Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
forum pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

mały magazyn mrożone - jakie wymagania

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jaroslaw
User


Dołączył: 09 Sie 2019
Posty: 1

PostWysłany: Pią Sie 09, 2019 12:58 pm    Temat postu: mały magazyn mrożone - jakie wymagania Odpowiedz z cytatem

Witam,

Planuje otworzyć własny biznes, małą dystrybucję mrożonych ryb oraz owoców morza (wymagana temperatura przechowywania -18'C, towar pakowany w szczelnie zamknięte foliowe worki, oraz kartony zbiorze). Na większość towaru planuje wynająć miejsce na niezależnej chłodni składowej posiadającej wszystkie pozwolenia itp do przetrzymywania takiego towaru. Potrzebowałbym jednak małego "magazynku" na najbardziej potrzebny towar. Planuje zakupić komorę mroźniczą (coś takiego: https://www.xxlgastro.pl/pl/saro-komora-chlodnicza-mroznicza-z-podloga-cr10-0.html?channel_code=1501&s2m_product_id=447-1045&utm_source=SI-GoogleShopping&utm_medium=cpc&utm_campaign=2019-08&utm_content=447-1045#nclid=e51ba43020957e49ea7d497fec377911) oraz umieścić ją w budynku gospodarczym za domem, kiedyś była tam pieczarkarnia, aktualnie pomieszczenie służy do przetrzymywania "gratów". Pytanie jak należałoby dane pomieszczenie dostosować zgodnie z wymaganiami sanepidu? Podejrzewam, że nie wystarczy tylko posprzątać, wymalować itp.. W tych kwestiach jestem zupełnie zielony. Z góry dziękuje za odpowiedzi i porady.

Pozdrawiam,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rysiuu
Gość





PostWysłany: Sob Sie 01, 2020 7:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od dwóch miesięcy jestem osobą bezrobotną. Bardzo chciałbym podjąć się jakieś pracy, najlepiej fizycznej. Wiem, że w pracy siedzącej mógłbym nie wytrzymać. Dlatego szukam w takiej, w której siedzi się tylko w czasie przerwy. Interesuje mnie noszenie mebli, albo wszelkiego rodzaju przeładunek http://ejko.com.pl/. Praca w dużej firmie nie jest mi straszna, bo w takiej pracowałem i jestem z tego bardzo zadowolony.
Powrót do góry
Justa3
User


Dołączył: 28 Lut 2020
Posty: 4

PostWysłany: Nie Maj 16, 2021 7:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wymagania wymaganiami, wiadomo, że o takie rzeczy trzeba zadbać, kwestii bhp się nie ominie, no ale też i są rzeczy, które trzeba załatwić dla swojej wygody, dla sprawnej pracy w magazynie. Pomyśl sobie tak o wózkach widłowych, takie maszyny będą codziennie wykorzystywane w każdym magazynie. Ja zamawiałam w firmie Gizo, można u nich też wynająć jak coś, a sprzęt mają w ofercie bardzo dobry, niezawodny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
awa
Gość





PostWysłany: Czw Sty 20, 2022 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sprawach technicznych nie jestem za bardzo w stanie Ci poradzić, ale jeśli chodzi ogólnie o biznes, to pamiętaj, że księgowa z Lublina jest Twoją gwarancją na przyszłość. Można powiedzieć, że dzięki temu będziecie mogli z pewnością patrzeć na następne działania. Jeśli w papierach jest porządek, to polowa problemu z głowy.
Powrót do góry
miki
Pro User


Dołączył: 23 Lut 2022
Posty: 54

PostWysłany: Czw Lut 24, 2022 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiedni urząd powinien tobie udzielić, takie odpowiedzi. Jeśli chodzi o wyposażenie np. regały, to łatwo je znajdziesz w sieci np. https://amrack.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gazela
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 01 Kwi 2022
Posty: 206

PostWysłany: Pią Cze 03, 2022 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj ja raczej nigdy takich rzeczy nie mam w planach przechowywać ale właśnie dlatego już wiem jak świetnym rozwiązaniem są boksy magazynowe. Można o nich przeczytać na stronie https://www.pless.pl/wiadomosci/74006-boksy-magazynowe-dla-klientow-firmowych i właśnie dlatego ja zachęcam każdego do zapoznania się z tym wpisem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monaki
Gość





PostWysłany: Sob Lip 30, 2022 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak o tym myślę, to wydaje mi się, że wiele osób ma z tym problem, dlatego ogólnie zerkam sobie na coś takiego jak podpowiedzi w sieci. Można sobie ogólnie podpowiedzieć też wiele, ale nie mogę nic na to poradzić. Widzicie, jednak mam sporo problemów i mimo to próbuję ogólnie mówić o tym, co jest, a czego nie ma. Bo to jest jednak dla mnie zbyt ważne, by to odpuścić.
Powrót do góry
gref
User


Dołączył: 14 Wrz 2022
Posty: 16

PostWysłany: Pią Paź 14, 2022 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

We wszelkich obiektach przeznaczonych do magazynowania towarów znajdować musi się instrukcja bezpieczeństwa pożarowego - należy o tym pamiętać. Jest to dokument zawierający warunki ochrony przeciwpożarowej obiektów https://fumopoz.pl/service/instrukcja-bezpieczenstwa-pozarowego/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
makrela
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 05 Gru 2022
Posty: 349

PostWysłany: Nie Sty 22, 2023 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie ja chcę jeszcze dodać, że również w takich miejscach bardzo istotną sprawą są wszelkiej maści kwestie związane z BHP. Od siebie chcę wam od razu polecić dobrej jakości piktogramy bhp nakazu https://znaki-bhp.pl/pl/c/Znaki-BHP-nakazu-z-opisem/1039 gdyż wiem, ze one w wielu miejscach jak najbardziej są bardzo potrzebne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 2+4 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum