Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
forum pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

czy to się opłaca ?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Badania Środowiska Pracy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Wto Sie 04, 2009 1:23 pm    Temat postu: czy to się opłaca ? Odpowiedz z cytatem

Witam,
Chciałbym zapytać Was jako osoby z dużym doświadczeniem. Mam zamiar założyć prywatne laboratorium środowiska pracy. Jestem troszeczkę z innej branży, ale mam osoby które pracowały w laboratorium środowiska pracy i twierdzą, że działalność tego typu jest opłacalna... chciałbym Was o to zapytać ... jak z Waszego punktu widzenia to wygląda ? Czy rzeczywiście jest szansa zarobić na takich badaniach ? Czy warto w to zainwestować ?

Pozdrawiam,

sibu
Powrót do góry
Sansei
Prawa ręka Admina


Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 1020

PostWysłany: Wto Sie 04, 2009 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim musisz zbadac rynek i zorientować się, czy w najbliższej okolicy są, zakłady w których byś takowe badania robił, jak wygląda "konkurencja" czyli jakie jeszcze laboratoria wykonują badania na tym terenie, no i przeliczyć na co opłaca Ci sie uzyskać akredytacje ile Cię to wyniesie i w jakim czasie zwróci, no i czy będziesz w stanie być nadal konkurencyjnym... choć chyba z naszymi "ocięzalymi" laboratoriami ze stacji to nie problem ich jedyny plus to, że mają dość szeroki zakres akredytacji (choćjak by sietak przyjrzeć to i tak jeszcze brak niektórych Wink ) no ale jak "złapiesz" te badania najpopularniejsze i w sporej liczbie...hmm no trochekalkulecjie jest... znam nieco prywatne laboratoria i cóż jakościągną Wink a dokładniej to zabierają większość pomiarów naszej stacji. Nie wiem czy wyjaśniłem nieco?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jag61
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 429

PostWysłany: Sob Sie 08, 2009 8:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż, wszystko zależy od tego, co chciał(/a)byś robić, badania chemiczne, fizyczne... Chemiczne - kosztowne w prowadzeniu (analizy, sprzęt analityczny), chyba, że tylko pobór prób a analizy gdzie indziej/ktoś inny (podzlecenia).
Fizyczne ... hmmm... tu jest duże pole do popisu, choć sprzęt pomiarowy kosztuje i wymaga wzorcowań.. Mikroklimat, wibracje, hałas, pola e-m, światło - jest tego sporo..
Zwróćcie uwagę, że n.p. pola e-m (telefonia komórkowa) została praktycznie "przejęta" przez prywatne firmy...
Inną sprawą jest akredytacja w wybranym zakresie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marek44355
User


Dołączył: 30 Lis 2018
Posty: 1

PostWysłany: Pią Lis 30, 2018 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem to chyba się opłaca. Chodź pewny to ja tego nie jestem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Badania Środowiska Pracy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 4+4 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum