Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
forum pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Choroba zakaźna

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Epidemiologii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robi
Gość





PostWysłany: Pią Lip 23, 2010 7:10 pm    Temat postu: Choroba zakaźna Odpowiedz z cytatem

Witam,
otóż mam następujące pytanie... zaraziłem się kiłą. Teraz czekam na wynik badania i jeśli wynik będzie pozytywny to lekarz ma 24h na powiadomienie SANEPIDu o chorobie zakaźnej.
I stad moje pytanie w jakim czasie ktoś przyjdzie do mnie przeprowadzić wywiad epidemiologiczny? I czy jest możliwość, że sam udam się do stacji sanitarno epidemiologicznej i udzielę informacji? Gdyż mieszkam z rodzicami i nie chciałbym, aby się dowiedzieli o tym, gdyż to trochę wstydliwy temat.
Proszę o odpowiedź.
Z góry dziękuję.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robi, teoretycznie nikt nie powinien robić z Tobą wywiadu prócz lekarza, ponieważ według obowiązyjących przepisów i wytycznych kiła podlega tylko zgłoszeniu przez lekarza do sanepidu, sa anepid ma obowiązek zarejestrować i zameldować zachorowanie.
Jeżeli obawiasz się wezwania z sanepidu, a nie chcesz, żeby ktokolwiek dowiedział sie o Twojej chorobie, to skontaktuj sie z właściwą terenowo powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną z Sekcją Epidemiologii i dopytaj, czy ktoś będzie chciał przeprowadzać wywiad.
pozdrawiam!
Powrót do góry
ima
Gość





PostWysłany: Pią Lip 30, 2010 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chorobę przenoszoną droga płciową a taką jest kiła , zgłasza lekarz na druku Formularz zgłoszenia zachorowania (podejrzenia zachorowania) na chorobę przenoszoną drogą płciową tylko i wyłącznie do Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego danego województwa. Powiatowe Stacje nie opracowują ani nie odnotowują chorób przenoszonych drogą płciową, zachorowań na aids, gruźlicę oraz zgonów z powodu choroby zakaźnej. To należy do działań Wojewódzkiej Stacji, która ma obowiązek zarejestrować każdy przypadek kiły zgłoszony przez lekarza w odpowiednim rejestrze. Wywiadu nie powinna opracowywać,ale na 100% nie wiem, bo pracuję w Powiatowej Stacji.
Powrót do góry
raffito
Gość





PostWysłany: Czw Wrz 30, 2010 7:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gruźlicę w Wielkopolsce opracowują PSSe już od 2007 roku
Powrót do góry
ima
Gość





PostWysłany: Pon Paź 18, 2010 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W woj. warmińsko-mazurskim PSSE nie opracowują gruźlicy, zajmują się tym poradnie gruźlicze.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Epidemiologii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 5+4 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum