Autor Wiadomość
wogo
PostWysłany: Pon Sie 17, 2009 7:54 pm    Temat postu:

Sugeruję lekturę ciekawego artykułu:

http://www.sciaga.pl/tekst/80495-81-zasady_higieny_w_gabinecie_kosmetycznym/

oraz przepisu:

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2004/0273.htm

A poza tym: proponuję zlecić projekt zakładu kosmetycznego i fryzjerskiego, dopilnować aby projektant uzgodnił projekt pod względem spełnienia warunków sanitarnohigienicznych z miejscowym sanepidem lub rzeczoznawcą [pieczątka na projekcie, ew. opinia], policzyć ile i gdzie w zaopiniowanym projekcie jest umywalek, zlewów itp. Ilość wynikać będzie z zakresu świadczonych usług, ilości pomieszczeń, stanowisk itp.
Odnośnie drugiego problemu, to nie widzę przeszkód i powodów, aby poczekalnia i manicure lub stanowiska fryzjerskie znajdowały się w oddzielnych pomieszczeniach. Kto ma inne zdanie, polecam film "Stalowe Magnolie".
Karolina
PostWysłany: Pon Sie 17, 2009 4:55 pm    Temat postu: gabinet fryzjersko - kosmetyczny

Witam,

moje pytanie odnosi się do wymaganej ilości umywalek i zlewów w gabinecie świadczącym usługi w zakresie fryzjerstwa i manicure. Przypuśćmy że stanowiska fryzjera i manicure zlokalizowane są na jednej sali. Przy fotelach fryzjerskich instaluję zlew - do mycia włosów, ich farbowania. Czy zaś przy stanowisku manicure wymagane jest zainstalowanie umywalki celem umycia rąk przez pracownika przed każdym kolejnym klientem, oraz czy towarzyszyć temu stanowisku musi zlew, w którym narzędzia myte są przed oddaniem ich do sterylizacji. Czy te wymogi są konieczne i gdzieś unormowane?
Kolejne pytanie dotyczy innego przypadku, gdy każde z usług posiada swoje pomieszczenia. Czy pokój z manicure musi być oddzielony od poczekalni drzwiami, czy też może być na nią otwarty?

Będę wdzięczna za odpowiedź,
Karolina


Załóż bezpłatnie forum phpbb2 lub phpbb3 na Forumoteka.pl


Forumoteka.pl to jedna z najstarszych platform oferująca bezpłatne fora dyskusyjne. Do tej pory założono na niej blisko 700 for, na których znajduje się ponad 60 tys. tematów. Użytkownicy napisali tutaj już blisko milion postów! Tym samym platforma jest znakomitym miejscem m.in. do wyrażania swoich opinii czy też stała się narzędziem do marketing szeptany.

Przeczytaj najnowsze artykuły:

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #6

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #5

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #4


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group