Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
forum pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

REACH
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Higieny Pracy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
[[...aga...]]
User


Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 17

PostWysłany: Czw Cze 24, 2010 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie dotyczące środków ochrony roślin. Czy chodzicie na kontrole dotyczące kart charakterystyki (zgodności ich z REACH-em) zgodnie z odgórnym przykazem? Jeżeli tak, to czy spotkacie nieprawidłowości i czy podejmujecie jakieś kroki prawne w celu ich usunięcia?
Ja osobiście podczas kontroli spotkałam się tylko z błędnymi kartami charakterystyki i wysyłam je do WSSE, która dalej "molestuje" odpowiednie województwo (tam gdzie znajduje się producent albo jedyny dystrybutor na Polskę). Jestem ciekawa spostrzeżeń koleżanek i kolegów dotyczących tego rodzaju kontroli...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[[...aga...]]
User


Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 17

PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawa jestem jak kolegom po fachu "idą" kontrole dot. rejestracji substancji?! Moja ciekawość wynika z problemu na jaki się natknęłam. Otóż jakie drodzy koledzy podejmują działania w przypadku kiedy wprowadzany jest do obrotu (zaznaczam nieodpłatnie) żużel z kotłowni (wg REACH istnieje konieczność rejestracji rejestracji). żużel ten jest wykorzystywany do utwardzania dróg.Wszystko jest w porządku w sytuacji, kiedy firmy dokonały wstępnej rejestracji i stworzyły albo stwarzają karty charakterystyki. Problem pojawia się wtedy kiedy lokalne kotłownie, które mają nadmiar tego surowca nie stosują przepisów rozporządzenia REACH albo wogóle nie mają o nim pojęcia. Jakie należy wyciągnąć konsekwencje z tego faktu i jaki podjąć tryb postępowania?! Nie wiem czy mój tok myślenia jest prawidłowy ale stosując zasadę "brak danych - brak obrotu" kotłownie takie nie mogą ani przekazywać za darmo, ani sprzedawać (wprowadzać do obrotu) tego surowca w sytuacji kiedy nie dopełniono obowiązków wynikających z rozporządzenia REACH. Byłabym wdzięczna za jakieś wskazówki. Z góry dziękuję!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sansei
Prawa ręka Admina


Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 1020

PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czemu to koledzy mają odpowiadać, a koleżankom bronisz Wink

Hmm gdzieś , na jakimś szkoleniu był poruszany podobny problem, ale to dawno temu było...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[[...aga...]]
User


Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 17

PostWysłany: Pią Paź 29, 2010 8:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam... używając słowa "koledzy" miałam na myśli wszystkich (koleżanki również)Smile... Byłabym wdzięczna za jakąś konstruktywną odpowiedź bo jest mi ona NIEZBĘDNA do bieżących działańSmile!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rob
Gość





PostWysłany: Sob Lis 20, 2010 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie żużel z kotłowni nie podchodzi pod REACH ponieważ jest on zakwalifikowany jako odpad a nie WYRÓB !!! (ma nawet kod w ustawie o odpadach) . A z REACH przecież są wyłączone odpady. Jeśli się mylę to jak powinno być ?.
Powrót do góry
km79
User


Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 11

PostWysłany: Wto Lis 23, 2010 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to zależy co z tym żużlem później będzie się działo
link 1
link 2
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Higieny Pracy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 3+1 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum