Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

uzgadnianie warunków zabudowy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Nadzoru Zapobiegawczego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 10:41 am    Temat postu: uzgadnianie warunków zabudowy Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich użytkowników forum.

Jako, że pracuje od niedawna w powiatowej stacji także mam kilka pytań do bardziej doświadczonych:
jak podchodzicie do sprawy uzgadniania warunków zabudowy i lokalizacji inwestycji celu publicznego?
O ile ustawa o PIS art. 3, ust. 1a określa że jest to naszym obowiązkiem to ustawa o planowaniu i zagosp. przestrz. art. 53 ust. 4 już nie nakazuje uzgadniać z nami takich projektów.

I jeśli gmina występuje do mnie o uzgodnienie z ustawy o planowaniu przestrzennym to mam im odpisać że zgodnie z tym artykułem nie mam podstawy prawnej do zajęcia stanowiska?

Jakieś to jest niesprecyzowane... Proszę o pomoc jak Wy to robicie u siebie.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Sylwia



Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 67

PostWysłany: Sro Gru 07, 2016 11:16 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
johnysept
User


Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 5

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co jeśli gmina wystąpi o uzgodnienie z art. 3 pkt. 1a ustawy o PIS? Raczej nie powinno się chyba mieć dwóch różnych stanowisk dla jednego rodzaju spraw prawda?

Ale z kolei co podać gminie w podstawie prawnej jeśli wystąpią z planowania? Coś w stylu: ok nie mam podstawy wam uzgadniać z tej waszej ustawy co podajecie ale mogę wam uzgodnić z innej ustawy. Nie jestem pewien czy to ma sens...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sama
Gość





PostWysłany: Wto Gru 14, 2010 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ustawa o PIS określa kompetencje Inspektora Sanitarnego do uzgadniania warunków zabudowy, ale warunki zabudowy wydaje się na podstawie ustawy o planowaniu przestrzennym i ta ustawa określa z kim organ wydający decyzję o warunkach zabudowy czy lokalizacji inwestycji celu publicznego musi tę decyzję uzgodnić.
Należy odpisać, że brak jest podstaw prawnych do uzgodnienia - czyli wydania postanowienia w trybie 106 kpa. Ja tak odpisuję (sporadycznie ktoś sie rozpędzi i występuje o uzgodnienie - chyba zależy to od planisty przygotowujacego decyzje o warunkach zabudowy), ale jak widzę jakiś błąd w projekcie decyzji to w tym piśmie piszę że PPIS zwraca uwagę, że to i to jest niezgodne z warunkami określonymi w takim i takim przepisie ostatnio dotyczyło to np. odległości parkingu od placu zabaw dla dzieci. Podobnie zgodnie z ustawą o PIS inspektor ma kompetencje do uzgadniania projektów budowlanych, ale nigdzie w prawie nie ma zapisu, że projekt musi mieć w tym zakresie uzgodnienie. Znowu chciałoby się powiedzieć co robi nasz kochany GIS
Powrót do góry
johnysept
User


Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 5

PostWysłany: Sro Gru 15, 2010 12:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje sama za pomoc. Tak też będę robił.

Jeśli chodzi o GIS to nie będę się wypowiadał bo mam za krótki staż żeby podskakiwaćWink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sama
Gość





PostWysłany: Sro Gru 15, 2010 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z ustawy o PIS mozna byloby korzystać - odnośnie uzgadniania warunków zabudowy czy innych kompetencji gdyby w innej ustawie np. o planowaniu przestrzennym był zapis, że trzeba uzgodnić warunki zabudowy z "innymi organami posiadajacymi kompetencje w tym zakresie"
Powrót do góry
gonzo
Gość





PostWysłany: Pon Gru 20, 2010 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja się powołuje na art. 70 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym - nasz radca prawny zaakceptował to rozwiązanie i nie ma z tym na razie żadnego problemu. Jak gminy i miasta chcą się nas radzić w tej sprawie to nie widzę przeciwwskazań żeby im nie odpowiadać. Prawdą jest jednak że nie ma przepisu, który jednoznacznie wskazywał by na sanepid w kwestii uzgadniania warunków zabudowy.
Powrót do góry
Sylwia



Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 67

PostWysłany: Sro Gru 07, 2016 11:16 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sama
Gość





PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gonzo czy na pewno art. 70 ustawy o planowaniu przestrzennym? Kiedy radca prawny taką podstawę prawna zaakceptował? Przecież były juz zmiany do ustawy o PIS dotyczące art. 3 - Dz. U. z 2010 Nr 130 poz 871
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Nadzoru Zapobiegawczego Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 3+3 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum




Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group