Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
forum pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przekształcenie sklepu na pub

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ciekawy
Gość





PostWysłany: Czw Sty 13, 2011 11:25 pm    Temat postu: Przekształcenie sklepu na pub Odpowiedz z cytatem

Witam,

Mam następujące pytanie. Jakie muszę spełnić przepisy/wymagania sanepidu aby przekształcić sklep spożywczo - przemysłowy na pub/klub (miejsce gdzie mogą przyjść ludzi i wypić alkohol).

Będę wdzięczny o wyjaśnienie co muszę spełnić aby móc taki lokal otworzyć.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zośka
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 167

PostWysłany: Pią Sty 14, 2011 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niewielkie, ale może jakieś konkretne pytania?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ciekawy
Gość





PostWysłany: Pią Sty 14, 2011 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi mi porostu o to jakie przepisy sanitarne są wymagane aby otworzyć taki lokal. Na przykład czy wymagane są oddzielne WC dla personelu i klientów?

Czy muszą być osobne WC dla kobiet i mężczyzn?

Czy wymagane jest kilka umywalek?

Mam tu namyśli ogólne przepisy sanitarne, jeżeli zna ktoś stronke z takimi przepisami to poproszę o link
Powrót do góry
Zośka
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 167

PostWysłany: Pią Sty 14, 2011 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozporządzenie 852/2004 w sprawie higieny środków spożywczych, ustawa o bezpieczeństwie żywności i żywienia i inne... np rozp. MI w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytowanie.

musi być osobne WC dla personelu i klientów, można dla klientów zrobić koedukacyjne WC Smile

co do umywalek, to zależy co ma tam być podawane? tylko piwo? żadnych zapiekanek?
jeśli tylko piwo, to umywalka w każdym WC i 1 na sali sprzedaży...

zmywarko-wyparzarka do pokali, chyba że piwo będzie podawane w plastikach...

ogólne przepisy sanitarne (jak i wszystkie inne krajowe przepisy) można znaleźć na stronie: http://isap.sejm.gov.pl/, unijnych należy szukać na stronie: http://eur-lex.europa.eu/pl/index.htm

nie będzie tu nikt opisywał treści wszystkich przepisów, mogę odpowiedzieć na konkretne pytania...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 5+4 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum