Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
forum pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

procedura
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Higieny Komunalnej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bo?ena
Gość





PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 4:46 pm    Temat postu: procedura Odpowiedz z cytatem

Witam mam pytanie czy może mi ktoś pomóc napicać procedure postępowania z przyborami fryzjerskimi? bardzo prosze...
Powrót do góry
Shotaro
Pro User


Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 50

PostWysłany: Czw Sty 21, 2010 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to powinno wystarczyć:
wzór procedury zapewniającej ochronę przed zakażeniami oraz chorobami zakaźnymi: http://www.psse.bytom.pl/sekcje/ons/hkis/wzor_procedury.pdf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hans
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 215

PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paranoja
Każmy jeszcze fryzjerką maseczki zakładać i rękawiczki jednorazowe do strzyżenia.
jak widzę takie procedury to jestem za likwidacją mojego zakładu pracy:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamil.wroblewski
Semi-pro User


Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 29

PostWysłany: Pon Lut 08, 2010 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hans napisał:
Paranoja
Każmy jeszcze fryzjerką maseczki zakładać i rękawiczki jednorazowe do strzyżenia.
jak widzę takie procedury to jestem za likwidacją mojego zakładu pracy:)


Z powodu tych procedur - śmieszne. Ja jestem za likwidacją takich przepisów. Ale żeby zaraz likwidować całą Inspekcję Sanitarną z powodu tego, że jeden artykuł ma taki zapis a nie inny. Ponadto jest wiele bardziej bzdetnych przepisów i to nie tylko naszych-sanepidowskich. Co to za problem raz napisać taką procedurę - na google można tego trochę znaleźć. Z drugiej zaś strony może faktycznie chodźmy na kontrolę - na kawkę, pogadankę i po podpis. No to wtedy trzeba by właśnie zlikwidować Sanepidy. Nie ma co biadolić, jest przepis i koniec. My nie wymyślamy przepisów tylko naszym obowiązkiem jest sprawdzenie czy ktoś ich przestrzega - nawet jeśli są durne. Do kontroli można podejść służbowo albo ludzko. Powinniśmy wiedzieć co jest naprawdę ważne a co mniej.

PS: W żywieniu wymagają znacznie więcej takiej fikcyjnej papierologii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jag61
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 429

PostWysłany: Pon Lut 08, 2010 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kamil - do tego co napisałeś ( a zgadzam się z tym całkowicie) dodałbym tylko, że fajnie by było, gdyby w całej Polsce były przynajmniej podobne interpretacje obowiązujących przepisów (oczywiście tyczących się naszej pracy) - a wiem, że przynajmniej w "mojej" działce tak nie jest.....
P.s.
Co do "ważności" - też nie jest tak łatwo... - kwestia interpretacji... niestety.. (o logice nie wspomnę)

_________________
グジェゴジ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aneta X
Gość





PostWysłany: Pon Lut 08, 2010 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
trafiłam na to forum calkiem przypadkowo szukając na google pare informacji dot kontroli bo dostałam w zeszylym tygodniu informacje ze bede skontrolowana
może i ten temat nie dotyczy mojej działalności jestem kosmetyczka a tu piszecie o fryzjerach są to jednak zblizone działalnosci
dziwi mnie troche wasze podejscie do waszego zawodu bo jakis praagraf wam nie odpowiada przeciez to nie wy tylko my musimy go spelnic]
idac dalej nieżyciowe paragrafy SA wszedzie i w urzedzie skarbowym i policji, sądzie, więziennictwie inspekcji pracy i wielu innych, o których istnieniu mogę nawet nie wiedziec
pozamykajmy wiec wszystkie te instytucje i co nam zostanie
tylko chaos
żeby te wszystkie przepisy były takie latwe do spełnienia jak te procedury oh jak ja bym chciala
ja się nie boje kontroli z sanepidu jeszcze teraz jak wysylacie zawiadomienia to wejde na google to wezme sobie zeszłoroczny protokol pójde do sanepitu i tu w mojej miejscowoći pez problemu mi wytłumaczy inspektor co się zmienilo i co nowego
kosmetyczek w moim miescie jest duzo a miasto male jak jedna ma kontrole i jest cos nowego to zaraz przekaze innym, tak było w zeszłym roku kolezanka miala kontole kazali jej zrobic te procedury i musiala zapalcic rachunek naprawie 100 zl za to ze ich nie miala
jak mi powiedziala to poszlam do sanepidu i inspektor mi wytłumaczył jak mam to zrobic zrobiłam pokdazalem naniosl mia jeszcze jakies poprawki wydrukowałam to i zaniosłam zaopiniowana była bez problemu
w zeszłym roku na konroli nie mailam zadnych usterek
dlatego dziwi mnie wasze marudzenie
ANETA
Powrót do góry
aneta
Gość





PostWysłany: Pon Lut 08, 2010 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze tak na marginesie
to fajnie ze macie takie forum i ze jest ono też dostepne dla wszystkich
czyli kontrolujacych i kontrolowanych
na pewno tu jeszcze nie raz zajrze
jak bedzie cos nowego to pewnie bedziecie o tym pisac
warto sie przygotowac
jak mówi przyslowie:
"przezorny zawsze ubezpieczony"
zatem leci to do ulubionych
ANETA
Powrót do góry
kamil.wroblewski
Semi-pro User


Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 29

PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to sobie Anetka po nas pojechała Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jag61
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 429

PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy "pojechała"... Akurat ona zachowała się raczej "nietypowo" jak na "jednostkę kontrolowaną" - ale widać zależy jej na tym aby mieć wszystko (? ) ok - i to mi się podoba... Chciałbym jeszcze tylko - aby takich "kontrolowanych" było więcej - ale, znając "życie kontrolne" - to "marzenie ściętej głowy".....
Arrow aneta - nie dziw się "narzekaniu", bo chociaż Ty nie masz pretensji, to jednak inni mają (i to duże) o głupie, niepełne, nieżyciowe i nielogiczne przepisy (których musimy się trzymać)...
P.s.
Przepis mówiący o "zawiadamianiu o kontroli" też jest, swoją drogą, do d... znaczy "bani"... Co to za kontrola, jak kontrolujący zawiadamia o swojej wizycie ?

_________________
グジェゴジ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamil.wroblewski
Semi-pro User


Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 29

PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podejście Anetki dość nietypowe fakt, Jednak chyba godne pochwały. Rzeczywiście widać, że się stara.
jag61 napisał:
Przepis mówiący o "zawiadamianiu o kontroli" też jest, swoją drogą, do d... znaczy "bani"... Co to za kontrola, jak kontrolujący zawiadamia o swojej wizycie ?

Wg mnie ten przepis też jest do d... tzn do bani. Jednak wcale mnie jego uchwalenie nie dziwi. Ktoś po prostu bardzo tego potrzebował. A że miał gdzieś przy okazji wujka tu i tam to ....... .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jag61
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 429

PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

XD
_________________
グジェゴジ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
miss a
Gość





PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tam na ten przepis nia narzekam
Powrót do góry
jag61
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 429

PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ciekawe, czemu..... Większość ludzi z nadzoru, które znam (a właściwie wszystkie) "komentują" ten zapis odpowiednio :/ Confused :crazy:
_________________
グジェゴジ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hans
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 215

PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Z powodu tych procedur - śmieszne

Zauważ na końcu zdania uśmiech
Cytat:
Co to za problem raz napisać taką procedurę - na google można tego trochę znaleźć

Problem żaden tylko nie ma nić gorszego niż martwa procedura, która powoduje że ludzie patrzą z ,,byka" na wszystko co związane z systemem jakości
Cytat:
Nie ma co biadolić, jest przepis i koniec. My nie wymyślamy przepisów tylko naszym obowiązkiem jest sprawdzenie czy ktoś ich przestrzega - nawet jeśli są durne

Podaj mi gdzie jest napisane, że w każdym zakładzie fryzjerskim ma być tzw procedura.
Nie biadolę tylko stwierdzam, że jak przeglądam wzory takich procedur to zastanawiam się po co utrzymywać biurokratycznego Potworka jakim jest PiS - proces ,,potworzenia ciągle trwa", a to że potrafię jeszcze zauważać takie głupoty znaczy, że jeszcze mnie system w biurwę do końca nie przemienił. Na tym forum wypowiada się moja ludzka ,,normalna" część gdyż nie pisuję z pracy, a staram się nie zabierać pracy do domu i domu do pracy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamil.wroblewski
Semi-pro User


Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 29

PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hans napisał:
Podaj mi gdzie jest napisane, że w każdym zakładzie fryzjerskim ma być tzw procedura.
Shocked A ktoś tak napisał ?? Shocked

Z tego co pamiętam to ten nieszczęsny artykuł mówi:
Cytat:
Art. 16. 1. Osoby inne niż udzielające świadczeń zdrowotnych podejmujące czynności, w trakcie wykonywania których dochodzi do naruszenia ciągłości tkanek ludzkich, są obowiązane do wdrożenia i stosowania procedur zapewniających ochronę przed zakażeniami oraz chorobami zakaźnymi.

Ja nie mam w nadzorze takiego zakładu fryzjerskiego, który naruszałby ciągłość tkanki. Dlatego procedur wymagam tylko od kosmetyczek (ale też nie wszystkich kosmetyczek się to dotyczy).
Pracuje niecałe 3 lata w sanepidzie. I jak na moją wiedzę nie widzę sposobu żeby wymagać tych procedur u klasycznego fryca. Jeśli się mylę to podaj jakieś przykłady. Nie pytam się złośliwie tylko uważam, że nie mam jeszcze doskonałej wiedzy (dlatego pewnie będę zakładał trochę tematów żeby wiedzę ugruntować).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Higieny Komunalnej Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 2+3 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum