Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
forum pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kał zwierzęcy - zarażenie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Mikrobiologia i Parazytologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotr2010
Gość





PostWysłany: Pon Lis 08, 2010 3:13 pm    Temat postu: Kał zwierzęcy - zarażenie Odpowiedz z cytatem

Czy jeśli sznurówka buta "wpadnie" do kału np. psiego, ptasiego, itp., a potem dotknie się jej ręką, tą ręką ubrania, potem ktoś dotknie tego ubrania i potem ust, to się może czymś zarazić?

Mam taki problem, że kiedyś tak "narobił" mi na głowę, wytarłem włosy chusteczką, ale mogłem potem dotknąć tą chusteczką, czy rękami po tym kale ubrania. Zastanawiam się, czy ktoś się mógł/może zarazić jeśli dotknie tego ubrania.

Kilka razy miałem też sytuację, jak opisałem, że sznurówka "wpadła" (i może ją "przydeptałem") mi do jakiegoś kału. Musiałem ją potem zawiązać, ale potem mogłem dotknąć ubrania, czy ktoś się może zarazić?

Już dostaję od tego świra...
Powrót do góry
Mona
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 149

PostWysłany: Wto Lis 09, 2010 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Życie jest śmiertelną chorobą przenoszoną drogą płciową.
Był film o takim tytule, ale to hasło odpowie panu na pana problemy. Żyjemy zanurzeni w oceanie mikroorganizmów. One są wszędzie, niektóre w środku, w nas, nawet z nami zaprzyjaźnione, niektóre czekają tylko chwili osłabienia gospodarza, żeby nas dopaść.
Oczywiście odchody wszelkiego rodzaju (nie tylko psie, wszystkich zwierząt, np. ptasie, ale także ludzkie) występujące w środowisku są szczególną "bombą" bakteryjną a także zawierającą inne niebezpieczne składniki np. pasożyty. Zarazić możemy się nie tylko poprzez przeniesienie zanieczyszczenia np z ubrudzonych rąk do ust, ale także np. wdychając powietrze w którym drobinki tych odchodów się unoszą. Takie życie.

Co możemy robić? Często myć ręce i unikać zanieczyszczonych miejsc.
Z życzeniami zdrowia:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sansei
Prawa ręka Admina


Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 1020

PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pięknie napisane, ale można dostać szału po takim opisie, zwłaszcza jak ktoś już wykazuje początki paranoi Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marek4591
User


Dołączył: 26 Sie 2018
Posty: 3

PostWysłany: Nie Sie 26, 2018 8:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba nie ma nic gorszego niż te zarażenie według mnie.
____________________________________
wózki widłowe spalinowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Mikrobiologia i Parazytologia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 4+3 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum