Autor Wiadomość
jag61
PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 9:27 pm    Temat postu:

roberto - możesz też użyć listy ze strony GIS-u link
wogo
PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 6:42 pm    Temat postu:

Rzeczywiście, pytać należy dyskretnie, to jest chore, ale może być to, przez przełożonych, traktowane jako forma "korupcji". Gdyby pracownicy ZNS nie chcieli nikogo wskazać, nie znali nikogo takiego [lub obawiali się wskazać kogokolwiek], sugeruję zwrócić się o pomoc do rzeczoznawcy d/s sanitarnohigienicznych, których adres można znaleźć tu:

http://www.psse.gda.pl/readarticle.php?article_id=174

Oni też wiedzą kto "jest dobry w te klocki", a kto tylko udaje projektowanie...
Na Google nie licz, izby inżynierów i architektów mają jedynie wykazy uprawnionych do projektowania, nic nie wiedzą o umiejętnościach poszczególnych projektantów.
Piszę to jako osoba z kilkunastoletnim doświadczeniem w rozwiązywaniu problemów podobnych do Twojego.
jag61
PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 5:58 pm    Temat postu:

Traktuj ten fragment o pytaniu się w Stacji (Nadzorze Zapobiegawczym) KTO robi takie rzeczy - ekhm... jakby tu napisać... - delikatnie ?? Chodzi o to, żeby kogoś ze stacji nie "wkopać".. ( ustawa antykorupcyjna - podejrzenie poplecznictwa itp itd). Możesz popytać się w PZITB - Polski Związek Inżynierów i Techników Budowlanych czy też użyć Googli..
wogo
PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 3:09 pm    Temat postu:

Możesz zapytać w powiatowej stacji sanepid [dział nadzoru zapobiegawczego] kto w okolicy potrafi zaprojektować coś takiego.
Przedstaw tej osobie swój problem, z zaznaczeniem, że należy załatwić to "łącznie z pozwoleniem na budowę lub zmianę sposobu użytkowania" i to ta osoba ma to załatwić w urzędach.
Czyli: warunkiem zapłaty jest pozwolenia na budowę [lub na zmianę sposobu użytkowania].
To będzie najpewniejsza droga.
roberto185
PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 1:08 pm    Temat postu:

a gdzie mam szukac taką osobe z uprawnieniami zeby mi to zaprojektowała i pozałatwiała te pozwolenia Smile)
wogo
PostWysłany: Sro Kwi 28, 2010 7:04 pm    Temat postu:

Trudna droga przed Tobą.
Zacznij od uświadomienia sobie, że prawdopodobnie będzie się to wiązało z uzyskaniem decyzji o zmianie sposobu użytkowania obiektu, lub jego części [wydaje "właściwy organ"]. Czyli, Twój pomysł musi być zgodny z zapisami "miejscowego planu", lub jeśli nie ma planu, to należy uzyskać decyzję owzizt [wydaje urząd gminy, miasta, dzielnicy]. Musisz zatrudnić osobę z uprawnieniami budowlanymi, która zaprojektuje Twój zakład gastronomiczny i uzyska wszystkie wymagane w prawie budowlanym odstępstwa, zgody i opinie, zapewnienia dostaw mediów itp. A następnie uzyska decyzję o zmianie sposobu użytkowania obiektu. I wtedy w/w osobie zapłać.
Czyli - jak na wstępie...
roberto185
PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 9:32 pm    Temat postu: bar a pizzeria wymagania

witam chciałbym otworzyć bar albo pizzerie tylko nie wiem jak jest z wymaganiami co do "kuchni" tz jakie urządzenia itp muszą się znajdować jeśli bym chciał przygotowywać posiłki ze składników (w przypadku pizzeri) a jakie w przypadku gdybym chciał serwować posiłki z półproduktów hot dogi frytki i te sprawy ( w przypadku baru). gdyż w lokalu który chce zaadaptować (domek jednorodzinny) niema zbyt wiele miejsca na kuchnię i musiałaby być bardzo mała i czy wystarczyłaby na wszystkie urządzenia itp chyba żeby można część tychże urządzeń umieścić w osobnym pomieszczeniu np piwnicy.


Załóż bezpłatnie forum phpbb2 lub phpbb3 na Forumoteka.pl


Forumoteka.pl to jedna z najstarszych platform oferująca bezpłatne fora dyskusyjne. Do tej pory założono na niej blisko 700 for, na których znajduje się ponad 60 tys. tematów. Użytkownicy napisali tutaj już blisko milion postów! Tym samym platforma jest znakomitym miejscem m.in. do wyrażania swoich opinii czy też stała się narzędziem do marketing szeptany.

Przeczytaj najnowsze artykuły:

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #6

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #5

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #4


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group