Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
forum pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Od surowca do gotowej potrawy przy rozdzielnosci czasowej ?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Bezpieczeństwa Żywności i Żywienia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasienka09543
User


Dołączył: 13 Gru 2015
Posty: 1
Skąd: Podkarpacie

PostWysłany: Nie Gru 13, 2015 3:28 pm    Temat postu: Od surowca do gotowej potrawy przy rozdzielnosci czasowej ? Odpowiedz z cytatem

Witam, jestem nowa na tym forum i potrzebuję porady dotyczącej stworzenia procedury rozdzielności czasowej w przygotowaniu dań od surowca do gotowej potrawy. Lokal jest mały, nie ma miejsca na obieralnie itp, wszystko musi odbywać się w kuchni. Czy wogole coś takiego jest możliwe?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ana30
User


Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 4
Skąd: M.

PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 9:32 pm    Temat postu: Re: Od surowca do gotowej potrawy przy rozdzielnosci czasowe Odpowiedz z cytatem

kasienka09543 napisał:
Witam, jestem nowa na tym forum i potrzebuję porady dotyczącej stworzenia procedury rozdzielności czasowej w przygotowaniu dań od surowca do gotowej potrawy. Lokal jest mały, nie ma miejsca na obieralnie itp, wszystko musi odbywać się w kuchni. Czy wogole coś takiego jest możliwe?


również mam na naszym terenie mały lokal, w którym właściciel chciał produkowac dania od surowca do gotowej potrawy i to z takim menu, że prawie padłam jak to zobaczyłam.... ograniczyłam mu to w zakresie i uzasadnieniu do tego, że owszem może od surowca ale z zastrzeżeniem że warzywa/owoce muszą już być kupione czyste/myte, a na miejscu poddawane będa tylko krojeniu/szatkowaniuitp... poza tym mięso również pakowane (jestem również po konsultacji z naszym powiatowym weterynarzem który mówi że nie zaleca się mycia mięsa przed obróbką termiczną), które następnie może być przeznaczone do krojenia, panierki, przyprawienia i ostatecznie obróbki termicznej
oczywiście wszystko w rozdziale czasowym.... ta osoba w dokumentacji HACCP z mojego polecenia rozpisała procedurę rozdziału czasowego dosłownie co do godziny Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Bezpieczeństwa Żywności i Żywienia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum