Autor Wiadomość
sama
PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 7:07 am    Temat postu:

Zapomniałam dodac - zmiane sposobu uzytkowania do starostwa trzeba zgłosic przed rozpoczeciem prac budowlanych - moze byc taka sytuacja, że nie wyrażą zgody bo taka działalnośc bedzie niezgodna np z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego lub gmina nie wyda warunków zabudowy z róznych powodów.
sama
PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 7:01 am    Temat postu:

Najpierw trzeba zacząć od starostwa i zgłosić zmianę sposobu uzytkowania pomieszczeń zgodnie z art. 71 Prawa budowlanego. Tam mogą nakazać przedstawić projekt przyszłego lokalu i inne dokumenty np. decyzje o warunkach zabudowy - wszystko zależy od tego co wcześniej było w tym pomieszczeniu. Przy zmianie sposobu uzytkowania Inspekcja Sanitarna raczej nie uczestniczy- chyba że jest konieczne uzyskanie decyzji o pozwoleniu na uzytkowanie od powiatowego inspektora nadzoru budowlanego.
zabucha
PostWysłany: Sob Mar 27, 2010 9:34 am    Temat postu: salon sukni slubnych

Witam serdecznie,
moje pytania mogą byc dla Panstwa śmieszne ale kto pytanie nie błądzi:) chcialabym otworzyć salon sukni slubnych - na miejscu bedzie toaleta dostępna zarowno dla pracowników jak i klientów(podlaczenie bieżącej wody, podłaczenie do szamba)Nie chciałabym tworzyc sobie bez sensu problemow stąd moje zapytanie do Panstwa - czy sa jakies wymogi ktore muszę spełnić przy takiej toalecie? a jeśli chodzi o sam lokal - czy musi spełniac on jakies wymogi(dwóch pracowników)? i ostatnie pytanie - czy przy otwarciu takiego salonu muszę zgłosić sie do sanepidu lub jakiegos innego urzędu o zaakceptowanie lokalu?


Załóż bezpłatnie forum phpbb2 lub phpbb3 na Forumoteka.pl


Forumoteka.pl to jedna z najstarszych platform oferująca bezpłatne fora dyskusyjne. Do tej pory założono na niej blisko 700 for, na których znajduje się ponad 60 tys. tematów. Użytkownicy napisali tutaj już blisko milion postów! Tym samym platforma jest znakomitym miejscem m.in. do wyrażania swoich opinii czy też stała się narzędziem do marketing szeptany.

Przeczytaj najnowsze artykuły:

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #6

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #5

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #4


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group