Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
Opis Twojego forum

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

życie z nowym budżetem
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Aktualności
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kol
User

PostWysłany: Pią Lut 25, 2011 3:07 pm    Temat postu: życie z nowym budżetem Odpowiedz z cytatem

Witam proponuję porozmawiać na nowy temat
Jak wam się żyje w nowej sytuacji finansowej . My właśnie dostaliśmy budżet na 2011 ale tak naprawdę to na I kwartał 2011 bo tylko na te miesiące wystarczy. W sytuacji braku RDW nie wiem jak będzie można dalej funkcjonować?
Czy ktoś wie jak będzie wyglądać sprawa uruchamianie rezerwy ?? Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Sro Gru 07, 2016 11:11 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość

PostWysłany: Pią Lut 25, 2011 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat marnych budżetów na pewno nie jest nowy. Wszyscy raczej przechodzą to samo, a szefostwo pewnie czeka do końca budżetu co z tym fantem dalej zrobić. Co do rezerwy to nic konkretnego.
Powrót do góry
liszka
User

PostWysłany: Pią Lut 25, 2011 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno jeszcze coś konkretnego powiedzieć. Dyrekcja sonduje grunt. Zapowiedziała, że nie będzie lekko i należy spodziewać się wprowadzenia oszczędności. Obniżenie premii, obniżenie dodatku kontrolnego. Brak jednak mądrego co zrobić z Laboratorium. Po pierwsze zbyt wysokie zatrudnienie na obecną ilość badań. Ale teraz zwalniać jak być może za jakiś czas okaże się,że jesteśmy w administracji publicznej i trzeba przeprowadzić redukcję zatrudnienia o 10 % ? Sprawa jest zdaje się w Trybunale K. Po drugie jest chęć znalezienia dla wszystkich pracowników zajęcia i prowadzenia badań zleconych co jednak generuje koszty. Jak będzie zwrot przynajmniej kosztów własnych z budżetu to pół biedy. Jak w przeciągu paru miesięcy nie będzie to zabraknie pieniędzy nawet na badania nadzorowe.
Powrót do góry
Sansei
Moderator

PostWysłany: Pią Lut 25, 2011 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie ogólnie chaos i zero informacji, ludzie nic nie wiedza, dyrekcja nic nie wie, góra dyrekcji tez nic... reforma made in Poland.
Tylko straszą i tną kasę, a co gorsza nie ma wyjaśnień dla ludzi czemu już teraz zabiera się cześć kasy skoro ponoć pieniądze na płace miały być zagwarantowane, w dodatku już przecież zwolniono kilka osób, a ustawa o racjonalizacji jeszcze nie weszła w życie, czy się mylę?
Wszystko idzie w górę ceny żywności itp a u nas zamiast choć rewaloryzować zgodnie z inflacją (o czym nie ma co marzyć, by było choć o procent więcej czy równo) to jeszcze tną... wymagań w pracy dochodzi a przetrwać od wypłaty do wypłaty coraz trudniej... walnąć to wszystko o kant...
Powrót do góry
Agilent
Site Admin

PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co widze po wpisach na forum i z relacji bezposrednich z innymi pracownikami w stacjach w roznych woj. to jest stan zawieszenia i niewiedzy. Nawet dyrekcja nie wie na obecna chwile co bedzie dalej i jak to bedzie wygladalo. Reforma miala przynies oszczednosci a w tej chwili wyglada, ze to byl strzal w stope. Przyklad:
Zabrano nam oznaczenie X - mamy je wysylac do stacji Y.
Tylko, ze koszt oznaczenia X u nas to bylo 300 zl a koszt oszacowany przez stacje Y to 600 zl ... to gdzie ta oszczednosc? Podniosl sie raban i byl malenki bunt jak w krajach arabskich. Niestety GIS jest skuteczniejszy w gaszeniu takich akcji niz M. Kadafi i skonczylo sie na gaszacym pismie z wawy.
Brniemy dalej, bo jak by to teraz wygladalo, ze znow wyszlo jak wyszlo Smile Udajemy wiec, ze wszystko gra i aby do jesieni, zeby min. Kopacz mogla oglosic na wiecu wyborczym udana reforme.
Co do zwolnien to nie wiem jak w innych stacjach ale w czesci dyr. stara sie zatrzymac juz wyszkolony personel, bo pozniej trzeba szukac ludzi za marna kase i jest problem kadrowy. A patrzac na chaos i dynamike zmian to nidy nie wiadomo kiedy front sie zmieni i potrzeba bedzie wiecej ludzi. Trwa wiec ciche ukrywanie etatow. Przynajmniej do konca roku.
Co akurat w tym momencie jest posuniecem rozsadnym, bo lepiej zatrzymac kogos nawet jak sie teraz obija niz pozniej szukac na nowo. zwlaszcza w perspektywie otwarcia rynku pracy w Niemczech od maja.

User

PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja, z perspektywy pracownika laboratorium, nie mogę pojąć głębokiej filozofii oddawania całej zarobionej kasy. Przecież na cenę badania składają się również koszty odczynników, mediów, akredytacji itd. Jak nie zwrócą nam choćby 50% z badań zleconych to leżymy na całej linii. Nie będzie wtedy na badania nadzorowe i na tę całą akredytację. My już nie wiemy skąd weźmiemy kasę żeby zapłacić PCA za audit.

Ostatnio zmieniony przez Nella dnia Pon Lut 28, 2011 8:30 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Baśka co ma fajny biust
Pro User

PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jeśli nie dostaniemy zwrotu tych pieniędzy od wojewodów za wykonywane zlecenia z funduszu rzeczowego stacje nie bedą w stanie pokryć kosztów kontroli i badań nadzorowych. I wtedy dyrekcje będą wyciągać środki z budżetu płacowego, a to oznacza że będą uszczuplać nasze płace o to co sie jeszcze da uszczuplić, a potem pewnie zaczną jednak redukować zatrudnienie. Albo zaczniemy sie zadłużać jak szpitale, na co chyba jednak, aż takiego przyzwolenia władz nie będzie.

Cytat:
Podniosl sie raban i byl malenki bunt jak w krajach arabskich. Niestety GIS jest skuteczniejszy w gaszeniu takich akcji niz M. Kadafi i skonczylo sie na gaszacym pismie z wawy.

Myślę, że to nie GIS jest podobny do Kadafiego, ale to wojewódzcy inspektorzy nie są tak zdeterminowani jak Libijczycy. Mają więcej do stracenia Razz
Powrót do góry
Sansei
Moderator

PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się zastanawiam, czy to zgodne z prawem, by ze środków płacowych przeznaczać pieniądze na funkcjonowanie stacji?

Basiu popieram od wojewódzkich począwszy przez powiatowych aż do niektórych kierowników, wszyscy siedzą z łbami pospuszczanymi i czekają jak te durne owieczki na rzeź...(mając nadzieje, ze swój stołek utrzymają a co najwyżej wywalą parę osób, no i swych premii i płac nie stracą albo tylko w niewielkim zakresie mniej dostaną)
Powrót do góry
Agilent
Site Admin

PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak po prawdzie Sansei to co oni moga? W obecnej sytuacji pozostalo tylko czekanie
Moderator

PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tia, bo doprowadzili do takiej sytuacji, że teraz tylko czekają, powinni wcześniej działać... a i teraz nie jestem pewien, czy nie dało by się zrobić coś więcej... mam wrażenie, ze tam nikt nie walczy, nie sprzeciwia się, nie podaje innych pomysłów, tylko czekają co im wlepią i to biorą ciesząc się, ze coś maja, jakiś ochłap.
Powrót do góry
liszka
User

PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sansei napisał:
Tak się zastanawiam, czy to zgodne z prawem, by ze środków płacowych przeznaczać pieniądze na funkcjonowanie stacji? ....

Przesunięcia z płac na rzeczówkę jest jak najbardziej dopuszczalne. Zabronione jest w druga stronę Twisted Evil To co pisałem wcześniej o braku pieniędzy na badania nadzorowe, z tego powodu, jest tylko rozważaniem teoretycznym. Jak zabraknie pieniędzy inspektor może ciąć po płacach/etatach. Chyba żaden co chce pozostać na stołku nie dopuści aby nie było żadnych funduszy na działalność statutową.
Powrót do góry
pracownik psse
Gość

PostWysłany: Pon Lut 28, 2011 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sansei napisał:
Tia, bo doprowadzili do takiej sytuacji, że teraz tylko czekają, powinni wcześniej działać... a i teraz nie jestem pewien, czy nie dało by się zrobić coś więcej... mam wrażenie, ze tam nikt nie walczy, nie sprzeciwia się, nie podaje innych pomysłów, tylko czekają co im wlepią i to biorą ciesząc się, ze coś maja, jakiś ochłap.

może u Was jest cisza bo u mnie (stacja powiatowa) - od połowy zeszłego roku idą pisma do wojewody i WSSE (Dyrekcja i związki w tym roku zaczęły coś działać), a obecnie zaatakowaliśmy GIS i ministerstwo - skutek - podobno dzisiaj Główny się ruszy w tej sprawie, aby uruchomić te "rezerwy".

Warszawa nie miała pojecia co się dzieje na dole - myśleli, że te pieniądze sa dla nas ekstra i jak dadzą je w III kwartale to sobie kupimy te marmury itd

mam nadzieje że coś zrobią bo inaczej to pod koniec marca zapraszam na wyjazd do Warszawy na protestację uśwwiadamiającą - inaczej laby zostaną zlikwidowane - konkurencja wejdzie w naszych Klientów i po ptakach w czerwcu nie będzie już do czego wracać.

u nas nie ma mowy o zabieraniu kasy z pencji - z czego zabierać jeżeli ludzie w styczniu otrzymali na rękę koło 1350 zł ? (młodszy asystent).

a nauczyciele znowu swoje wywalczyli w budżecie a my siedzimy i na forum gadamy gdzie nikt nic nie wie - jak zawsze

pozdrawiam wszystkich pracowników może kiedyś ktoś sie obudzi ze związków i zacznie walczyć o nas bo inaczej i tak wyginiemy ja dinozaury Sad
Powrót do góry
Sansei
Moderator

PostWysłany: Pon Lut 28, 2011 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to u was ładnie, u mnie nic takiego się nie działo, a związki powinny się dogadać ze wszystkich stacji i tak atakować.
Co do zabierania kasy z pensji to nie chodziło mi o uszczuplanie i tak już głodowej podstawy ale o zabieraniu procentów z premii czy dodatku.
Ogólnie góra to jak zwykle nie ma pojęcia o dole, dla nich kasy starcza i są zadowoleni, a że niektórzy powiatowi boją się coś pisnąć o brakach to i skąd oni mają wiedzieć, zresztą wszystko zależy jak się umie przedstawić te braki, bo powiedzieć, ze brakuje to każdy może i za pewne od kilku lat tak stwierdzają(do czego góra mogła już przywyknąć i nawet na to nie reaguje), ale pokazać konkretnie jak bardzo brakuje i jakie są potrzeby itp. to już nie każdy to robi ale to pisałem już wyżej
Powrót do góry
kol
User

PostWysłany: Pon Lut 28, 2011 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawda jest taka że zapis w ustawie o finansach publicznych nas tylko pogrążył - dając nam możliwość zarabiania zabrał pieniążki zarobione z RDW. Nie wiem czy nie lepiej było od razu powiedzieć że nie możemy robić zleconych.
Bo jak teraz to wygląda ? Robić zlecone nie ma za co. Zrezygnujemy ze zleconych to stracimy bezpowrotnie klientów a i tak na utrzymanie stacji z badaniami nadzorowymi nie wystarczy.
Mam poważne obawy że wojewódzkie nie są w tak fatalnej sytuacji a to (niestety) one mają kontakty z wojewodami i GIS. Stacje laboratoryjne powinny się zjednoczyć w działaniu. Inaczej nie mamy szans
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Sro Gru 07, 2016 11:11 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tt
Gość

PostWysłany: Pon Lut 28, 2011 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gadamy, gadamy, i g...no z tego mamy. Mówicie tu na forum o nauczycielach (którzy są - nota bene - niezadowoleni) a oni zarabiają 2 razy wiecej od nas, i to za 2 razy mniej godzin. Wiekszość tu, na forum - łącznie ze mną, tylko umiemy gadać, piep...rzyć bzdury - a kiedy to pracownicy inspekcji strajkowali (przepraszam: chociażby protestowali, i to nie dzisiaj czy kilka lat wcześniej - ale wogóle w historii, kiedy protestowali ???????????????????????????????????????
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Aktualności Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 2+4 =

Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach