Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
forum pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

MAŁA GASTRONOMIA-FOOD TO GO

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
food to goo
User


Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 7

PostWysłany: Czw Gru 03, 2009 12:29 pm    Temat postu: MAŁA GASTRONOMIA-FOOD TO GO Odpowiedz z cytatem

Witam,mam parę pytań.Mam pomieszczenie 20m kw.poprzednio był tam sklep spożywczy,wysokość około2,5m na sali jest umywalka,czy na sklep spożywczy musiało być robione badanie wody?Sprzedawca serwował kawe na wynos.Czy muszę mieć wentylacje jeżeli będę mieć gotowce tylko podgrzewac w mikrofali,no i co z zapleczem?Czy na produkty wystarczy zwykła chłodziarka?Jaki jest koszt projektu technicznego.PROSZĘ O POMOC!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wogo
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 136

PostWysłany: Czw Gru 03, 2009 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, trochę mało danych. Najlepiej zrobisz udając się do Powiatowej Stacji SE [Dział Higieny Żywności] z pytaniem czy dla Twojego pomysłu na biznes może być tak, jak jest. Panie w HŻ powinny znać ten lokal [piszesz, że był tam sklep spożywczy]. Jeśli uznają, że trzeba robić przebudowę, dyskretnie zapytaj czy potrafią wskazać, kto z projektantów potrafi coś takiego zaprojektować. To jest najbezpieczniejsza droga. Pochwal się na forum, co zdziałałeś "w temacie".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
food to goo
User


Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 7

PostWysłany: Czw Gru 03, 2009 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pomysł i bardzo skromny budżet,u nas w sanepidzie jest nie ciekawie projektant oczywiście sanepidowski,prosząc o info powiedziano mi że pierwszy projekt i póżniej będziemy rozmawiać a niezbędne info znajde na necie,a ja czytam i zaczynam się bać,czy to prawda że na sali sprzedaż musi być zlew minimum 50cm?PARANOJA
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
food to goo
User


Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 7

PostWysłany: Czw Gru 03, 2009 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam jeszcze jedno pytanie czy moge sam wykonać projekt technologiczny czy musi to zrobić fachowiec,przecież to nie jest takie trudne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wogo
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 136

PostWysłany: Czw Gru 03, 2009 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest taka propozycja:
1.poszukaj na stronie n.p. tej:

http://www.pis.gov.pl/userfiles/file/departament%20Higieny%20%C5%9Arodowiska%20JUPIK/Lista%20rzeczoznawc%C3%B3w.pdf

rzeczoznawcę który będzie "w zasięgu".
2.zainteresuj wybranego rzeczoznawcę problemem, może od niego dowiesz się, czy zaprojektowanie technologii na 20m2 jest, czy nie jest trudne.

Prawdą jest, że projektu technologii nie musi wykonywać osoba uprawniona do projektowania - czyli możesz go wykonać Ty, ale moim zdaniem, powinien to być fachowiec...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
food to goo
User


Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 7

PostWysłany: Czw Gru 03, 2009 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki,jutro dreptam do sanepidu,co się dowiem?Dam znać wieczorkiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
food to goo
User


Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 7

PostWysłany: Pią Gru 04, 2009 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,jak obiecałem tak piszę niestety klops pani od higieny żywności nie zastałem,proszę sie umawiać telefonicznie bo jest w terenie,nr telefonu dostałem ale ten do biura w którym nikogo niema TO JEST CHORE!!!! Wszystkim którzy mają to za sobą GRATULUJE!!!! A reszcie życzę wytrwałości,ja się nie poddam,będę dotąd truć aż żeby się mnie pozbyć pomogą.Hmm,może to jest myśl?????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wogo
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 136

PostWysłany: Pią Gru 04, 2009 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powtórzę, to co już raz napisałem:

1.poszukaj na stronie n.p. tej:

http://www.pis.gov.pl/userfiles/file/departament%20Higieny%20%C5%9Arodowiska%20JUPIK/Lista%20rzeczoznawc%C3%B3w.pdf

rzeczoznawcę który będzie "w zasięgu".

2.zainteresuj wybranego rzeczoznawcę problemem, może od niego dowiesz się, czy zaprojektowanie technologii na 20m2 jest, czy nie jest trudne.


Może wskaże Ci odpowiedniego projektanta, lub podpowie jak wykonać projekt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sansei
Prawa ręka Admina


Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 1020

PostWysłany: Pią Gru 04, 2009 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co się dziwisz, że nie zastałeś? Praca jest terenowa, to i naturalne, że jej nie było, a telefonów komórkowych służbowych to nikt nie posiada, my nie przedstawiciele handlowi wielkich firm, tylko szare urzędasy i nam się telefonów nie daje Wink. Trzeba jak za dawnych czasów, przedzwonić, natrafić na panią i się umówić Wink
Można też spróbować przyjść tuż po rozpoczęciu pracy by ją zastać Wink
Nie dziw się, tak jest prawie we wszystkich sekcjach nadzorowych Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jag61
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 429

PostWysłany: Pią Gru 04, 2009 11:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie - najlepiej dzwonić w godz 7_30 : 8_00
_________________
グジェゴジ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sansei
Prawa ręka Admina


Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 1020

PostWysłany: Pią Gru 04, 2009 11:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile pracują od 7:30, bo z tego co się orientuje, to nie wszystkie stacje zaczynają o tej godzinie Wink
Ale zawsze jest gdzieś info o przyjmowaniu interesantów podane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
food to goo
User


Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 7

PostWysłany: Nie Gru 06, 2009 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie u nas od 8.00,jutro dzwonie do projektanta a w między czasie umówię się żeby ten projekt dostarczyć.Jakoś będzie tylko szkoda mi tych straconych dni.Ale jakby człowiek wiedział że się przewróci..........Jak coś zdziałam to dam znać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wogo
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 136

PostWysłany: Nie Gru 06, 2009 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra rada:
umów się z projektantem tak, aby to on "wyginał się" przed sanepidem. Zapłać mu jak projekt będzie miał pozytywną opinię sanepidu lub rzeczoznawcy. Projektant powinien pamiętać również o uzyskaniu pozytywnej opinii rzeczoznawcy bhp i ppoż. Tak powinno być, od tego jest projektant.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
food to goo
User


Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 7

PostWysłany: Nie Gru 06, 2009 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak ta droga jest prostsza ale kosztowniejsza a ja niestety muszę się bardzo liczyć z kosztami.I to problem wielu z nas "raczkujących".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wogo
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 136

PostWysłany: Nie Gru 06, 2009 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To była naprawdę dobra rada.
Ale jesteś wolnym człowiekiem w wolnym kraju i to Ty decydujesz. Wszak mamy tzw. "wolność gospodarczą".
Jako były pracownik sanepidu, aktualny rzeczoznawca i projektant, po około 20-letniej praktyce w takich sprawach przewiduję, że czas który stracisz biegając po inspekcjach jest więcej wart niż to, co zażąda od Ciebie projektant za projekt + opinie.
Szczegóły na pw.
Napisz na forum jak "idą sprawy", gdzie napotykasz na trudności, itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 4+5 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum