Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

procedury w zakładach fryzjreskich i kosmetycznych
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Higieny Komunalnej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karolina
User


Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 1

PostWysłany: Wto Lis 17, 2009 11:11 pm    Temat postu: procedury w zakładach fryzjreskich i kosmetycznych Odpowiedz z cytatem

Witam.Jestem pracownikiem z 3 miesięcznym stażem w higienie komunalnej. Mam parę pytań odnośnie kontroli w zakładach fryzjerskich i kosmetycznych.
1. Jeżeli zakład nie posiada procedur, to wydaje się zalecenia czy wydaje się decyzje?? i na co się powołuję?
2. Jeżeli stwierdzam nieprawidłowości w postępowaniu z odpadami zakaźnymi w zakładzie kosmetycznym to mogę sie powołać na rozporządzenie w sprawie postępowania z odpadami medycznymi??
P.S.Może moje pytania wydają sie banalne, ale zaczynam chodzić na kontrole,a koleżanka jest na urlopie macierzyńskim,także ratuje się na forum hehe Pozdrawiam

_________________
karolina
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia



Dołączył: 05 Gru 2016
Posty: 67

PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 3:25 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sansei
Moderator


Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 774

PostWysłany: Sro Lis 18, 2009 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeniesione do odpowiedniego działu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leoxx
User


Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 3

PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tez jestem w podobnej sytuacji... ostanio będąc na kontroli w zakładzie fryzjerskim nie posiadał on procedur ochrony przed zakażeniami wiec wpisałem to w nieprawidłowosciach i zostawiłem wszczecie posteopwania na wydanie decyzji administracyjnej i ustaleni eoplaty za neatywna kontrole. Jezeli do 14 dni przedstawi procedury wtedy decyzji nie wydaje tylko sama płatnicza. Brak opracowanych procedur zapewniających ochronę przed zakażeniami oraz chorobami zakaźnymi, co stanowi naruszenie art. 16. 1. Ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z dnia 30 grudnia 2008 r.), który stanowi że osoby inne niż udzielające świadczeń zdrowotnych podejmujące czynności, w trakcie wykonywania których dochodzi do naruszenia ciągłości tkanek ludzkich, są obowiązane do wdrożenia i stosowania procedur zapewniających ochronę przed zakażeniami oraz chorobami zakaźnymi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sansei
Moderator


Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 774

PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czemu, aż 14 dni czekasz? :>
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hans
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 178

PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zakładzie fryzjerskim dochodzi do naruszenia ciągłości tkanek??? Prawnicy fryzjera mogą mieć na Tobie używanie za takie stwierdzenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kto?
Gość





PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 10:34 pm    Temat postu: ,. Odpowiedz z cytatem

W zakładzie fryzjerskim wypisuje zalecenie jedynie co do procedur, natomiast w zakładzie kosmetycznym wydaję decyzje, gdyż ja zakłdam ze tam może dojść do naruszenia ciągłości tkanki
Powrót do góry
jag61
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 443

PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 11:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hans - a nigdy nie zacięli cię u fryzjera ?? Wink
_________________
グジェゴジ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leoxx
User


Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 3

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 8:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mhmm no specjalnie pewnie nie nacinają klientów... ale opierając sie na nowych załącznikach które testujemy jest ten punkt odnośnie procedur również przy w wymaganiach dla zakładów fryzjerskich - nie tylko kosmetycznych czy tatuażu. A te 14 dni.. tak ustalone jest u nas... do 7 dni zawiadomienie o zebraniu materialu dowodowego do 14 decyzja jezeli nie przedstawia dowodów na usuniecie uchybien...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hans
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 178

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U Fryzjera mnie nie zacieli ale kiedyś krawiec mnie zakuł igłąSmile A tak na poważnie to
Cytat:
art. 16. 1. Ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z dnia 30 grudnia 2008 r.), który stanowi że osoby inne niż udzielające świadczeń zdrowotnych podejmujące czynności, w trakcie wykonywania których dochodzi do naruszenia ciągłości tkanek ludzkich, są obowiązane do wdrożenia i stosowania procedur zapewniających ochronę przed zakażeniami oraz chorobami zakaźnymi.

jeśli by było stwierdzenie ,,może dochodzić" to jak najbardziej można wymagać od zakładów fryzjerskich procedur.
Nie siedzę w tym więc może się mylę ale upierać się będę przy swoim:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sansei
Moderator


Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 774

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, żartując, a obcięcie włosa, to nie jest przypadkiem też do naruszenia ciągłości tkanki Wink hehehe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hk
Gość





PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam:) u mnie w stacji nie wydaje sie zaleceń dorażnych w takiej sytuacji, natomiast w treści protokołu piszemy stwierdzenie: "POINFORMOWANO STRONE O KONIECZNOSCI ZAOPINIOWANIA W PSSE PROCEDUR DOTYCZĄCYCH........itd... W ZWIĄZKU Z USTAWĄ O ..... i tutaj cytujemy konkretny paragraf ustawy:) W TERMINIE 30 DNI OD DATY KONTROLI"
i tyle
a jeśli strona nie złoży procedur, to wtedy po 30 dniach ide na kontrole ponadplanową i ewentualnie wydaje sie decyzję.
Ale musze przyznać, że taka sytuacja jeszcze sie nie zdażyła, ponieważ strona w 100% skłAda procedurę:)
Powrót do góry
Sansei
Moderator


Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 774

PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O bony... ale wy łagodni jesteście!
Skoro jest przepis, a ktoś go nie "spełnił" to należy odrazu dawać decyzje itp. Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania.

I choć opłata mała za decyzję to grosik do grosika do naszej biednej kasy - budżetu Wink Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hk
Gość





PostWysłany: Pią Lis 27, 2009 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie... KASY BUDŻETU!!!
niestety nie bezpośrednio do naszej Sad Sad
ale na pewno wrzucę ten temat dziewczynom i trzeba bedzie się zastanowić nad tym wydawaniem decyzji dot. procedur!
Powrót do góry
Sansei
Moderator


Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 774

PostWysłany: Pią Lis 27, 2009 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem niestety, budżetu.... no ale... nie można być opieszałym w wydawaniu należących się "kar" chićby nawet takich małych Wink

Co na to KPA?! :>
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia



Dołączył: 05 Gru 2016
Posty: 67

PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 3:25 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Pią Lis 27, 2009 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kodeks kodeksem....a pani mecenas w mojej stacji panią mecenas
i jej sie trzeba słuchac, choć nie zawsze się człowiek z jej zdaniem zgadza;)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Higieny Komunalnej Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 1+3 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum




Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group