Autor Wiadomość
Kamilos77
PostWysłany: Wto Maj 11, 2021 10:20 am    Temat postu:

No konie mają to do siebie, że wydzielają zapach. Może zaproponować sąsiadom dobry pastuch dla koni, żeby nie chodziły po całej posesji Smile Smile
aga.szcz
PostWysłany: Pon Sie 31, 2009 5:13 pm    Temat postu:

jutro uderzam do sanepidu i gminy i dam zna co udało mi się załatwic oczywiście napiszę zaraz co mi powiedziano
wogo
PostWysłany: Pon Sie 31, 2009 3:10 pm    Temat postu:

Ustawa o przeciwdziałaniu uciążliwości zapachowej, gdyby weszła w życie bez metody badania tejże uciążliwości, byłaby jednym z większych bubli prawnych. Na szczęście, prawdopodobnie, została przez sejm "zapomniana".
Nie można wymagać zmniejszenia emisji nie zapewniając obiektywnych metod pomiaru. Komisja złożona z urzędników najważniejszych nawet inspekcji i urzędów nigdy nie zapewni obiektywnej oceny.
A najciekawsze jest to, że tzw "cywilizowane kraje" poradziły sobie z tym problemem [pomiaru]. Pomiary wykonują wyspecjalizowane laboratoria, pobierając próbki i i poddając je analizie organoleptycznej przez stałych, wyselekcjonowanych "testerów". Laboratorium ma atest i wyniki są niepodważalne.
A wracając do tematu wątku - na dziś nie znajduję jakiegokolwiek sposobu, aby zmusić sąsiada do ograniczenia emisji zapachów Sad
jag61
PostWysłany: Pon Sie 31, 2009 1:51 pm    Temat postu:

Zobacz, proszę TEN artykuł (ostatni na stronie).
Warto też zwrócić się do właściwego Wydziału Ochrony Środowiska...

I jeszcze TO - wpisz też w Google "uciążliwość zapachowa powietrza " Wink
aga.szcz
PostWysłany: Pon Sie 31, 2009 12:29 pm    Temat postu:

Tak też myślałam, że pewnie nic nie zdziałam. Spróbuję jeszcze w Gminie się dowiedzieć. Faktem jest, że dom odziedziczyłam po dziadku więc odpowiedź sama się nasuwa, że pierwszy był dom w którym mieszkam. Czy jest plan miejscowy na stadninę wątpie ponieważ Pani, która ma 8 koni twierdzi, że to nie jest stadnina Rolling Eyes ,

3.czy hodowla nie leży w strefie ochrony [pośredniej] jakiegoś ujęcia wody - są przypadki ograniczające sposób rolniczego wykorzystania strefy ochronnej pośredniej, zależy to od budowy geologicznej. - korzystam z wody ze studni.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły proszę o podsyłanie Razz
wogo
PostWysłany: Pon Sie 31, 2009 11:28 am    Temat postu:

Kilka pytań:
1.gdzie dzieje się "akcja dramatu" - na wsi, czy w mieście [są samorządy miejskie, które uchwaliły prawo miejscowe, zabraniające hodowli zwierząt w granicach miast].
2.czy na teren stadniny jest plan miejscowy i co w nim zapisano dla tych działek [jeśli jest plan - proszę sprawdzić, czy dopuszcza hodowlę zwierząt].
3.czy hodowla nie leży w strefie ochrony [pośredniej] jakiegoś ujęcia wody - są przypadki ograniczające sposób rolniczego wykorzystania strefy ochronnej pośredniej, zależy to od budowy geologicznej.
3.najtrudniejsze - co było pierwsze: stadnina czy Twój dom.

Nie ma norm na zapach - trudno jest więc zmierzyć uciążliwość lub zagrożenie sanitarne.
Sansei
PostWysłany: Pon Sie 31, 2009 10:26 am    Temat postu:

Temat przeniesiony do właściwego działu Wink

Z tego co się orientuję to nie ma normy na zapach.

Zawsze możesz zgłosić do nadzoru budowlanego czy mieli zgodę i spełnili odpowiednie warunki by mieć w tej lokalizacji stadninę.
aga.szcz
PostWysłany: Pon Sie 31, 2009 9:58 am    Temat postu:

Witam,

Mam taki problem. Od pewnego czasu mieszkam w domku jednorodzinnym za siatką mam stadninę koni. Wydobywa się z tamtąd straszny fetor moczu i kału Sad jest to straszne próbowałam rozmawiać z sąsiadami żeby jakos zabezpieczyli to jakimis drzewami lub odpowiednim ogrodzeniem ale oni wogóle nie reagują na moje prośby. Latem nie idzie wytrzymac nie można nawet usiąść na podwórku i napić się kawy bo niedość, że śmierdzi to jeszcze jest kupę much. Co mam w tej sutuacji zrobić? Gdzie to zgłosić? Ja juz naprawdę nie wytrzymuję tego smrodu Confused . Proszę o jakąś wskazówkę.

Pozdrawiam


Załóż bezpłatnie forum phpbb2 lub phpbb3 na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group