Autor Wiadomość
damiancia06
PostWysłany: Czw Mar 22, 2018 8:17 pm    Temat postu:

Witam, prowadzę restaurację i zamierzam zmienić miejsce kuchni czy mam złożyć wniosek o rozszerzenie działności o nowe pomieszczenie kuchenne ? Czy nowy wniosek o zatwierdzenie zakładu ?
generał
PostWysłany: Pon Gru 07, 2009 7:51 pm    Temat postu:

Jeżeli rozbudowa dotyczyła tylko sali konsumenckiej to niema żadnego rozszerzenia, natomiast jeżeli jest zmiana w układzie funkcjonalnym kuchni to należy złożyć wniosek o zatwierdzenie nowych pomieszczeń najlepiej porozmawiać z osobą która nadzoruje Pani restauracje.
Projekt technologiczny sporządza się przed planowaną przebudową w celu uzyskania opinii sanitarnej lub akceptacji przez rzeczoznawcę.
Cytat:

tym samym przygotować jakieś plany technologiczne i masę innych rzeczy, które od kilku lat już u mnie funkcjonują - np. opracowanie technologii hacap itd.

HACCP to system zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego żywności a nie technologia.
Izabela
PostWysłany: Pią Gru 04, 2009 12:31 am    Temat postu: rozszerzenie działalności - a już istniejąca restauracja

Witam serdecznie,
Ponieważ od nadmiaru informacji 'kompetentnych' już niemal wariuję postanowiłam poszukać informacji w internecie i w ten sposób trafiłam na to forum. Jeśli ktoś potrafi udzielić mi informacji będę zobowiązana.

Prowadzę restaurację od ponad 7lat, właśnie zakończyłam jej rozbudowę o salę bankietową/konferencyjną i jestem na etapie oddawania jej do odbioru.

Największe problemy sprawiają mi niezdecydowani pracownicy sanepidu. Chodzi o to, że mimo iż od kilku lat restauracja działa bez zarzutów - co potwierdzają wszelkie kontrole - dowiedziałam się, że po odbiorze przez sanepid - tj. po otrzymaniu od nich pozytywnego protokołu z odbioru budynku powinnam również złożyć jakiś wniosek o rozszerzenie działalności - tym samym przygotować jakieś plany technologiczne i masę innych rzeczy które od kilku lat już u mnie funkcjonują - np. opracowanie technologii hacap itd.
W związku z tym prosiłabym o radę czy rzeczywiście muszę składać ten wniosek o rozszerzenie skoro moja działalność nie zmienia się w żadnym stopniu (nie otwieram cateringu czy czegoś tam). Po prostu rozbudowałam budynek nie zmieniając w żaden sposób jego dotychczasowego przeznaczenia.

Z góry dziękuję za odpowiedź, będę zobowiązana.


Załóż bezpłatnie forum phpbb2 lub phpbb3 na Forumoteka.pl


Forumoteka.pl to jedna z najstarszych platform oferująca bezpłatne fora dyskusyjne. Do tej pory założono na niej blisko 700 for, na których znajduje się ponad 60 tys. tematów. Użytkownicy napisali tutaj już blisko milion postów! Tym samym platforma jest znakomitym miejscem m.in. do wyrażania swoich opinii czy też stała się narzędziem do marketing szeptany.

Przeczytaj najnowsze artykuły:

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #6

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #5

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #4


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group