Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
forum pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

MAŁA GASTRONOMIA - DUŻY PROBLEM !

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Clemento
User


Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 1

PostWysłany: Wto Cze 15, 2010 2:50 pm    Temat postu: MAŁA GASTRONOMIA - DUŻY PROBLEM ! Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum, ale mam nadzieję, że uzyskam pomoc. Chciałbym otworzyć mały lokal gastronomiczny - coś na wzór lokalu stacjonarnego, ale ze sprzedażą z okienka. Mam już upatrzony lokal, ale z tego co wiem, wcześniej był w nim sklep typu kiosk z gazetami i gumy do żucia itp. Nie wiem czy uzyskam zgodę na przeróbkę przedniego okna aby móc sprzedawać "przez okienko". Ale i tak mam kilka pytań. Lokal posiada jedne drzwi wejściowe od tej samej strony co jedyne okno (szyba wystawowa). Lokal posiada małe WC dla pracownika, zaplecze wydzielone ścianką działową i główną salę sprzedaży o pow. 12 m2. Całość ma ok. 20 m2. Lokal nie ma przewodu kominowego, ani wentylacji. Znajduje się na parterze budynku mieszkalnego. Chciałbym w takim lokalu robić na miejscu sandwiche (tosty) z szynką, kiełbasą, ketchupem, serem itp. i do tego zimne napoje - sprzedawane z lodówki w butelkach. W późniejszym okresie myślałem o wstawieniu automatu z lodami. I teraz pytania - czy mam szansę takie coś otworzyć, czy jeżeli nie ma wentylacji to wystarczy elektryczny okap z pochłaniaczem, czy jeżeli nie uzyskam zgody na zmianę przedniej szyby, mogę łatwiej wymienić drzwi na takie drzwi jak maja apteki (z otwieranym okienkiem na nocne dyżury) czy lepiej w środku lokalu zrobić zaraz po wejściu do środka taką ścianę z oknem do sprzedaży (coś na wzór kantoru lub punktu opłat). Brak konsumpcji na miejscu, wiec chyba nie muszę mieć toalety dla klientów ? Sandwiche byłyby sprzedawane (2 sandwiche i sałatka coleslaw) na jednorazowej tacce, wiec nie musiałbym instalować zmywarki. Cały projekt zrobiłby mi architekt, co z minimalną wysokością lokalu ? I czy przy tym blacie zmywalnym co robię te sandwiche wystarczą dwie umywalki ?. I jako sprzęt to potrzebowałbym jedynie opiekacz gastronomiczny do sandwichy, lodówkę do przechowywania składników i blat zmywalny czy muszę mieć jeszcze jakiś inny "niezbędny" sprzęt. ? Co z HACCP ? Na zapleczu szafka na ubrania czy coś jeszcze ? Dziękuję za wszelkie rady i pomysły. Lokal jest "goły" - kafelki na podłodze,na ścianach też kafelki, ale do połowy wysokości, powyżej siding. Ma jedną toaletę i jedną umywalkę. Czy wystarczy 20.000 zł aby wystartować ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 1+4 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum