Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
forum pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kontrola zakładu a umowa zlecenie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Higieny Pracy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lossy10
Semi-pro User


Dołączył: 15 Wrz 2021
Posty: 47

PostWysłany: Pon Cze 13, 2022 10:55 pm    Temat postu: Kontrola zakładu a umowa zlecenie Odpowiedz z cytatem

Witajcie, trafił mi się przypadek taki, że właściciel pewnego zakładu zatrudnia dwóch pracowników na umowę zlecenie dosłownie na ok
8 godzin w miesiącu. Nie zatrudnia pracowników na umowę o pracę w ogóle. Miałam kontrolować bhp zakladzie, kontrola kompleksowa, ale teraz mam dylemat co zrobić...? Jakie załączniki do protokołu robić?
Czy można wykonać tylko załącznik F/HP/03 czy trzeba też 1 i 2?
Czy w przypadku kiedy praca jest wykonywana w terenie, pracodawca musi zapewnić pracownikom zatrudnionym na podst.
umowy zlecenie pomieszczenie higieniczno-sanitarne?

Dziękuję


Ostatnio zmieniony przez Lossy10 dnia Pią Cze 17, 2022 2:54 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Korzonek
Semi-pro User


Dołączył: 16 Paź 2019
Posty: 30

PostWysłany: Pią Cze 17, 2022 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgodnie z art. 304 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeksu Pracy (t.j. Dz. U. 2020 r., poz. 1320, ze zm.) pracodawca jest obowiązany zapewnić bezpieczne i higieniczne warunki pracy, o których mowa w art. 207 § 2 ww. ustawy, osobom fizycznym wykonującym pracę na innej podstawie niż stosunek pracy w zakładzie pracy lub w miejscu wyznaczonym przez pracodawcę, a także osobom prowadzącym w zakładzie pracy lub w miejscu wyznaczonym przez pracodawcę na własny rachunek działalność gospodarczą. Zgodnie z § 3 – obowiązki określone w art. 207 § 2 stosuje się odpowiednio do przedsiębiorców niebędących pracodawcami, organizujących pracę wykonywaną przez osoby fizyczne na innej podstawie niż stosunek pracy lub prowadzące na własny rachunek działalność gospodarczą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gazela
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 01 Kwi 2022
Posty: 206

PostWysłany: Nie Cze 19, 2022 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Same kwestie zatrudnienia jak najbardziej są ważne ale ja również muszę dodać, że niezwykle istotną sprawą jest to aby wiedzieć jak chronić głowę właśnie na stanowisku pracy. Myślę, że w takiej sytuacji warto jest zajrzeć do sklepu https://znaki-bhp.pl/odziez-robocza-i-ochronna/ochrona-glowy gdzie znajdziemy niezbędne przedmioty temu służące.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gref
User


Dołączył: 14 Wrz 2022
Posty: 16

PostWysłany: Pią Kwi 28, 2023 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez wątpienia, zagadnienie bezpieczeństwa jest niezwykle ważne i wymaga należytej uwagi. Dlatego wszelkie budynki, miejsca pracy czy obszary publiczne powinny być wyposażone w odpowiednie znaki bhp, co zapewni właściwy poziom bezpieczeństwa dla osób, które tam przebywają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Higieny Pracy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 5+1 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum