodzą w teren (nie ważne, czy nadzór, czy lab) - jeśli są "normalnymi" pracownikami którzy wiedzą co i po co robią, promują zdrowie/"niosą" oświatę (zdrowotną też).
Tak, wiem, ludzie pracujący na danych stanowiskach winni być "uświadomieni" w danym zakresie wcześniej Smile - ale to tak jak z oświatą (zdrowotną czy normalną - wszystko jedno) w szkołach (niestety - czyli jej brak/niedouczenie)..

Hans
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Sob Lis 07, 2009 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PIS jak sama nazwa wskazuje powinna być organem typowo inspekcyjnym. Uważam, że naszym zadaniem jest ,,wytknąć" podczas kontroli nieprawidłowości, a nie pouczać i wyjaśniać kontrolowanemu przepisy - jak ich nie rozumie niech idzie do prawnika i zapłaci lub zleci opracowanie dokumentacji profesjonalnej firmie. W tym momencie wiedza jest chodliwym towarem i dlaczego mam się nim z kimś dzielić za darmo( nie mówię tu o 80 letniej Pani która przynosi mąkę z robakami czy innym ciekawym przypadku) tylko o osobach prowadzących działalność gospodarczą, on z tego żyje. Powiem jeszcze jedno (za co mnie pewnie zlinczujecie na forum) powinno zlikwidować się wszystkie bezpłatne badania nadzorowe w podmiotach prowadzących działalność zarobkową, oni powinni być zobligowania do prowadzenie badań, a my tylko sprawdzać czy się z tego wywiązują i jeśli coś sie nam nie zgadza pobierać próby do badań celem weryfikacji i ewentualnego ukarania za niezgodność.
Promowanie zdrowia trochę do nas przypięto bez sensu. Jest jeszcze jeden dział który rozrasta się do monstrualnych rozmiarów co w czasach używania komputerów jest niezrozumiałe - statystyka
Powrót do góry
jag61
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Sob Lis 07, 2009 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hans - nie wiem w czym "siedzisz"- ale spróbuj "podyskutować" z lekarzami nt przepisów Smile Evil or Very Mad - większość z nich uważa się za mądrzejszych albo, że przepisy ich nie obowiązują ... W takich wypadkach nie dyskutuję - nie ma to sensu.. Nie widzę natomiast powodu żeby nie podpowiedzieć w wypadku, kiedy ktoś uznaje swoje błędy itp.. To chyba normalne...
Zresztą, z każdym "betonem/niedoukiem" nie ma co "dyskutować".
Co do badań "nadzorowych" - to mam inne zdanie. Stacje winny robić tylko takie (a w wypadku przekroczeń - wystawiać rachunki) - są one potwierdzeniem prawidłowości działań sprzętu, postępowań w danej firmie czy też trzymania reżimów technologicznych....
Natomiast w żadnym wypadku nie powinny wykonywać badań/pomiarów za pieniądze - no chyba, że firma pochodzi z nienadzorowanego terenu.... choć chyba nawet i w takim przypadku również nie ..... (zaznaczam - to jest moje zdanie..).

Sylwia

PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 3:24 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
krzysiek
Gość

PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 12:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

he he Hans taaak statystyka to dopiero jest moc! sławny Lotus był the best, podobnie jak oswiata i Alicja, a tak na marginesie czy Ty Alicjo nie pracujesz przypadkiem nadal w OZ strukturze wojewódzkiej? Shocked
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Aktualności Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 2+5 =

Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach