Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
forum pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

EKSHUMACJA - wszczęcie, zawiadomienie, upoważnienie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Higieny Komunalnej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy uwa?asz, ?e za czynno?ci zwi?zane z wydaniem decyzji zezwalaj?cej na ekshumacje powinna by? pobierana odp?ata?
TAK
53%
 53%  [ 7 ]
NIE
46%
 46%  [ 6 ]
Wszystkich Głosów : 13

Autor Wiadomość
kamil.wroblewski
Semi-pro User


Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 29

PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 11:40 pm    Temat postu: EKSHUMACJA - wszczęcie, zawiadomienie, upoważnienie Odpowiedz z cytatem

Pytania moje dot. ekshumacji mogą wydawać się co niektórym absurdalne. Ciekawy jestem jak to wszystko się u Was odbywa.
1. Jak przeprowadzacie formalności związane z wydaniem decyzji zezwalającej na ekshumacje? Wszczynacie postępowanie (zgonie z KPA) na wniosek strony i wysyłacie zawiadomienia o tym fakcie do wszystkich członków najbliższej rodziny odczekujecie np. 14 dni (czy ktoś nie wnosi sprzeciwu) i dopiero wystawiacie decyzję - tak jest u mnie w PSSE. Czy może od ręki wniosek (w nim oświadczenie zgodnie z par. za składanie fał. zez. itp stutu tutu) i od razu decyzja - tak było trzy lata temu.
2. Czy na decyzji wyznaczacie termin ekshumacji? Ja piszę.
3. Czy zawiadamiacie przedsiębiorstwo pogrzebowe zgodnie z UoSDG o planowanej kontroli (ekshumacji)?
4. Czy zabieracie ze sobą druk wszczęcia postępowania i następnie umarzacie decyzją?
5. Czy zabieracie upoważnienie na taką kontrolę?
pkt. 3, 4, 5 u mnie nie ma - choć szefowa się upierała to przekonałem ją tym, że skoro na decyzji jest dokładny termin ekshumacji to po co jeszcze zawiadamiać, a wydawać dwa wszczęcia i dwie decyzje dotyczące jednej sprawy - jednej ekshumacji - bzdura.
6. Czy decyzję na ekshumacje traktujecie jako merytoryczną.
7. Jeśli ktoś składa wniosek o np. cztery ekshumacje to piszecie jedną decyzję i później jeden protokół czy na każde szczątki osobna decyzja i osobny protokół.
Pozdrawiam... Kamil

Trochę więcej szacunku w nadawaniu tytułów tematów oraz w pisaniu!
Moderator
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czajara
User


Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 9

PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 8:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My robimy tak:
1. strona składa wniosek
2. zawiadamiamy wszystkie osoby upoważnione do współdecydowania o ekshumacji
3. czekamy na zwrotki, a następnie po 7 dniach po otrzymaniu zwrotek czekamy aż ktoś nie wniesie sprzeciwu
4. jeśli nie ma sprzeciwu to wydajemy decyzje, którą wysyłamy do wszystkich osób zawiadomionych wcześniej plus do zarządców cmentarzy

-termin ekshumacji wpisuje strona na wniosku, a my tę datę później na decyzji
-decyzja ta jest decyzją merytoryczna
-nie bierze się upoważnień jednorazowych
-na każde szczątki jedna decyzja i jeden protokół
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mania
User


Dołączył: 01 Paź 2010
Posty: 20

PostWysłany: Pią Paź 01, 2010 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1.delikwent daje wniosek na ekshumację, na którym jest oświadczenie, że jest najblizszym członkiem rodziny uprawnionym, a jeśli są inni bliźsi lub równie bliscy, to są wymienieni i podpisani, że nie mają nic przeciw
z reguły ludzie dzwonią lub przychodzą wcześniej więc wiedzą, że takie oświadczenie/podpisy są potrzebne
2.wydajemy decyzję na konkretny dzień i zakład
żadnych wszczęć, opłat itp- jak możemy się tym zająć od razu, to decyzję wysyłamy juz nast dnia

_________________
gdyby babcia miała wąsy- to by była dziadkiem:/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Higieny Komunalnej Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 3+2 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum