Autor Wiadomość
Go??
PostWysłany: Czw Lis 29, 2018 12:45 am    Temat postu:

Dzięki za odpowiedź, w moim mieście jest jeden rzeczoznawca i jak zadzwonił mąż, to akurat oglądała kabaret i powiedziała, że to co on mówi, to jest właśnie kabaret. Ale dobra, chyba racja - z głupim przepisem się nie wygra. To dom jednorodzinny. z żadnej strony nie ma sąsiadów akurat. Taki wysunięty cypelek domu... Szkoda, bo już załatwiałam warunki zabudowy, mapę do celów projektowych za 500 zł (zuuupełnie nic nie buduje), projekt budowy u projektanta, który nic nie zaprojektował, bo nic się nie zmienia, a teraz jeszcze to. I na pewno przed żniwami w Boże Narodzenie się nie uruchomię...
Mona
PostWysłany: Pon Lis 26, 2018 9:23 am    Temat postu:

Może trzeba zapytać rzeczoznawcę?
On prawdopodobnie opiniuje takie zmiany i wie czego będzie potrzebował, żeby postawić na tym magiczną pieczątkę. A postępowanie urzędu pewnie zgodne z przepisami. Chodzi o ochronę praw lokatorów.
Go??
PostWysłany: Sob Lis 24, 2018 2:34 am    Temat postu: sklep z zabawkami

Witam, przechodzę załamanie nerwowe. Do Urzędu Miasta zaniosłam już wszystko, co tylko odnośnie zmiany sposobu użytkowania lokalu mieszkalnego - części - na sklep z zabawkami edukacyjnymi. W domu tym mieszkam, zmieniam tylko sposób użytkowania. Nic nie remontuje, nie dobudowuje, nawet meble będą stały tam gdize stoją, bo to był pokój dziecięcy. To trudny rynek, więc spodziewam się max. 5 osób w tygodniu. Dostałam pismo z urzędu, że mam uzupełnić dokumenty o "uzgodnienie przedłożonej dokumentacji projektowej pod względem wymagań higienicznych i zdrowotnych dotyczących planowanej zmiany spsobu użytkowania" - co ja mam temu rzeczoznawcy sanitarno-higienicznymu z budownictwa ogólnego mam zanieść? Ja nawet nie mam projektu, bo przecież nic się nie zmiania. Mąż narysował jakieś rzuty a AutoCad z wymiarami jak wyglądają elewacje i rozkład pomieszczeń. Napisałam, że będę w swojej 1 osobowej działalności korzystać z domowego zaplecza sanitarnego i kuchni. Co ja mam rzeczoznawcy zanieśc i o co prosić??


Załóż bezpłatnie forum phpbb2 lub phpbb3 na Forumoteka.plPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group