Autor Wiadomość
violla
PostWysłany: Sro Paź 30, 2019 9:04 pm    Temat postu:

Jeżeli chodzi o pomoc od fizjoterapeutów to warto zgłosić się do centrum rehabilitacji https://www.mf-fizjoterapia.pl . Tam można znaleźć naprawdę bardzo dobrych rehabilitantów dla których zdrowie pacjenta jest najważniejsze. Placówka ta jest doskonale wyposażona i przygotowana do wykonania najróżniejszych form terapii.
agata
PostWysłany: Sro Sie 25, 2010 9:27 pm    Temat postu:

A jednak..
idź do najbliższego sanepidu
agata
PostWysłany: Sro Sie 25, 2010 9:27 pm    Temat postu:

A jednak..
idź do najbliższego sanepidu
Jaro_84
PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 9:32 am    Temat postu: Salon odnowy biologicznej/masaże/rehabilitacja

Witam wszystkich !
Jestem świeżym magistrem fizjoterapii i przed ostateczną ewakuacją z naszego kraju, spróbuję jeszcze zawalczyć w kwestii własnej działalności wykorzystując dotacje.
Wiem że niektórzy z was powiedzą: idź do sanepidu, poczytaj rozporządzenia (to drugie już robiłem wielokrotnie, a zanim wybiorę się do sanepidu wolał bym mieć z nimi o czym pogadać, stawiając rzeczowe pytania prowadzące do osiągnięcia upragnionego celu, a nie iść jedynie w roli przerażonego słuchacza).
Może opiszę na początek moje plany:
1). Dysponuję mieszkaniem własnościowym, niezamieszkałym w nienagannym stanie technicznym wieżowiec V piętro z windą, do parteru 8 schodów w zamkniętej klatce schodowej. Mieszkanie 2 pokojowe `40m2, łazienka, przedpokój, kuchnia.
Działalność opierała by się na indywidualnej pracy z pacjentem w kwestii rehabilitacji/odnowy biologicznej, ćwiczeń, masaży suchych, terapii manualnej. Maksymalnie ja + 2 pacjentów na raz. Kwestię wentylacji rozwiązał bym poprzez klimatyzator wydajności 300m3/h. Zlew wykafelkowany do wysokości 1,6m znajdował by się w łazience dostępnej z przedpokoju, a po obu stronach przedpokoju są wejścia do pokojów.
Stanowisko do masażu ma mieć wg. prawa osobne pomieszczenie lub wydzieloną część pomieszczenia dającą komfort i oddzieloną h 2m, zamiast ściany wolał bym parawany (nie zacieniają i są możliwe do demontażu w minutę aby powiększyć pomieszczenie do ćwiczeń). Są one również stosowane w ośrodkach SPA aczkolwiek maxymalna ich dostępna wysokość to 178,6cm. Dodam że w tym pomieszczeniu będę przebywał tylko ja i pacjent/ka, ponieważ nie będę w czasie trwania tego zabiegu mógł prowadzić innego pacjenta.

Ogólnie tak ty to wyglądało czy takie coś ma prawo bytu ? Czy te schody na dole będą do zaakceptowania, czy też konieczne będzie wyposażenie w schodołaz (droga sprawa `12tys. ewentualnie 2 osoby na telefon zamieszkałe w tej klace do wnoszenia pacjentów niepełnosprawnych/na wózkach przez te 8 schodów).
Chociaż generalnie pacjentów w takich stanach obsługiwał bym dojeżdżając sam do nich autem.
2). Działalność opierająca się jedynie na dojazdach do pacjentów, (na pewno masaże, gimnastyka, terapia manualna). Jak wtedy wygląda kwestia stosowania u nich w domach zabiegów fizykalnych, ultradźwięki, laser, prąd. W opcji nr. 1 był bym w stanie tworzyć odpowiednie stanowiska, jakie są wytyczne w opcji 2. bo nie mogę tego znaleźć w przepisach prawnych.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc. mój mail jarosof@o2.pl


Załóż bezpłatnie forum phpbb2 lub phpbb3 na Forumoteka.pl


Forumoteka.pl to jedna z najstarszych platform oferująca bezpłatne fora dyskusyjne. Do tej pory założono na niej blisko 700 for, na których znajduje się ponad 60 tys. tematów. Użytkownicy napisali tutaj już blisko milion postów! Tym samym platforma jest znakomitym miejscem m.in. do wyrażania swoich opinii czy też stała się narzędziem do marketing szeptany.

Przeczytaj najnowsze artykuły:

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #6

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #5

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #4


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group