Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
forum pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak wycisnąć wiecej z tego lokalu?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Pon Lut 28, 2011 1:14 pm    Temat postu: Jak wycisnąć wiecej z tego lokalu? Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie
To mój pierwszy post dlatego proszę o wyrozumiałość.
Mam problem z zaakceptowaniem zmian w już działającym lokalu gastronomicznym.
Może najpierw zacznę od opisu lokalu.
Jest to nieduży lokal w którym używamy naczyń wielorazowych i podajemy nastepujace grupy produktów
kawa herbata
ciasta
desery lodowe
napoje
alkohol
przekąski w postaci sałatek i sandwichy
koktajle owocowe i soki ze świeżych owoców.

Na załączonym planie przedstawiłem jak wygląda nasz lokal z podziałem na stanowiska pracy i kluczowe miejsca


Z racji konieczności zwiększenia ilości miejsc siedzących (obecnie 4 stoliki) chcielibyśmy doprowadzić do zmiany miejsca mycia naczyń czyli stanowiska 4 i jednocześnie skracając bar otrzymamy dodatkowe miejsce dla klientów. Obecnie na stanowisku 5 (mycie owocow) funkcjonuje rozdzielacz czasowy. Czyli rano przed otwarciem owoce są myte następnie po dezynfekcji stanowiska w tamtym miejscu przygotowujemy tosty. Moglibyśmy zrezygnować z tego rozdzielacza czasowego na robienie tostów na rzecz przeniesienia zmywaka tam. Niestety Sanepid nie zgadza się na to ze względu na to że musimy mieć osobne stanowisko mycia owoców (czemu nie może być to na stanowisku nr 1?) oraz ze względu na to że nie może być w jednym pomieszczeniu szafa pracownicza ze zmywakiem. Czy Waszym zdaniem nic nie da się zrobić? Może jakoś inaczej to wszystko ułożyć żeby zagrało. Czy naprawdę w lokalu 37m potrzebne są aż 4 zlewy i jak to jest że w centrach handlowych funkcjonują wyspy na których jest jeden zlew nie ma żadnego zaplecza a grupy produktowe mają bardzo podobne do naszych wraz z owocami? Będę wdzięczny za pomoc

Doprecyzowałem temat, bo w tym dziele mamy głównie prośby o dorady czy pomoc, a w temacie należy choć trochę podać/przybliżyć rodzaj problemu. Możesz jeszcze go zmienić sam jak ja nie uchwyciłem tego co chciałeś.
Moderator
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 2+3 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum