Autor Wiadomość
Zośka
PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 5:22 pm    Temat postu:

tak? jak ja uwielbiam posty takich zorientowanych....

a jak wyjaśnisz catering ze szkolnej stołówki do innej szkolnej stołówki lub przedszkoli?

i bzdura z tymi 75 st.C, w takiej temp. podaje się zupy, drugie dania będące głównym zagrożeniem ponad 63 st. C.

i na dzień dzisiejszy nikt już nie ma obowiązku przechowywania próbek kontrolnych posiłków, jeśli chce - to oczywiście może, ale nigdzie nie jest napisane, że powinien to robić producent...
Go?? wm
PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 12:46 am    Temat postu:

[quote="Zośka"]"Oczywiście, że może."

Oczywiście że nie...przedszkole choć niepubliczne podlega pod ministerstwo oświaty i nie może prowadzić sprzedaży , temp. przewozu nie ok.60*C tylko 75 a próbki przechowuje producent posiłków przez 72h co też musi być zawarte w umowie. transport, samochód dostawczy(kratka oddzielająca część transportową o powierzchni łatwo zmywalnej).
Zośka
PostWysłany: Wto Lis 17, 2009 9:51 am    Temat postu:

Oczywiście, że może.
Będzie musiała przemyśleć w jaki sposób będzie transportowała te dania: samochód, naczynia, dania chłodzone czy utrzymywane w temperaturze ok. 60 stopni...to zależy od tego jaką infrastrukturę posiada przedszkole odbierające: czy mają gdzie porcjować, podgrzewać dania, czy mają zmywarkę (jeśli nie, to najlepiej przewozić dania już porcjowane w jednorazowych tackach)- tu trzeba naprawdę się dobrze dogadać i przemyśleć sprawę.
Musiałaby napisać na pewno jakąś procedurkę do swojego systemu, w której by to wszystko wyczerpująco opisała (żeby nikt z sanepidu nie miał wątpliwości w jaki sposób jest prowadzony ten catering).
Musi się porozumieć co do przechowywania próbek pokarmowych (najlepiej u niej-bo po co 2 razy odkładać - też wpisać to w procedurę).
I musi złożyć wniosek do sanepidu o rozszerzenie działalności (bo rozszerzenie działalności bez zgody trochę kosztuje...)- ale to najlepiej jak już będzie wiedziała jak to ma wyglądać, żeby potrafiła "obronić" swój punkt widzenia...
Anna
PostWysłany: Pon Lis 16, 2009 10:43 pm    Temat postu: Catering przedszkolny.

Witam!
Moja znajoma prowadzi przedszkole prywatne. Przedszkole prowadzi pełną kuchnię. Inne przedszkole zaproponowało mojej znajomej dostarczanie potraw także dla nich. I w związku z tym mam pytanie : Czy przedszkole może prowadzić produkcję dań dla innego przedszkola na zasadach cateringowych? czy musi posiadać jakieś pozwolenia? Bardzo proszę o wyczerpującą odpowiedź.


Załóż bezpłatnie forum phpbb2 lub phpbb3 na Forumoteka.pl


Forumoteka.pl to jedna z najstarszych platform oferująca bezpłatne fora dyskusyjne. Do tej pory założono na niej blisko 700 for, na których znajduje się ponad 60 tys. tematów. Użytkownicy napisali tutaj już blisko milion postów! Tym samym platforma jest znakomitym miejscem m.in. do wyrażania swoich opinii czy też stała się narzędziem do marketing szeptany.

Przeczytaj najnowsze artykuły:

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #6

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #5

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #4


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group