Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
Opis Twojego forum

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Auditorzy PCA
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> System jakości w naszym labo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rady
User

PostWysłany: Pią Sie 03, 2007 10:16 pm    Temat postu: Auditorzy PCA Odpowiedz z cytatem

Ciekawi mnie, jakie macie spostrzeżenia co do auditorów PCA. Z moich doświadczeń z uczestnictwa w auditach mogę powiedzieć, że poza nielicznymi wyjątkami nie błyszczą oni inteligencją. Straszni formaliści i tyle...

--
rady
forumanalityczne.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Nie Gru 11, 2016 5:12 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Agilent
Site Admin

PostWysłany: Pon Sie 06, 2007 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przeszedłem juz kilka auditow PCA i odczucia mam mieszane - w zalezności kto mnie auditował. Obeznany z tematem i nie czepiający sie drobnostek byl Pasławski. Widac, ze ma duze doswiadczenie (zwlaszcza w AAS) i rozumie problemy analitykow.
Najgorsze wspomnienia mam z wizyty pani Szczuczyńskiej (albo jakoś tak nie pamietam dokladnie). Nie mam zastrzezen co do jej wiedzy merytorycznej ale byla strasznie wymagajaca, formalistka i na dodatek chlodna jak skala Wink
Troche wymyslala chyba na sile niektore uwagi. np.
Prowadzony jest spir pomiarow na wadze i przy kazdym wazeniu sie ktos kto wazyl podpisuje... a ona sobie jeszcze wymyslila, ze dobrze bedzie jak sie bedzie podpisywala jeszcze osoba, ktora sprawdza wazacego ! (czy sie nie pomylil !!)
Tak wiec to chyba zalezy kto sie komu trafi na audit. Ja juz wiecej nie pisze, bo w grudniu mamy megaudit i moze byc gorąco Wink

User

PostWysłany: Sro Sie 08, 2007 9:03 am    Temat postu: podobnie... Odpowiedz z cytatem

Ciekawe, mieliśmy tych samych auditorów w ostatnim czasie! Pracuję w Inspekcji Weterynaryjnej. Pierwszy mój audit był z Pasławskim. Oj wiele sie od niego nauczyłem - także merytorycznie odnoście AAS! Zadnych rozmów na temat formatek, podpisów, etc. Natomiast długa dyskusja o nieopweności. Potem audit z p. Szczuczyńską Smile ... Tragedia! Formalizm do n-potęgi.

pozdr.
Powrót do góry
Agilent
Site Admin

PostWysłany: Sro Sie 08, 2007 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

he dokładnie Smile
A u nas na pierwszym audicie był Kłys - teraz mi sie przypomniało. Sympatyczny facet choc troche robił nam ciśnienie. A może to my sami, bo to był pierwszy audit...
Ale wspominam dobrze, a nawet zabawnia, bo facet byl nieźle zakrecony. I skakał po tematach jak żaba z miejsca na miejsce.

User

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2007 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podzielam opinię dot. dr Pasławskiego. Bez zbędnych bzdur Smile. Ale ma swoje koniki
A auditorzy wiodący mają rózne zboczenia - u mnie np. musiała powstać karta wzorów podpisów Smile
Powrót do góry
Aguśka
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2007 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na pierwszym audicie - za mało zapisów

drugi audit pca - "zejdzcie z tej wewnetrzej kontoli, za duzo zapisow"

a tak w ogóle to tocze swoistą walkę z PCA. audi był w grudniu 2006 i dopiero dzis (!) wywalczyłam raport z auditu od nich. a dodam ze wykonanie korekcji i dzialam korygujących wysłalismy im w lutym..... wrrr
Powrót do góry
WTiA
User

PostWysłany: Pią Wrz 21, 2007 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PCA żyje własnym życiem. To tylko podmioty muszą być "na baczność". Myśmy mieli audit w kwietniu, raport z auditu dostałam pod koniec lipca, z błędami, akredytacja udzielona z początkiem września Twisted Evil Błedy z raportu do dziś nie poprawione Rolling Eyes a audit w nadzorze to zdaje sie wypadnie w środku sezonu urlopowego Laughing
Powrót do góry
Aguśka
Forumowy wymiatacz

PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

audit twał dwa dni. u k ds jakosci nie stwierdzono niezgodnosci. mamy trzy laboratoria. woda, jelitówka oraz środowisko pracy. niezgodności obydwie byly do kultur odniesienia. 1 niezgodnosc - brak szczepu niespecyficznego do kontroli podłoża (robilismy to ale złym). 2 niezgodnośc -szczepy trzymamy zamrożone w cryobankach, musimy robić rozchód każdej z 25 kuleczek z cryobanku, a tego nie robilismy.
i tyle Wink
Powrót do góry
Agilent
Site Admin

PostWysłany: Wto Mar 17, 2009 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Audit PCA mi sie zbliza nieublaganie. Wlasnie dostalem plan i mam nazwiska Ewa Witkowska i Beata Białas.
Znacie te panie? Moze juz ktos mial audit w tym roku - maja jakies specjalne wytyczne co do kontroli jakis elementow?

Moderator

PostWysłany: Wto Mar 17, 2009 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy takie wymienianie z imienia i nazwiska osób, które o tym nie wiedzą i może sobie nie życza to dobry pomysł?
Powrót do góry
Agilent
Site Admin

PostWysłany: Wto Mar 17, 2009 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wydaje mi sie to naruszeniem jakis dóbr Smile
EDIT: juz po audicie i nie wytrzymam jak sie nie podzielei kilkoma uwagami dotyczacymi pani Witkowskiej.

Osoba wybitnie nieprzyjemna w kontakcie, arogancja, wrzaskliwa i zadufana w swoich "widzimisie".
zero dyskusji czy mozliwosci tlumaczenia. Jak cos sie nie nazywa tak jak u niej w pracy to jest zle! Ja rozumiem, ze auditor ma sie czepiac a nie w sposob ponizajacy dla pracownikow a tak to u nas wygladalo.
BZDURY jakie ta kobita wymyslala nie mialy uzasadnienia merytorycznego. Teraz nawet nie wiadomo co napisac w wyjasnieniach poauditowych.... z czego wynikaly zastrzezenia ... no z czego...
Ze zlego humoru auditorki? a jak znam zycie to za rok przyjedzie nastepna z problemami osobistymi i kaze wszytko odwracac o 180 st.
jednym słowem żenada
moze PCA by wprowadzilo jakies testy psychologiczne dla swoich auditorow, bo chyba nie wszyscy sie nadaja do pracy z ludzmi na zasadach obowiazujacych w cywilizowanej czesci Europy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agilent
Site Admin

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha i do wgladu www.pca.gov.pl/zakresy/AB/AB%20084.pdf
zakres akredytacji labo, ktorego kierownikiem jest pani Witkowska - prosze zwrocic uwage na zakresy dla pestycydow
nie tylko, ze nigdzie ine ma gornego zakresu to jeszcze dla żywności ma podane jestnostki na litr ! tak LITR
litr warzyw np Smile albo litr bananow ...

Moderator

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepuść przez sokowirówkę i będzie gites hehehe
Powrót do góry
laboratoryjny szczur :-)
Gość

PostWysłany: Sob Kwi 11, 2009 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak p. Witkowska to chyba najsłabszy z znanych mi auditorów: tępa jak noga stołowa, agresywna i arogancka, drze mordę na ludzi których audytuje, merytorycznie cieniutka, nie rozumie co się do niej mówi, dobrze jest tylko tak jak ona ma u siebie. Ona nie ma żadnych wymaganych kompetencji, które powinien mieć auditor, a przeprowadzając audtit nie prowadzi go w zgodzie z wytycznymi PN-EN ISO 19011. To jedna z gorszych wizytówek PCA.
Ja myślę, że ta pani dobrze wie, że jest cieniutka i każdym auditem jest tak przerażona, że już od przestąpienia progu labo, jeszcze na korytarzu zaczynają sie wrzaski. To jest postawa obronna.
Niestety nasze kierownictwo i inne chyba tez podczas auditu zachowuje się jak podczas kontroli z GISU (a to przeciez nie jest to samo) i potulnie uszy po sobie kładzie i z durnowatą miną słucha bełkotu tego babska. Zgodnie z PRLowska logiką siedź cicho, nie wychylaj się, nie dyskutuj nawet kiedy masz rację, bo źle na tym wyjdziesz. A przecież audytowany podmiot może użyć narzędzi, które ma w zestawie swoich działań by eliminować takich szkodników: niezogda na przyjazd konkretnego auditora, odmowa przyjęcia durnej i szkodliwej niezgodności, na którą auditor nie potrafi podać podstawy z normy 17025, wysłanie skargi na skandaliczne zachowywanie się auditora włącznie z przerwaniem auditu, to może kierownik laboratorium, ze względu na zachowanie się auditorów, i zarządanie od PCA powtórzenia auditu w innym składzie auditorów. Bo auditor to jest jednak gość w labo, a nie zwierzchnik, labo to jest klient PCA, który zleca PCA pewną usługę, za nią płaci i jednocześnie wymaga: nie automatycznej akredytacji, ale merytorycznego przygotowania auditorów i kultury osobistej. Ale mamy auditorów takich jakie mamy kierownictwo - mentalnie ta sama epoka homo sovieticus.
dr. Pasławski jest bardzo pozytywnym wyjątkiem: spokojny, kulturalny, merytoryczny, najwyższej klasy specjalista, od razu widac że na aparatch zęby zjadł, naturalny autorytet, podrafi udzielić cennych i pomocnych rad dla toku pracy, potrafi docenić jeśli jakieś rozwiązanie jest dobre. No i przede wszystkim rozumie, że dla jakości wyników najważniejsza jest walidacja, sterowanie jakością, szacowanie niepewności i wyniki badań biegłości i na tym praktycznie się skupia. Ale żeby przyjąć taką postawę to trzeba mieć wiedzę. Ucieczka w formalizm innych auditorów i skupienie uwagi na podpisach i parafkach jest najczęściej dowodem ich barku wiedzy analitycznej. Jakość wyników w laboratorium nie wynika przecież z tego czy labo ma i plan i program szkoleń pracowników czy tylko plan. Ani z tego czy w dziennku pracy urządzenia są jeden czy dwa czy sto podpisów.
Słyszałem, że część labo z południowych wojewodztw próbuje wypiąc się na PCA i zapraszają auditrów ze Słowacji, bo jest taniej i kulturalniej. Czy ktos może to potwierdzić. Nic by się tak PCA nie przydało jak mocna konkurencja.
pozdrawiam
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Nie Gru 11, 2016 5:12 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
nereis
User

PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 8:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to ja też mam pytanie, o panią auditor Drużyńską? ktoś coś słyszał? miał do czynienia?

Termin auditu zbliża się wielkimi krokami Confused
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> System jakości w naszym labo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 2+1 =

Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach