Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
Opis Twojego forum

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

To be or not to be ... a laborant assistant

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Praca
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
surivitna
User

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 5:48 pm    Temat postu: To be or not to be ... a laborant assistant Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie
Po skontaktowaniu się z adminem forum, postanowiłem założyć nowy temat, dotyczący procesu poszukiwania pracy Smile
Najpierw trochę o sobie napiszę Smile Już od 3 miesięcy szukam pracy w zawodzie laboranta/chemika, ukończyłem studia na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza, wydział Chemii i dopiero teraz wiem jak to jest szukać pracy związanej z wykształceniem chemicznym. Tak, czy inaczej domyślam się, że moje 3 miesiące nie robią na nikim wrażenia, bo pewnie niejeden już absolwent szukał dłużej... Wysyłam dokumenty na każde nowe ogłoszenie związane z chemią, oczywiście szukam w gazetach oraz (właściwie przede wszystkim) w Internecie, a tu nikt się nie odzywa. Na nikim nie robi wrażenia to, że ukończyłem studia z wynikiem bardzo dobrym, nikogo nie interesuje to, co mogę danej firmie zaoferować, będąc jej pracownikiem. Nie jest też tak, że jestem bez osiągnieć, bo uczestniczyłem nawet w kilku konferencjach chemicznych. Z tego, co czytam, a czytam wiele na temat rynku pracy, standardem staje się uczestniczenie w kursach podyplomowych, ale na to trzeba mieć przeznaczone finanse. Rozumiem to, że firma woli zatrudnić doświadczonego pracownika, niż młodego od razu po studiach, ale należałoby też pamiętać, że właśnie o zdobycie doświadczenia nam absolwentom właśnie chodzi. Osobiście nie czuję się gorszy i wiem na ile mnie stać, ale moje umiejętności są przez wielu pracodawców niedoceniane, tak sądzę.
Zdaję sobie również sprawę z tego, że należy ten okres poszukiwań przeczekać i nie załamywać się przede wszystkim. Łatwo się tak pisze, ale trudniej to wykonać Smile
Póki co, nie poddaję się i będę walczył dalej Smile
Zostaje jeszcze sprawa związana z podjęciem pracy w innym zawodzie mimo, że moim założeniem było znaleźć się na stanowisku laboranta. Nie wiem właśnie jak na taki rozwój sytuacji patrzyłby przyszły pracodawca, kiedy to załóżmy kilka mieścięcy pracowałbym na innym stanowisku w innym zawodzie, a on nosiłby się z zamiarem zatrudnienia mnie, chodzi mi o utratę umiejętności i wiedzy wraz z upływem czasu.
Jeżeli ktoś z zainteresowanych tym tematem, miałby jakiekolwiek swoje zdanie, uwagi lub doświadczenia związane z tym, co napisałem, proszę śmiało, sam się może czegoś jeszcze dowiem, jak szukać, gdzie szukać, co robić.
Pozdrawiam Smile

P.S. Jak wygląda sprawa z ewentualnym zarejestrowaniem się w Urzędzie Pracy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 9:36 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Agilent
Site Admin

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze stażu mogą skorzystać osoby bezrobotne zamierzające zdobyć nowe kwalifikacje lub umiejętności zawodowe poprzez praktyczne wykonywanie zadań zawodowych na stanowisku pracy według ustalonego programu uzgodnionego pomiędzy starostą, pracodawcą i bezrobotnym, który musi spełnić jeden z następujących warunków:

* wiek do 25 lat ( decyduje data urodzin);
* wiek do 27 lat ( decyduje data urodzin) będące w okresie 12 m-cy od dnia określonego w dyplomie, świadectwie lub innym dokumencie poświadczającym ukończenie szkoły wyższej.

Wiecej na stronach Urzędu pracy np: http://www.pup.gorzow.pl/index.php?s=8

Semi-pro User

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurde, az boje sie pomyslec co bedzie ze mna po ukonczeniu studiow. dlaczego panstwo polskie nie potrafi zorganizowac miejsc pracy dla ludzi z wyksztalceniem wyzszym? dla mnie to po prostu kurestwo, zeby mlody wyksztalcony czlowiek borykal sie z problemami socjalnymi. i jak tu nie wyjezdzac za granice? a te pajace Kaczynscy ciagle jeden przez drugiego pieprza o tym, ze spada bezrobocie.

Nedza. matko jak ja nie nawidze rzadzacych... nic nie robia, sa po podstawowce (niektorzy) i zarabiaja kupe kasy

ZA NIC !!!!!!!!!!!!

PRECZ Z TAKA POLSKA!!!!!!

no to moje wypociny co do tematu

surivitna
User

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to widzę trochę inaczej, otóż powinno się ograniczyć nabór na uczelnie 'produkujących' notorycznie bezrobotnych, a zwiększyć nabór na uczelnie 'atrakcyjne' pod względem kształcenia. Edukacja powinna dostosowywać się do potrzeb rynku pracy.
Powrót do góry
Agilent
Site Admin

PostWysłany: Czw Wrz 27, 2007 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukasz napisał:
kurde, az boje sie pomyslec co bedzie ze mna po ukonczeniu studiow. dlaczego panstwo polskie nie potrafi zorganizowac miejsc pracy dla ludzi z wyksztalceniem wyzszym?
To nie jest moze scisle temat watku ale wydaje mi sie, ze panstwo nie ma obowiazku zapewniania wszystkim pracy (niezaleznie od wyksztalcenia).
Po to jest wolny rynek aby sam regulowal kto jest potrzebny a kto niekoniecznie. Gdyby bylo tak jak piszesz i wszyscy by konczyli np. pedagogike to co? Na co komu kila milionow pedagogow?

lukasz napisał:

dla mnie to po prostu kurestwo, zeby mlody wyksztalcony czlowiek borykal sie z problemami socjalnymi. i jak tu nie wyjezdzac za granice? a te pajace Kaczynscy ciagle jeden przez drugiego pieprza o tym, ze spada bezrobocie.
...bo spada.
Przynajmniej w statystykach. Ale ine da sie ukryc, ze po wielkiej fali emigracyjnej troche sie poluzowalo na krajowym rynku pracy.

lukasz napisał:

Nedza. matko jak ja nie nawidze rzadzacych... nic nie robia, sa po podstawowce (niektorzy) i zarabiaja kupe kasy
ZA NIC !!!!!!!!!!!!
PRECZ Z TAKA POLSKA!!!!!!
no to moje wypociny co do tematu
Spokojnie Smile
To tylko watek o pracy...

Semi-pro User

PostWysłany: Czw Wrz 27, 2007 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem, ale ten temat uwazam za drazliwy Smile
Agilent
Site Admin

PostWysłany: Czw Wrz 27, 2007 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma sie co denerwowac tylko trzeba podejmowac kroki, ktore pozwola ci za rok uniknac stresow.
Pomysl o jakiejs dobrej podyplomowce juz teraz. Wiem, ze sie tak da, bo sam konczylem pierwsza jak bylem na 5 roku.
W ten sposob jestes jak by "rok do przodu". Ale wczesniej warto sie rozejrzec po rynku kto jest poszukiwany...

User

PostWysłany: Pon Paź 01, 2007 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli lukasz jesteś na chemii to powiem Ci, że jest popyt na BHP i kontrolerów jakości, jeśli chodzi o te podyplomówki Smile Studia po studiach studiami poganiane...
Powrót do góry
Agilent
Site Admin

PostWysłany: Pon Paź 01, 2007 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chemia budowlana tez chyba dobrze stoi
Semi-pro User

PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie jestem na kierunku chemia tylko ochrona środowiska, ale wydział chemii
surivitna
User

PostWysłany: Czw Paź 04, 2007 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą, tak myślę, że jakby powstał dział 'szukam pracy' na tym forum, to pewnie byłby najczęściej odwiedzanym działem w celu pozostawienia swojej wiadomości przez użytkownika. Jak coś to ja się piszę jako pierwszy w tym dziale Smile
Powrót do góry
Agilent
Site Admin

PostWysłany: Pią Paź 05, 2007 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tzn masz na myśli całkiem oddzielny dzial "Sukam pracy" czy topic przyklejony np. w watku Praca (tzn w tym tutaj)
Jestem otwarty na ewentualne sugestie.

User

PostWysłany: Pon Paź 08, 2007 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Forum Forum SANEPID Strona Główna -> Praca -> Szukam pracy i podobnie np. ... -> Zatrudnię, wiele osób z tego korzysta chociażby na laboratoria.net.pl (dla przykładu podałem), a co najlepsze dział ten pewnie jest najczęściej odwiedzanym działem, mam na myśli 'szukam pracy' Smile
Powrót do góry
kucharka
Gość

PostWysłany: Pią Maj 09, 2008 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapraszam do gastronomii tu zawsze ludzi brakuje hehe , użeralibyście sie z Waszymi koleżankami , zobaczylibyście jak to wygląda z naszej strony
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 9:36 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
:):)
Gość

PostWysłany: Pią Maj 09, 2008 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram zapraszam do kuchni ,u nas chłopak po administracji myje gary a laska po pedagogice jest kelnerką i chłopaki po zawodówkach po dupie ją klepią jak ich obsługuje licząc na napiwek faceci maja kasy jak lodu bo nie tracili czasu na bzdurne studia a kręcili interesy hahha , zgadzam się z kucharka ,zobaczylibyście jak to jest podczas kontroli hehehe
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Praca Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 4+3 =

Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach