Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
forum pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

magazyn na żywność

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kanapka
Gość





PostWysłany: Pon Sie 17, 2009 2:51 pm    Temat postu: magazyn na żywność Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie, Chcę kupować gotowe kanapki, sałatki i soczki, i rozwozić to po biurach. Muszę mieć magazyn na żywność dla tych produktów? Jeżeli tak to jakie są wymagania sanepidu dla takiego magazynu? Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź.
Powrót do góry
kanapka
Gość





PostWysłany: Sro Sie 19, 2009 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt nie pomoże?
Powrót do góry
Zośka
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 167

PostWysłany: Czw Sie 20, 2009 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale to czy musisz mieć magazyn to powinnaś/powinieneś sam ustalić... Przecież nikt z nas nie wie kiedy chcesz robić zakupy tych produktów: w dzień rozwożenia czy wcześniej???

wymagania?: ulubione rozporządzenie unijne 852/2004 w sprawie higieny srodków spożywczych (szczergólnie załącznik II)

i jesli to ma być wszystko zgodnie z prawem to należy na 30 dni przed planowanym rozpoczęciem działalności zgłosić się do odbioru, aby uzyskać decyzję...

A najlepiej podejśc do odpowiednie stacji powiatowej i oko w oko omówić swoje plany z pracownikami sekcji HŻŻiPU, może coś podpowiedzą? a na pewno maja obowiązek odpowiedzieć na wszystkie pytania. Bo w Twojej wypowiedzi trochę mało szczegółów jak to ma wszystko wyglądać...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Nie Sie 23, 2009 8:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie mało szczegółów. Produkty będą do mnie dowożone między 6 a 7:30 rano (wszystko mam już dogadane) i od razu rozwożone po biurach. Konkretnie będą to pakowane kanapki i sałatki (w plastikowe opakowania) i jednodniowe soczki. Wydaje mi się że dostosowanie magazynu jest niepotrzebne, ale sanepid może mieć inne zdanie. Rozporządzenie bardzo przydatne Smile Dziękuję za nie.
W stacji powiatowej byłem ... Tak obowiązek może i mają, ale z wykonaniem u mnie w mieście niestety już tak kolorowo nie jest. Jakby było inaczej nie pisałbym tutaj Smile
Powrót do góry
odp
Gość





PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 8:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to może tylko jeszcze dodam, że powinny być rozwożone w jakichś termotorbach, żeby trzymały temp. chłodniczą. są w wersji z tworzywa-plastik i widziałam kiedyś również "piankowe kartony". myślę, że wkład lodowy załatwi sprawę.
no bo kanapeczki pewnie będą z wędlinką albo z serkiem, a 1-dniowe soczki tez potrzebują obniżonej temp.

przykro, że panie z sanepidu nie garną się do pomocy...
Powrót do góry
betzus
User


Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 1

PostWysłany: Sro Sie 26, 2009 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napewno samochód którym będziesz rozwoził kanapki musi dostac atest sanepidu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 8:31 am    Temat postu: Kanapki Odpowiedz z cytatem

Byłem w powiatowej stacji drugi raz i znowu odesłały mnie moje "ulubione" Panie z niczym ... Nic tylko biznes otwierać w tym kraju, no ale mniejsza z tym.

Dlaczego muszę mieć samochód z atestem? Wszystko będzie pakowane w plastikowe opakowania. A to będzie przewożone w pojemnikach utrzymujących niską temperaturę. Żywność nie będzie miała kontaktu z samochodem ... Mimo to muszę mieć?

Jeżeli w sanepidzie nie chcą mi odpowiedzieć na moje pytania to mogę iść do naczelnika czy kogoś wyżej i złożyć jakąś skargę? Tylko że wtedy przy kontroli ewentualnej pewnie piekło będę miał ...
Powrót do góry
Sansei
Prawa ręka Admina


Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 1020

PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kosz ze słodyczami im dałeś? :> Smile Very Happy

Nie no tak na poważnie to jest karygodne takie nieudzielanie informacji. Jakbyś to zgłosił to może by w końcu te leniuchy (bo podejrzewam, że o to chodzi, bo jużnie chcę myśleć, że są głabami i nie wiedzą, to juz by sie w głowie nie mieściło) dostały by po jakimś ostrzeżeniu..... a Ty zawsze możesz poprosuć by te konkretne osoby Cię nie kontrolowały, a zresztą jak wszystko będziesz miał ok to co mają się czepiać. Same są sobie winne, tylko ciekawe czy na tyle by były inteligentne by to przyznać?!

A ja jak zwykle polecam sprwaę nagrać tv, tego boją się wszysccy także w sanepidzie Wink

A jak to jest dokładniej że z niczym Cię odsyłają? Nic nie mówią, do jakichś przepisów sieodwołują, czy też tak tłumaczą, że nie rozumiesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jag61
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 429

PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 5:49 pm    Temat postu: kanapki Odpowiedz z cytatem

Hmm - rzeczywiście coś "nie tak" z powiatówką.........
To nie moja "działka", ale sprawdzałeś/aś w GOOglach ? ( np. transport żywności - przepisy) - otwiera się sporo linków...
Ewentualnie wejdź na stronę internetową właściwej wojewódzkiej stacji san-epid i popatrz tam, czy nie ma jakichś "podpowiedzi-odnośników".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Co i jak z załatwić w sanepidzie... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 2+1 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum