Autor Wiadomość
ilan
PostWysłany: Czw Maj 14, 2009 11:23 am    Temat postu:

Popieram przedmówcę. Poza rozporządzeniem MZ w sprawie zakładów fryzjerskich, kosmetycznych itd. polecam jako lekturę:
rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. nr 75, poz. 690 z późniejszymi zmianami) - przy opiniowaniu projektów to rozporządzenie też jest brane pod uwagę.
oraz
Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. 2003 nr 169 poz. 1650 z późniejszymi zmianami) jeżeli masz zamiar zatrudniać pracowników.
Poza tym jeżeli jest to piwnica to musisz mieć zgodę wojewódzkiego inspektora na prowadzenie takiej działalności (rozporządzenie w sprawie warunków technicznych).
JA
PostWysłany: Wto Maj 12, 2009 6:39 pm    Temat postu:

W cytowanym przez Ciebie rozporządzeniu MZ jak najbardziej są zawarte wymagania odnośnie tego rodzaju działalności. Poczytaj je jeszcze raz. Tym razem uważniej Wink
Slonko
PostWysłany: Pon Maj 11, 2009 1:29 pm    Temat postu: Gabinet masażu

Witam,
Chcę otworzyć własny gabinet masażu (zabiegi pielęgnacyjne i terapeutyczne). "Na oku" mam lokal usytuowany w piwnicy (status ma lokalu usługowego). Po przeczytaniu setek już informacji na różnych stronach mam taki mętlik w głowie, że już chyba nawet nie wiem jak się nazywam, a na pewno już nie wiem, czy w takim lokalu mogę prowadzić taki gabinet. W związku z tym moja PRZEOGROMNA prośba o informację, czy gabinet może mieścić się w tego rodzaju pomieszczeniu (dodam, że nie jest ono zbyt małe bo ok. 30mkw.), czy będę musiała "współpracować" z Sanepidem, czy jest jakiś "kruczek", który mi tego zaoszczędzi. W ROZPORZĄDZENIU MINISTRA ZDROWIA z dnia 17 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnych, jakim powinny odpowiadać zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu i odnowy biologicznej (Dz. U. z dnia 27 lutego 2004 r.) nie ma żadnych obostrzeń tego rodzaju, ale napotykam sprzeczne informacje w internecie na ten temat.
Z góry dziękuję za wszystkie informację i porady.

Pozdrawiam,
Slonko


Załóż bezpłatnie forum phpbb2 lub phpbb3 na Forumoteka.pl


Forumoteka.pl to jedna z najstarszych platform oferująca bezpłatne fora dyskusyjne. Do tej pory założono na niej blisko 700 for, na których znajduje się ponad 60 tys. tematów. Użytkownicy napisali tutaj już blisko milion postów! Tym samym platforma jest znakomitym miejscem m.in. do wyrażania swoich opinii czy też stała się narzędziem do marketing szeptany.

Przeczytaj najnowsze artykuły:

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #6

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #5

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #4


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group