Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

salon kosmetyczny odbiór lokalu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Pią Sty 07, 2011 1:01 pm    Temat postu: salon kosmetyczny odbiór lokalu Odpowiedz z cytatem

witam chcę otworzyć mały salon kosmetyczny, głównie bedą wykonywane paznokcie żelowe. mam pytanie kiedy muszę się zglosić do sanepidu? w chwili zgłaszania w gminie wpisu do ewidencji czy jak będę już miała nip, regon itp... i jakie wnioski do sanepidu
Powrót do góry
Sylwia



Dołączył: 08 Gru 2016
Posty: 67

PostWysłany: Czw Gru 08, 2016 5:03 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Go??
Gość





PostWysłany: Czw Sty 27, 2011 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

każdy salon czy to kosmetyczny czy odnowy biologicznej czy tatuażu jest traktowany jako gabinet zabiegowy, w którym może dojść do naruszenia ciągłości tkanki
ustawa o tym mówi - radzę poczytać, bo są tam jasno określone wymogi

jakie wnioski do sanepidu - najlepiej spytać u źródła
ja składam wniosek o odbiór lokalu i wniosek o pobranie próbek wody do badania Wink
Powrót do góry
Hans
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 178

PostWysłany: Czw Sty 27, 2011 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gośś napisał:
każdy salon czy to kosmetyczny czy odnowy biologicznej czy tatuażu jest traktowany jako gabinet zabiegowy, w którym może dojść do naruszenia ciągłości tkanki Wink

Shocked
jaka ustawa, w którym miejscu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Go??
Gość





PostWysłany: Pią Sty 28, 2011 8:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Embarassed Embarassed
sorki oczywiście chodziło mi o rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 17 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnych, jakim powinny odpowiadać zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu i odnowy biologicznej (opublikowane w Dzienniku Ustaw z 2004 r. Nr 31 pod pozycją 273) Wink
http://www.abc.com.pl/serwis/du/2004/0273.htm
Powrót do góry
rajmund
Gość





PostWysłany: Pią Sty 28, 2011 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam państwa


czy ktoś może się orientuje na jakiej podstawie pani z sanepidu u nas w lubaniu twierdzi że gabinet kosmetyczny nie może znajdować się w piwnicy.

czytałem tą ustawę z 2004 roku i w paragrafie 3 nic takiego nie znalazłem


może inne przepisy to regulują

oczywiście można ją o to zapytać ale wiecie jak to jest,nie chciałem jątrzyć tematu póki czegoś się nie dowiem konkretnego

dodam tylko że w naszym mieście znajduje się co najmniej jeden gabinet w piwnicy.

z góry dziękuje
Powrót do góry
Zośka
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 169

PostWysłany: Pią Sty 28, 2011 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych (...)

§ 73. 1. W pomieszczeniu mieszkalnym poziom podłogi od strony ściany z otworami okiennymi i drzwiowymi nie powinien znajdować się poniżej poziomu terenu przy budynku.
2. W pomieszczeniach przeznaczonych na pobyt ludzi w budynku zakładu opieki zdrowotnej, opieki społecznej, oświaty, wychowania i nauki poziom podłogi powinien znajdować się co najmniej 0,3 m powyżej terenu urządzonego przy budynku.
3. W pomieszczeniu produkcyjnym i usługowym poziom podłogi może znajdować się na poziomie terenu urządzonego przy budynku. Obniżenie poziomu podłogi poniżej terenu wymaga uzyskania zgody państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego wydanej w porozumieniu z właściwym okręgowym inspektorem pracy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Pią Sty 28, 2011 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za szybką odpowiedź

tak myślałem że o ten punkt z prawa budowlanego chodzi

czyli skoro jeżeli pani z sanepidu mówi że nie można to walka z wiatrakami nie ma sensu bo to ona takiej zgody i tak nie wyda

dzieki bardzo
Powrót do góry
Zośka
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 169

PostWysłany: Pią Sty 28, 2011 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taką zgodę wydaje wojewódzki inspektor sanitarny, a nie ta Pani...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hans
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 178

PostWysłany: Sob Sty 29, 2011 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gośś napisał:
Embarassed Embarassed
sorki oczywiście chodziło mi o rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 17 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnych, jakim powinny odpowiadać zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu i odnowy biologicznej (opublikowane w Dzienniku Ustaw z 2004 r. Nr 31 pod pozycją 273) Wink
http://www.abc.com.pl/serwis/du/2004/0273.htm


Coś koleżanka nadinterpretuje przepisy

§ 11. 1. Narzędzia przechowuje się w warunkach zabezpieczających je przed zanieczyszczeniem lub uszkodzeniem.
2. Narzędzia lub ich części, których stosowanie:
1) nie powoduje naruszenia ciągłości tkanek, po każdym użyciu dokładnie czyści się, myje i dezynfekuje;
2) powoduje naruszenie ciągłości tkanek, po każdym użyciu poddaje się dezynfekcji, a następnie myje i sterylizuje.
3. Narzędzia wykonane z materiałów, uniemożliwiających poddanie ich sterylizacji, dezynfekuje się przy użyciu środków, o których mowa w § 10 ust. 2.
4. Niedopuszczalne jest wielokrotne używanie narzędzi przeznaczonych do jednorazowego użytku.
5. Narzędzia jednorazowego użytku używane przy świadczeniu usług, powodujące naruszenie ciągłości tkanek, bezpośrednio po użyciu odkłada się do zamykanych, szczelnych pojemników o nienasiąkliwych ścianach

Wg rozp. tylko narzędzia które z założenia służą do naruszania ciągłości tkanek należy sterylizować, nie ma tu nigdzie słowa o gabinecie zabiegowym. dochodzi do naruszenia a może dojść robi wiellllllką różnicę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mona
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 105

PostWysłany: Sob Sty 29, 2011 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry Winetou!

Jeśli w gabinecie kosmetycznym, tylko nakładasz maseczkę lub poklepujesz twarz podczas masażu - to możesz spowodować "naruszenie ciągłości tkanek"

Ale jeśli wyrwiesz jedną brew, lub obetniesz pierwszą skórkę koło paznokcia to naruszyłeś tę tkankę ...

Wydaje mi się, ze 100% gabinetów kosmetycznych wykonuje te czynności.

Fryzjer czesząc włosy, wyrywa niektóre z nich, więc narusza z urzędu.

A gabinet zabiegowy?
A jakie niby chcesz świadczyć zabiegi? leżenie na kanapie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wogo
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 139

PostWysłany: Sob Sty 29, 2011 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gośś napisał:
"każdy salon czy to kosmetyczny czy odnowy biologicznej czy tatuażu jest traktowany jako gabinet zabiegowy, w którym może dojść do naruszenia ciągłości tkanki
ustawa o tym mówi - radzę poczytać, bo są tam jasno określone wymogi"


A teraz cytat z rozporządzenia:

§ 1. Przepisy rozporządzenia określają:
1) szczegółowe wymagania sanitarne, jakim powinny odpowiadać zakłady:
...
d) odnowy biologicznej;


§ 2. Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:
....
6) zakładach odnowy biologicznej - rozumie się przez to zakłady świadczące usługi w zakresie regeneracji ciała poprzez ćwiczenia fizyczne, naświetlanie, opalanie, masaż, oddziaływanie suchym lub wilgotnym, gorącym powietrzem oraz zabiegi relaksujące;


Czyli, moim zdaniem, traktowanie wszystkich zakładów podlegających przepisom rozporządzenia jako gabineut zabiegowego, w którym może dojść do naruszenia ciągłości tkanki jest nadużyciem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hans
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 178

PostWysłany: Nie Sty 30, 2011 8:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytając posty traktujące fryzjera jako gabinet zabiegowy zacząłem rwać sobie włosy z głowy - idę się zdezynfekować w celu przywrócenie równowago psychicznej.

Jeśli podczas wyrwanie włosa dochodzi do naruszenia ciągłości tkanki to włosy należy traktować jako odpad medyczny o kodzie 18 01 02 i co 72 h przekazywać do spalarni:)

ehhh
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aska
Gość





PostWysłany: Nie Lut 20, 2011 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najpierw idź do sanepidu z projektem pomieszczenia i jeżeli sanepid wyrazi zgode to można dopiero coś działać dalej czyli do Urzędu Gminy o wpis do ewidencji działalności gosp. potem do Urzedu Statyst. po NIP i na koncu jesy urzad skarbowy:). a wymogi masz w ustawie ale sanepid na swoje "wymogi"nazwijmy to :państwo w państwie"Smile
mam pytanie z innej bajki. słyszałam o jakiejś akcji w Łodzi sanepidu czy podobnych słóżb. kontrolowali zakłady kosmetyczne fryzjerskie i prywatne medyczne odnośnie umowy o wywóz odpadów niebezpieczych,nie wylić ze śmieciami!i jeżeli dany zakład nie miał takowej umowy kara wynosi 10tyś zł! słyszal ktoś o tym?
Powrót do góry
Sylwia



Dołączył: 08 Gru 2016
Posty: 67

PostWysłany: Czw Gru 08, 2016 5:03 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sansei
Moderator


Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 774

PostWysłany: Nie Lut 20, 2011 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to państwo w państwie? Sanepid nic tylko przestrzeganie przepisów sprawdza, a już kto jakie przepisy ustalił - kogo się wybrało..... to pretensja nie do instytucji i tak często nie jest to kropka w kropkę wymaganie Wink
A przepisy są ogólnodostępne dla wszystkich i za darmo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 1+4 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum




Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group