Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
forum pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

sprawdzanie wag

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Badania Żywnośc i Przedmiotów Użytku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aktynowiec
User


Dołączył: 25 Maj 2015
Posty: 1

PostWysłany: Pon Maj 25, 2015 11:13 pm    Temat postu: sprawdzanie wag Odpowiedz z cytatem

Właściwie ten temat pasowałby do różnych działó ale piszę go tutaj.
W moim kochanym Confused sanepidzie ma pojawić się instrukcja dot. spójności pomiarowej. W niej zgodnie z ILAC-G8 jest 5 przypadkó okreśłaenia zgodności.
I teraz moje pytanie dot. sprawdzania wag. Jakie przyjąć granice dopuszczlane. Dla odważników zgodnie z Rozp. Min. Gosp., Pracy i Polit. Społ. z 12.06.03 r. Dz.U nr 115 poz. 1083 i 1084 (potem było nowe wydanie ale nie wnosiło w tej sprawie żadnych zmian) czy granice dla różnych klas wag zgodnie zgodnie z Rozp. Min. Gosp., Pracy i Polit. Społ. z 03.10.03 r. Dz.U nr 183 poz. 1790 i 1791 (nie pamiętam czy potem była jakaś nowelizacja).
Sytuacja jest taka. Mam wagę klasy I, z podziałką legalizacyjną e = 1 mg i odważnik 100 mg klasy F1. Ze wzorcowania odważnika wyszło, że ma załóżmy 100,02 mg. No i teraz jakie przyjąć granice. Bo tak zgodnie z Rozp. dot. odważników powienem założyć, że odważnik będzie się mieścił w granicach 100,02 +/- 0,05 mg. A biorąc pod uwagę Rozp. dot. wag to klasa I w zakresie od 0 do 50 000 e i w normalnym użytkowaniu to błąd wynosi +/- 0,5 e * 2 czyli w moim przypadku 1 mg. A zatem 100,02 +/- 1 mg (to raczej dużo).
A może oba błędy należy uwzględnić. I jak jeszcze uwzględnić niepewnosci ze wzorcowania wagi i odważników?

Ma ktoś jakiś pomysł?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krystian443a
User


Dołączył: 23 Sie 2018
Posty: 5

PostWysłany: Czw Sie 23, 2018 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym nigdy nie byłem dobry,więc nie mogę panu w tym pomóż.

_________________________________________
hotel kołobrzeg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Badania Żywnośc i Przedmiotów Użytku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 2+2 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum