Autor Wiadomość
violla
PostWysłany: Sro Paź 30, 2019 9:04 pm    Temat postu:

Jeżeli chodzi o pomoc od fizjoterapeutów to warto zgłosić się do centrum rehabilitacji https://www.mf-fizjoterapia.pl . Tam można znaleźć naprawdę bardzo dobrych rehabilitantów dla których zdrowie pacjenta jest najważniejsze. Placówka ta jest doskonale wyposażona i przygotowana do wykonania najróżniejszych form terapii.
agata
PostWysłany: Sro Sie 25, 2010 9:27 pm    Temat postu:

A jednak..
idź do najbliższego sanepidu
agata
PostWysłany: Sro Sie 25, 2010 9:27 pm    Temat postu:

A jednak..
idź do najbliższego sanepidu
Jaro_84
PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 9:32 am    Temat postu: Salon odnowy biologicznej/masaże/rehabilitacja

Witam wszystkich !
Jestem świeżym magistrem fizjoterapii i przed ostateczną ewakuacją z naszego kraju, spróbuję jeszcze zawalczyć w kwestii własnej działalności wykorzystując dotacje.
Wiem że niektórzy z was powiedzą: idź do sanepidu, poczytaj rozporządzenia (to drugie już robiłem wielokrotnie, a zanim wybiorę się do sanepidu wolał bym mieć z nimi o czym pogadać, stawiając rzeczowe pytania prowadzące do osiągnięcia upragnionego celu, a nie iść jedynie w roli przerażonego słuchacza).
Może opiszę na początek moje plany:
1). Dysponuję mieszkaniem własnościowym, niezamieszkałym w nienagannym stanie technicznym wieżowiec V piętro z windą, do parteru 8 schodów w zamkniętej klatce schodowej. Mieszkanie 2 pokojowe `40m2, łazienka, przedpokój, kuchnia.
Działalność opierała by się na indywidualnej pracy z pacjentem w kwestii rehabilitacji/odnowy biologicznej, ćwiczeń, masaży suchych, terapii manualnej. Maksymalnie ja + 2 pacjentów na raz. Kwestię wentylacji rozwiązał bym poprzez klimatyzator wydajności 300m3/h. Zlew wykafelkowany do wysokości 1,6m znajdował by się w łazience dostępnej z przedpokoju, a po obu stronach przedpokoju są wejścia do pokojów.
Stanowisko do masażu ma mieć wg. prawa osobne pomieszczenie lub wydzieloną część pomieszczenia dającą komfort i oddzieloną h 2m, zamiast ściany wolał bym parawany (nie zacieniają i są możliwe do demontażu w minutę aby powiększyć pomieszczenie do ćwiczeń). Są one również stosowane w ośrodkach SPA aczkolwiek maxymalna ich dostępna wysokość to 178,6cm. Dodam że w tym pomieszczeniu będę przebywał tylko ja i pacjent/ka, ponieważ nie będę w czasie trwania tego zabiegu mógł prowadzić innego pacjenta.

Ogólnie tak ty to wyglądało czy takie coś ma prawo bytu ? Czy te schody na dole będą do zaakceptowania, czy też konieczne będzie wyposażenie w schodołaz (droga sprawa `12tys. ewentualnie 2 osoby na telefon zamieszkałe w tej klace do wnoszenia pacjentów niepełnosprawnych/na wózkach przez te 8 schodów).
Chociaż generalnie pacjentów w takich stanach obsługiwał bym dojeżdżając sam do nich autem.
2). Działalność opierająca się jedynie na dojazdach do pacjentów, (na pewno masaże, gimnastyka, terapia manualna). Jak wtedy wygląda kwestia stosowania u nich w domach zabiegów fizykalnych, ultradźwięki, laser, prąd. W opcji nr. 1 był bym w stanie tworzyć odpowiednie stanowiska, jakie są wytyczne w opcji 2. bo nie mogę tego znaleźć w przepisach prawnych.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc. mój mail jarosof@o2.pl


Załóż bezpłatnie forum phpbb2 lub phpbb3 na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group