Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna sanepid.forumoteka.pl
forum pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Uzgadnianie decyzji środowiskowych

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Zapobiegawczego Nadzoru Sanitarnego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kegarx
User


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7

PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 10:31 am    Temat postu: Uzgadnianie decyzji środowiskowych Odpowiedz z cytatem

Witam.
Oto mój pierwszy post.
Jestem pracownikiem powiatówki i działam sobie w Zapobiegawczym Nadzorze.

W udziale przypadło mi opiekowanie się właśnie tymi uzgodnieniami decyzji środowiskowych.
I mam taki mały węzeł gordyjski w związku z tym....

Art 77.2 ustawy z dnia 3 października 2008 roku "O udostępnianiu..." mówi o dokumentach jakie powinniśmy otrzymać aby zając stanowisko:
1) wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach;
2) raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko
3) wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (....)

Natomiast wymaga się ode mnie (Wojewódzki Inspektor) abym do każdego postanowienia jakie wydam w takich sprawach stemplował kopie map ewidencyjnych lub mapy sytuacyjno -wysokościowe jeśli te pierwsze nie istnieją.

Urzędy gmin po prostu nie chcą przesyłać zasłaniając się tym właśnie przepisem (Art 77.2). Wyciąganie map z raportu nie wchodzi chyba w rachubę, natomiast wyrys z m. p. z. p. to już chyba całkiem inna bajka.

Prośby o dosłanie jakiejkolwiek kopii mapy spotykają się z odmową najczęściej i niezrozumieniem.

(Jak dostanę 1 mapę to już święto a 2 to w ogóle cud; no bo jedną odsyłam z powrotem do urzędu a druga zostaje u mnie, prawda?)

Art 74.1 wspomina o przekazywaniu stosownych map, jednak jest to zestaw dokumentów jakie inwestor musi dostarczyć do Organu prowadzącego sprawę (tak ja to rozumiem) - zatem organ prowadzący (urząd gminy) dostaje mapę, natomiast ja już nie -co za tym idzie, po prostu nie mam wglądu w całość dokumentacji.

Mam nadzieje, że przekazuje moje myśli jak na razie jasno.

I tutaj pojawia się kilka zgrzytów:
1) Czy słusznie domagam się przysłania mi tych map?
2) skąd wziął się przepis o tym, że mamy stemplować i odsyłać mapę razem z naszą opinią ( jestem młodym pracownikiem inspekcji , niespełna 1,5 roku doświadczenia na stanowisku).
3) czy może ja robię coś totalnie nie tak, albo nie wiem czegoś oczywistego.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wogo
Forumowy wymiatacz


Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 136

PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałeś:
"Natomiast wymaga się ode mnie (Wojewódzki Inspektor) abym do każdego postanowienia jakie wydam w takich sprawach stemplował kopie map ewidencyjnych lub mapy sytuacyjno -wysokościowe jeśli te pierwsze nie istnieją"
Domyślam się, że Wojewódzki Inspektor swoje wymaganie zawarł w oficjalnym piśmie skierowanym do podległych inspektoratów. W tym piśmie powinna być zawarta podstawa prawna.
Jeśli nie ma, to sugeruję zwrócić się do przełożonego [Powiatowego Inspektora], aby, we współpracy ze swoim radcą prawnym, poprosił Wojewódzkiego Inspektora o podstawę prawną.
Ja wiem, że to, co proponuję, w warunkach i strukturze PIS, jest działaniem zawierającym pewną dozę ryzyka i przypomina "jazdę po krawędzi", ale inaczej się nie dowiesz...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kegarx
User


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 7:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakieś inne sugestie, spostrzeżenia? Jak to wygląda u innych "zapobiegawczaków"?

HELP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
basta
Gość





PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 8:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wojewódzki Inspektor nie ma racji a nawet powiem, że wymaga głupot każąc stemplować jakąs mapę. Masz wydać opinię w formie pisma na podstawie dokumentów które sa wymienione w ustawie. Pracuję w nadzorze zapobiegawczym juz kilka lat a w inspekcji 26 lat i nigdy nie przejmowałam sie tym co sugeruje WSSE chyba, że było to polecenie na piśmie i podparte podstawa prawną. Nam tez kiedyś kazali stemplować jakiś raporty itp. ale to nigdzie nie jest uregulowane.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sanepid.forumoteka.pl Strona Główna -> Zapobiegawczego Nadzoru Sanitarnego Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 1+1 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum