Autor Wiadomość
Loki
PostWysłany: Wto Cze 09, 2020 3:13 pm    Temat postu:

Cześć,
szansa jest, ale pozostaje kwestia wspólnej toalety i socjalu. Musisz zadzwonić do sanepidu i dowiedzieć się u źródła, bo co powiat to inny obyczaj. Generalnie nie powinni robić w tej kwestii problemu.
Ala123
PostWysłany: Wto Maj 12, 2020 9:31 pm    Temat postu:

Witam
Mam pytanie odnosnie otwarcia sklepu z warzywami : lokal który chcę wynająć pod tą działalność jest podzielony, w jednej części jest salon kosmetyczny, a druga jest do wynajecia. Pomieszczenia są osobne, łączy je tylko toaleta i kuchnia.wejscia do lokali są osobne. Czy jest szansa ze sanepid da pozwolenie na otwarcie warzywniaka w takim lokalu?
Będę niezmiernie wdzięczna za pomoc
luiza
PostWysłany: Pią Sty 21, 2011 7:49 pm    Temat postu: warzywniak a sanepid

Witam! mam zamiar otworzyć warzywniak, a tak dokładniej przejąć sklep po poprzednich włascicielach! Wiec branza sie nie zmieni, bede sprzedawac dokladnie to samo!!! Co powinnam załatwić w sanepidzie?
Bede wdzieczna za odpowiedz!
wogo
PostWysłany: Pią Maj 14, 2010 3:16 pm    Temat postu:

I w ten sposób, unikniesz wielu przygód, pamiętaj jedynie, aby nie rozszerzać działalności m. in. o pośrednictwo...

Poczytaj:

http://www.wsse.bialystok.pl/index.php/bezpieczestwo-ywnoci/378-dostawy-bezporednie

... i pytaj [bo do tego jest forum]
Zośka
PostWysłany: Pią Maj 14, 2010 2:33 pm    Temat postu:

fakt, nie wzięłam tego pod uwagę, więc pytanie do Gościa:
- czy jesteś producentem tych warzyw i sprzedajesz ich niewielkie ilości na rynku lokalnym?
jeśli tak, to w tym wypadku nie jest wymagane zatwierdzenie zakładu, ale mimo wszystko musi on być wpisany do rejestru zakładów będących pod nadzorem PIS - czyli w takim wypadku należy złożyć wniosek o wpis do rejestru (a nie jak w przypadku wszystkich innych przedsiębiorców o zatwierdzenie i wpis do rejestru)
wogo
PostWysłany: Pią Maj 14, 2010 8:24 am    Temat postu:

Jest jeszcze taka opcja, że Gość prowadzi działalność w zakresie dostaw bezpośrednich.
Zośka
PostWysłany: Pią Maj 14, 2010 7:14 am    Temat postu:

no to rodzina działa nielegalnie... Pan zresztą też...
art. 64 ustawy o bezpieczeństwie żywności mówi: Podmioty działające na rynku spożywczym (...) składają wniosek o wpis do rejestru zakładów, w terminie co najmniej 14 dni przed dniem rozpoczęcia planowanej działalności...
i radzę jak najszybciej ze skruchą poprosić sanepid o odbiór, bo działanie bez zgody jest karane.

Takie zatwierdzenie nie jest wymagane jedynie, jeśli obiekt został wcześniej dopuszczony do prowadzenia działalności na terenie Unii.

orzeczenie lekarskie do celów sanitarno-epidemiologicznych musi posiadać każda osoba pracująca w styczności z żywnością, gdy istnieje ryzyko przeniesienia zakażenia na inne osoby - a w przypadku prowadzonej przez Pana działalności istnieje, czyli pracownicy muszą mieć te orzeczenia.
Gość
PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 7:27 pm    Temat postu: Warzywniak a sanepid

Otworzyłem właśnie punkt sprzedaży warzyw i owoców na terenie wydzierżawionym od prywatnej osoby. W umowie mam zapewniony dostęp do bieżącej wody i toaletę ale w budynku nieopodal. Mój warzywniak to namiot w środku którego znajduje się szczęka w której przechowuje towar. Podpisałem umowę o wywóz śmieci. Czy wymagany jest odbiór sanepidu i czy moi pracownicy do takiej działalności muszą mieć książeczki sanepidu? Moja rodzina która prowadzi podobną działalność w innym województwie nie potrzebowała inspekcji sanepidu, co innego mówią jednak ludzie z mojej miejscowości. Czy zasady są różne w innych rejonach kraju? Proszę o pilną odpowiedź!

Gościu a regulaminu nie czytałeś, co? :>
Temat poprawiony
Moderator


Załóż bezpłatnie forum phpbb2 lub phpbb3 na Forumoteka.pl


Forumoteka.pl to jedna z najstarszych platform oferująca bezpłatne fora dyskusyjne. Do tej pory założono na niej blisko 700 for, na których znajduje się ponad 60 tys. tematów. Użytkownicy napisali tutaj już blisko milion postów! Tym samym platforma jest znakomitym miejscem m.in. do wyrażania swoich opinii czy też stała się narzędziem do marketing szeptany.

Przeczytaj najnowsze artykuły:

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #6

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #5

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #4


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group