Autor Wiadomość
gazela
PostWysłany: Nie Lip 17, 2022 10:39 am    Temat postu:

Czasami faktycznie warto jest się gdzieś wybrać w takie miejsca i ja jestem również zdania, że bardzo ważną kwestią jest to aby wiedzieć gdzie można tanio wypocząć. Ja korzystałam z oferty tanich noclegów z https://domkidarbeskidu.pl/ i oczywiście jestem zachwycona takim pobytem.
agata
PostWysłany: Sro Sie 25, 2010 9:13 pm    Temat postu:

Jeśli faktycznie taki jest zapis w protokole, to można :
1. zgłosić zastrzeżenia do protokołu- jest taki punkt o terminie zgłoszenia zastrzeżeń (zwykle gdzieś na końcu protokołu)
2. odwołać się od decyzji PPIS-a do II instancji (też w określonym terminie)
wogo
PostWysłany: Pią Lip 16, 2010 5:36 pm    Temat postu:

Zośka - LITOŚCI! Nie brnij...
Tego idiotycznego "wymogu", który opisał Stanisław nie da się uzasadnić i dobudować do niego filozofii. Jakiś niedouczony urzędnik "przegiął" i to trzeba przyjąć do wiadomości.
Zośka
PostWysłany: Pią Lip 16, 2010 6:56 am    Temat postu: Re: Agroturystyka

Stanisław napisał:
dodam, że wędkarze mogą rybę przygotować w kuchni w domu i usmażyć tudzież lub grilować przy stawie.


mi się wydaje, że podczas kontroli chodziło raczej o miejsce, gdzie ryby są grillowane i smażone nad tym stawem, że powinna tam być dostępna woda oraz, że miejsce takie musi spełniać wymogi higieny....
kamil.wroblewski
PostWysłany: Czw Lip 15, 2010 8:52 pm    Temat postu:

Masz wogo absolutną rację + cytat z rozporządzenia który podałeś - zgadzam się z tym. Pomieszczenia w których rosną pieczarki (lub cokolwiek innego) czy dreptają sobie kurki nie są miejscem przeznaczonym na pobyt pracowników. Fermy kur czy inne tego typu gospodarstwa, które kontroluje HP (w mojej SSE) to duże przedsiębiorstwa stanowiące kompleks budynków: poza halami ze zwierzątkami i roślinami są magazyny z różnymi środkami np. chemicznymi, pomieszczenia gospodarcze, administracja itp. itd. a także urządzeń - co interesuje HP to dokładnie nie wiem, bo jestem z HK - wiem, że mają w rej. Fermy Drobiu. Podsumowując i jednocześnie w 100% zgadzając się z Tobą WOGO zgodnie z w/w rozporządzeniem pomieszczeniem na pobyt pracowników na pewno nie może być hala gdzie latają sobie kurki.
I tym wracamy do sedna sprawy. Kontrolując agroturystykę nie sprawdzamy stawu z rybami, bo zaczniemy zaraz mandaty wlepiać za przekroczenie prędkości.
Pozdrawiam.
wogo
PostWysłany: Czw Lip 15, 2010 7:12 pm    Temat postu:

"HP kontroluje fermy kur jako miejsca pracy"

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SOCJALNEJ
z dnia 26 września 1997 r.
w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.
(Dz. U. z dnia 23 października 1997 r.)
Dział I
Przepisy wstępne
§ 2. Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:
...

...
Nie uważa się za przeznaczone na pobyt pracowników pomieszczeń, w których:
c) jest prowadzona hodowla roślin lub zwierząt
, niezależnie od czasu przebywania w nich pracowników zajmujących się obsługą,
kamil.wroblewski
PostWysłany: Czw Lip 15, 2010 4:08 pm    Temat postu:

Jasne, że nie pod względem dobrostanu zwierząt. HP kontroluje fermy kur jako miejsca pracy. O kontrolach stawów rybnych przez sanepid nie słyszałem, bo to bzdura. Wynajem pokoi przez rolników jak najbardziej.
Agilent
PostWysłany: Czw Lip 15, 2010 8:03 am    Temat postu:

Powaga? I pod jakim wzgledem kontrolujecie ? dobrostanu zwierzat? chyba jak juz to jako miejsce pracy - z reszta nie wiem to nie moja dzialka
Sansei
PostWysłany: Sro Lip 14, 2010 9:33 pm    Temat postu:

Fermy - bywa Wink
Agilent
PostWysłany: Sro Lip 14, 2010 6:07 pm    Temat postu:

Wogo - pomysł z tabliczka genialny - powaga Smile
Ja co prawda nie kontroluje ale wydaje mi sie, ze zasady haccp jak i ghp dotyczy miejsca wytwarzania pożywienia a nie miejsca wypoczynku/relaksu. Wiec jezeli łowisko jest miejscem odpoczynku to nie mozna go traktowac jak stołówkę. To po pierwsze. Po drugie (nie jestem w przepisach obcykany ale...) wydaje mi sie, ze nawet gdyby podcignac staw jako hodowlany-spożywczy to nie jest to w zakresie PIS tylko weterynaria czy czegos jeszcze innego.
Czy ktos z sanepidu kontroluje stawy hodowlane albo fermy kurze?
sanepidziak
PostWysłany: Wto Lip 13, 2010 9:28 pm    Temat postu:

Co za różnica?
1, 2, 5, 20 czy 50 pokoi!
Świadczą tę samą usługę!
Więc dochodzi do tych samych zagrożeń!
Dlatego te same przepisy sanitarne powinny obowiązywać.
Rozumiem, że nie wszystkim w powiatówkach to się podoba, bo dochodzi w każdym PSSE od 30 do powyżej 100 obiektów (zależy od regionu) do kontroli szczególnie w tak nasilonym dla was sezonie turystycznym - życie.
PS: Nazwa "obiekt agroturystyczny", "wynajem pokoi przez rolnika" czy "gospodarstwo agroturystyczne" jakie to ma znaczenie liczy się raczej jaki rodzaj usług serwuje!
kamil.wroblewski
PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 10:30 pm    Temat postu:

USTAWA
z dnia 29 sierpnia 1997 r.
o usługach turystycznych1)
(tekst jednolity)
Rozdział 5
Usługi hotelarskie

Art. 35. 1. Usługi hotelarskie mogą być świadczone w obiektach hotelarskich, które spełniają:
1) wymagania co do wielkości obiektu, jego wyposażenia oraz zakresu świadczonych usług, ustalone dla rodzaju i kategorii, do których obiekt został zaszeregowany;
2) wymagania sanitarne, przeciwpożarowe oraz inne określone odrębnymi przepisami.
2. Usługi hotelarskie mogą być świadczone również w innych obiektach, jeżeli obiekty te spełniają minimalne wymagania co do wyposażenia, o których mowa w art. 45 pkt 4, oraz wymagania określone w ust. 1 pkt 2.
3. Za inne obiekty, w których mogą być świadczone usługi hotelarskie, uważa się także wynajmowane przez rolników pokoje i miejsca na ustawianie namiotów w prowadzonych przez nich gospodarstwach rolnych, jeżeli obiekty te spełniają minimalne wymagania co do wyposażenia, o których mowa w art. 45 pkt 4, oraz wymagania określone w ust. 1 pkt 2.
Art. 45. Minister właściwy do spraw turystyki, w drodze rozporządzenia, określa:
4) minimalne wymagania co do wyposażenia obiektów świadczących usługi hotelarskie, o których mowa w art. 35 ust. 2 i 3;


tekst jednolity Dz.U. z 2006 r. Nr 22 poz. 169
Dz.U. z 2004 r. Nr 188, poz. 1945
zm. Dz.U. z 2006 Nr 5 poz. 29
Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy 1)
z dnia 19 sierpnia 2004 r.
w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie
Na podstawie art. 45 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2001 r. Nr 55, poz. 578, z poźn. zm.2) ) zarządza się, co następuje:

§ 2. 3. Minimalne wymagania co do wyposażenia innych obiektów, świadczących usługi hotelarskie, o których mowa w art.35 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych, określa załącznik nr 7 do rozporządzenia.
Załącznik ten nie określa ilości pokoi.

Przepisy jak nasze przepisy. Sprawa dyskusyjna.
wogo
PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 2:20 pm    Temat postu:

Uważam, że w pierwszej kolejności należy zdefiniować pojęcie "obiekt agroturystyczny" a następnie ustalić czy i jakim przepisom podlega.
Nie sądzę, aby rolnik, który chce wynajmować max. pięć pokoi na terenie swojego gospodarstwa, miejsca do ustawienia namiotu, a także sprzedawać posiłki domowe lub świadczyć inne usługi związane z pobytem turystów podlegał pod ustawę o usługach turystycznych.
agroturysta
PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 11:24 am    Temat postu:

Obiekty te powinny być kontrolowane tak samo jak obiekty hotelarskie. Świadczą to samo więc warunki sanitarne powinny spełniać takie same. A w większości pozostawiają wiele do życzenia.
kamil.wroblewski
PostWysłany: Pią Lip 09, 2010 10:53 pm    Temat postu: Re: Agroturystyka

Stanisław napisał:
W protokole napisano między innymi - brak umywalek przy stanowiskach wędkarskich oraz toalety, dodam, że wędkarze mogą rybę przygotować w kuchni w domu i usmażyć tudzież lub grilować przy stawie. Ponadto nakazano mi zainstalować ręczniki jednorazowe nad stawem! oraz prowadzić rejestr przechowywania/dostarczania karmy dla ryb??? Proszę o pomoc jak to wszystko mam zrobić.

W to aż się wierzyć nie chce. Powaga?????


Załóż bezpłatnie forum phpbb2 lub phpbb3 na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group