Autor Wiadomość
Sansei
PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 2:04 pm    Temat postu:

Ja tylko przeniosłem, nie ingerowałem w sam tytuł tematu Wink
KD
PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 12:38 pm    Temat postu:

"Bierząca" woda - tytuł tematu...rewlacja. Panie moderatorze Wink
KD
PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 12:37 pm    Temat postu:

"Bierząca" woda - tytuł tematu...rewlacja. Panie moderatorze Wink
ilan
PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 11:41 am    Temat postu:

Ludzie !!! Nie komplikujcie sobie życia.
Najważniejsze jest zdanie osoby, która będzie chodzić na kontrole do takiego obiektu. To co ona powie (jeżeli w ogóle powie) jest święte - a najlepiej mieć to na piśmie (np. uzgodnienie projektu).
Prosta sprawa - idziesz albo dzwonisz do takiej stacji nie podając danych i pytasz do skutku.
Żaden prawnik nie jest tu potrzebny. Wystarczy upór.
anka
PostWysłany: Sob Maj 23, 2009 4:06 pm    Temat postu:

http://www.biznesforum.pl/budka-typu-fast-food-vt38414.html a może warto zastanowić się poważnie nad rozpoczęciem tego typu działalności, albo poradzić się prawnika, który chyba najlepiej odnajdzie się w gąszczu zawiłych przepisów...bo ustawy ustawami, a zawsze jednak są jakieś warunki specjalne czy odstępstwa, o których nie każdy wie...tylko pytanie właśnie kto wie Wink pozdrawiam i powodzenia
Sansei
PostWysłany: Pią Maj 22, 2009 10:04 pm    Temat postu:

Proszę nie generalizować. Owszem są czarn owce i najgorzej jak są to osoby, które mają kontakt z petentem, bo psują wizerunek całej instytucji. W większości są to osoby już "ze zbyt długim stażem" Wink Młodzi w większości przejawiają całkiem inne postawy, niestety im jeszcze brak doświadczenia. Co do postawy biurokratycznej..... hmm niestety miało być mniej biurokracji, a w ostatnich miesiącach powstaje coraz więcej papierologii... nas też to dobija, bo zamiast wykonywac konkretne zadania, toniemy w papierach, nie mówiąc już o "dpoasowywaniu" teorii wymyślonych przez "znaffców zza biurka" do faktycznie panujących realiów. Kończąc OT, proponował bym się udać do najbliższejpowiatówki i samemu podpytać, może nie będzie tak źle i nie trafiu się na postkomunistyczny relikt, czego życzę. Pamiętaj, nie musisz przecież odrazu podawać swoich namiarów, a spytać sietylko niejako czysto hipotetycznie Wink
anka
PostWysłany: Pią Maj 22, 2009 8:26 pm    Temat postu:

proponuję lekturę na stronie: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3143394&start=60 ludzie wzajemnie sobie doradzają jak załatwić wszelkie formalności i gdzie szukać ewentualnie pomocy, i o zgrozo w sanepidzie niestety za wiele się nie dowiesz (nie obrażając nikogo)... niestety najlepiej polegać na sobie i swojemu uporowi, dużo szukać i pytać w internecie i wśród znajomych.
wiele osób skarży się na działalność sanepidu pod względem informacji (osoby pracujące tam wykazują typowo biurokratyczną, antyspołeczną pozę) i często odsyłają samych zainteresowanych do internetu (możliwe że właśnie z braku wiedzy), sama pracowałam na tzw. budżetówce, i wiem jak to wygląda, większość pracujących osób w tego typu instytucjach stara się jak najszybciej spławić potencjalnego petenta, a przecież nie o to chodzi...przecież osoby tam pracujące też mają dostęp do internetu i skoro np. nie wiedzą to mogą poszukać, a nie odsyłać. osoba która chce założyć własną działalność nie musi się znać na wszystkim, ale widocznie w Polsce musi, bo inaczej to wszyscy będą ją kopać w 4litery.pozdrawiam i życzę powodzenia
ilan
PostWysłany: Sro Maj 20, 2009 10:45 am    Temat postu:

Co do wody to spotkałem się z rozwiązaniem polegającym na zakupie dużych (chyba 5 litrowych) baniaków wody przeznaczonej do spożycia dostępnych w sklepach. Musisz pamiętać żeby mieć kwity potwierdzające miejsce zakupu takiej wody (paragon, faktura) - do wglądu dla kontroli. To dotyczyło wody do procesu technologicznego (produkcja żywności). Pozostaje jeszcze problem ciepłej wody. Też powinna być dostępna w przyczepie.
Co do ubikacji to musisz się dogadać z sanepidem z twojego miasta. Teoretycznie, według przepisów musisz mieć kibelek w przyczepie.
A tak na koniec to proponuje telefon albo wizytę w stacji w sanepidzie i porozmawianie.
Sansei
PostWysłany: Pią Maj 15, 2009 3:19 pm    Temat postu:

Przeniesione do bardziej odpowiedniego działu. Może tu ktoś szybciej odpowie.
kasia_1985@vp.pl
PostWysłany: Czw Maj 14, 2009 1:20 pm    Temat postu: woda bierząca czy w baniaku - przyczepa gastronomiczna

Witam
Czy w przyczepie gastronomicznej, umiejscowionej na wyciągu narciarskim wystarczy woda z dużego baniaku? Czy taki baniak jest dozwolony? Woda pobierana z jednego źródła przebadanego przez Sanepid. Nie ma możliwości podłączenia do wody bieżącej, co wtedy nie otwierać punktu gastronomicznego.
Czy wystarczy 1 toy toy dla klientów przy takiej przyczepie? Jakie są przepisy w sprawie WC? Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie


Załóż bezpłatnie forum phpbb2 lub phpbb3 na Forumoteka.pl


Forumoteka.pl to jedna z najstarszych platform oferująca bezpłatne fora dyskusyjne. Do tej pory założono na niej blisko 700 for, na których znajduje się ponad 60 tys. tematów. Użytkownicy napisali tutaj już blisko milion postów! Tym samym platforma jest znakomitym miejscem m.in. do wyrażania swoich opinii czy też stała się narzędziem do marketing szeptany.

Przeczytaj najnowsze artykuły:

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #6

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #5

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #4


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group