Autor Wiadomość
Gość
PostWysłany: Czw Lip 16, 2009 8:05 am    Temat postu:

oczywiście, że tak!
Wg Rozporządzenia (WE) Nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie higieny środków spożywczych, załącznik II rozdział IX pkt 4: muszą istnieć odpowiednie procedury, aby zapobiec dostępowi zwierząt domowych do miejsc, gdzie żywność jest przygotowywana, przetwarzana lub składowana.
W nowelizacji do ustawy o bezpieczeństwie żywności wprowadzono obowiązek posiadania przez zakład procedur dotyczących wstępu osób niewidomych z psem przewodnikiem - ale musi być zapewnione bezpieczeństwo żywności - czyli psa powinno się izolować od środków spożywczych.
To jedyne odstępstwo.

W innym wypadku zwierzęta są w zasadzie jak szkodniki - stwarzają takie samo zagrożenie...
gusia
PostWysłany: Sro Lip 15, 2009 10:16 pm    Temat postu:

hmmm czy tak samo wyglada sprawa trzymania kota w kawiarni?
Grave Digger
PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 3:52 pm    Temat postu:

Zgodnie z § 9 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 17 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnych, jakim powinny odpowiadać zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu i odnowy biologicznej (Dz.U. 2004 nr 31 poz. 273) niedopuszczalne jest wprowadzanie zwierząt do zakładu, więc niestety będziesz musiał swojego psa trzymać gdzie indziej.
Sansei
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 9:35 pm    Temat postu:

Tu chyba lepszy dział, moze ktoś zauważy. Jeśli jeszcze aktualne.....
szymonm21
PostWysłany: Czw Lis 22, 2007 10:03 am    Temat postu: Przepisy, a pies w salonie fryzjerskim.

witam wszystkich chciałbym sie dowiedziec pewna rzecz ! prowadze salon fryzjerski i chce sie dowiedziec czy jest jakis przepis w sanepidzie który mówi o tym ze nie można trzymac w takim salonie psa? mam labradora i niemam z kim go zostawiac przez caly dzien i chce go brac ze soba do pracy ale niewiem wlasnie czy sanepid nie bedzie sie czepial o to?? z góry dziekuje za odpowied i pozdrawiam


Szymon

Zmodyfikowałem tytuł, bo zpoprzedniego za mało wynikało -był zbyt ogólny. Proszę o lepsze precyzowanie nazw tematów!
Moderator


Załóż bezpłatnie forum phpbb2 lub phpbb3 na Forumoteka.pl


Forumoteka.pl to jedna z najstarszych platform oferująca bezpłatne fora dyskusyjne. Do tej pory założono na niej blisko 700 for, na których znajduje się ponad 60 tys. tematów. Użytkownicy napisali tutaj już blisko milion postów! Tym samym platforma jest znakomitym miejscem m.in. do wyrażania swoich opinii czy też stała się narzędziem do marketing szeptany.

Przeczytaj najnowsze artykuły:

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #6

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #5

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #4


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group